Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

Strona główna / Komunikacja / Śmiertelny wypadek na DK30

Aktualizacja. W wypadku poszkodowana mieszkanka Lubania

Śmiertelny wypadek na DK30

Śmiertelny wypadek na DK30

Foto: DLW 112

Kilka minut temu, do dyżurnego PSK w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 30 pomiędzy Radoniowem a Chmieleniem.

Ze wstępnych informacji wynika, iż w zdarzeniu ucierpiały cztery osoby, w tym dwie ciężko. Droga jest nieprzejezdna. Objazdy z DK30 przez Radoniów, Lubomierz, do DW297 Wojciechów i Pasiecznik.

- Zderzyły się dwa samochody osobowe Mercedes i Suzuki. Na chwilę obecną wiemy, że jedna osoba zginęła, a dwie są ciężko ranne – usłyszeliśmy od st. asp. Mateusza Królaka z KPP w Lwówku Śląskim.

Pojazdy biorące udział w zdarzeniu zarejestrowane są w powiatach zgorzeleckim i bolesławieckim.

Na miejscu 3 zespoły ratownictwa medycznego, 3 patrole policji oraz 3 zastępy strażaków z JRG w Lwówku Śląskim i trzy zastępy OSP, w tym: OSP KSRG Lubomierz. OSP KSRG Gryfów Śląski i OSP Stara Kamienica. W drodze jest śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który ma zabrać jednego z poszkodowanych.

Aktualizacja

W dniu 2018-07-13 około 10:50 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 30 na 44 kilometrze, pomiędzy miejscowościami Radoniów i Chmieleń. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe- Mercedes kierowany przez 66-letniego mieszkańca Bolesławca oraz Suzuki kierowany przez 72- letniego mieszkańca Ruszowa. W Mercedesie jechała także pasażerka, mieszkanka Lubania w Suzuki 53-letni pasażer. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący samochodem Suzuki poniósł śmierć na miejscu, pasażer w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Kierowca Mercedesa oraz pasażerka odnieśli obrażenia nie zagrażające ich życiu. Na miejscu pracuje prokurator i policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

asp. szt. Mateusz Królak

Autor: red /lwowecki.info
comments powered by Disqus