Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Komunikacja / (Nie)Bezpiecznie na ul. Jeleniogórskiej

Informacja otrzymana na [email protected]

(Nie)Bezpiecznie na ul. Jeleniogórskiej

(Nie)Bezpiecznie na ul. Jeleniogórskiej

Ostatnio pisaliśmy o uszkodzonej barierce na moście Jeleniogórskim. Ten problem szybko został rozwiązany. Niestety, podobna sytuacja ma miejsce także kilkaset metrów dalej...

Warto pochwalić decydentów za szybką reakcję na informację o brakującym w moście przęśle. Ubytek w barierce został zabezpieczony chyba na wszystkie możliwe sposoby. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii, na miejscu pojawiły się zarówno ochronne taśmy, siatki oraz znak ostrzegawczy.

Nasi czytelnicy zauważyli, że szybkie tempo w tej sprawie nie przekłada się na podobne działania na tym samym odcinku. Zaledwie kilkaset metrów dalej na łuku drogi krajowej nr 30, tuż przed tabliczką informującą o wyjeździe z naszej miejscowości doszło do groźnie wyglądającego wypadku, którego skutki do dziś nie zostały naprawione. Jak informują nasi czytelnicy, 29 grudnia w barierkę odgradzającą ulicę, od prywatnej posesji, wjechał samochód. Auto uniknęło całkowitego wypadnięcia z trasy tylko dlatego, że zatrzymało się na… rosnącym tam drzewie. Barierka zatem nie tylko nie sprawdziła się jako zabezpieczanie, ale dodatkowo do dziś pozostaje nienaprawiona. Warto podkreślić, że w tym miejscu do groźnych zdarzeń na drodze dochodzi regularnie. Sprawa rzekomo została już przekazana Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która trasą zarządza. Niestety efektów póki co nie widać.

Mamy nadzieję, że ta sprawa, podobnie jak niezabezpieczona barierka w moście, szybko znajdzie swój finał.

Autor: pk
comments powered by Disqus