Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Komunikacja / Duże szczęście kierowcy Renault

Zderzenie na DK30

Duże szczęście kierowcy Renault

Duże szczęście kierowcy Renault

Foto: 24jgora.pl

O dużym szczęściu może mówić 38-letni kierowca Renault Kangoo, który dziś (28.11) na DK30 uderzył w tył ciężarowego Mercedesa. Mimo siły uderzenia i mocnych zniszczeń pojazdu skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10:30 na drodze krajowej nr 30 na wysokości Barcinka.

- Jak ustalili funkcjonariusze, 38-letni kierujący samochodem marki Renault Kangoo w wyniku nieprawidłowego manewru zmiany pasa ruchu najechał na tył pojazdu ciężarowego marki Mercedes. Pojazd Mercedes w wyniku uderzenia wpadł do przydrożnego rowu – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze.

Kierowca Renault może mówić o sporym szczęściu. Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdu, skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach.

- Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi – dodaje rzecznik jeleniogórskiej policji.

W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Jeleniej Góry. Ruch odbywa się tam wahadłowo.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy – noga z gazu! - podinsp. Edyta Bagrowska.

Autor: 24jgora.pl
comments powered by Disqus