Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Komunikacja / W zakręcie na dwóch kołach

Dachowanie na łączniku

W zakręcie na dwóch kołach

W zakręcie na dwóch kołach

Foto: eLuban.pl

Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną dachowania do jakiego doszło dziś około  10. na drodze łączącej Lubań z autostradą A4. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do dachowania doszło na drodze wojewódzkiej 296, gdy kierowca terenowego Suzuki wychodził z zakrętu tuż przed Pisarzowicami.

Jak wyjaśniał nam pasażer Suzuki, gdy jechali w stronę Lubania w zakręcie zaczęło rzucać autem. Kierowca nie zdołał opanować samochodu, który dachował na drodze i kolejne kilkadziesiąt metrów sunął po asfalcie, aby ostatecznie zatrzymać się nie wypadając nawet z drogi.

Z kolei świadkowie zdarzenia, którzy podróżowali autem jadącym z naprzeciwka twierdzą, że gdy zobaczyli Suzuki w zakręcie to jechało już na dwóch kołach, by po chwili przewrócić się i dachować.

Najprawdopodobniej tylko dzięki frezom w asfalcie auto utrzymało się na drodze, a nie wpadło w poślizg i poleciało w rosnący przy drodze las. Kierowca Suzuki i jego pasażer wyszli ze zdarzenia jedynie z drobnymi potłuczeniami.

Sprawca zdarzenia otrzymał w takiej sytuacji najwyższy możliwy mandat w wysokości 500 zł. Do czasu usunięcia pojazdu ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Autor: red.
comments powered by Disqus