Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Komunikacja / Stłuczki i dachowanie

Pierwszy śnieg na drogach

Stłuczki i dachowanie

Stłuczki i dachowanie

Foto: eLuban.pl

Pierwszy śnieg na drogach powiatu i pierwsze z tym związane zdarzenia drogowe. Najgroźniejszym z nich było dachowanie, do którego doszło na drodze K30 pomiędzy Pisarzowicami a Nową Karczmą.

Jak informują czytelnicy, kilka minut po godzinie 15. kierowca Renault Megane na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Sam kierowca tłumaczył, że do poślizgu doszło, gdy wjechał na cienką warstwę błota pośniegowego. - Na łuku lekko pociągnęło mi auto i nie zdołałem już wyprowadzić samochodu – usłyszeliśmy.

W wyniku poślizgu auto wypadło z drogi, dachowało i zatrzymało się w polu do góry kołami. Dwie osoby podróżujące Meganką samodzielnie opuściły auto. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do pierwszej drobnej stłuczki doszło dziś już o godzinie 7.30 na skrzyżowaniu Pl. 3 Maja i ul. Bankowej w Lubaniu. Tu w zdarzeniu udział brały trzy auta.
Około godziny 10.30 informowaliście nas, że w Pisarzowicach w okolicach zjazdu z drogi K30 na łącznik do autostrady poza drogą leży kolejna osobówka.
Do drobnej stłuczki doszło też na ulicy Worcela w Lubaniu.

Zmiana warunków pogodowych wymusza na kierowcach zmianę zachowań na drodze, niestety nie wszyscy mieli dziś okazję bezszkowodowo przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji jeździć w nowej rzeczywistości, zalecamy ostrożność.

Autor: red.
comments powered by Disqus