Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Strona główna / Kultura

Kultura

Co warto zobaczyć w piątek

Program. Sudecki Festiwal Minerałów 2018

Sudecki Festiwal Minerałów na dobre zawładnął Lubaniem. Ulice i place w centrum miasta wypełniły się straganami pełnymi biżuterii i minerałów. W ratuszu i Wieży Brackiej czekają wspaniałe wystawy. Ukoronowaniem każdego z dni będą koncerty gwiazd na lubańskim amfiteatrze.

czytaj więcej

Wystawy Sudeckiego Festiwalu Minerałów

Gorączka złota i Latające klejnoty. To trzeba zobaczyć!

Dla laików „Latające klejnoty” to bez wątpienia najbardziej efektowna wystawa jaką można zobaczyć w lubańskim ratuszu. Jednak dla znawców mineralogii to tylko wierzchołek góry. Dziś o 11. nastąpiło uroczyste otwarcie wystaw towarzyszących Sudeckiemu Festiwalowi Minerałów.

czytaj więcej

Sudecki Festiwal Minerałów

Wystawy i ich tematy podczas SFM

Przez najbliższych kilka dni w Lubaniu gościć będzie osiem unikatowych wystaw, które przyciągną setki odwiedzających. Jak się dowiedzieliśmy, według organizatorów „najluźniejszym” dniem będzie czwartek, później możemy załapać się na kolejki. Podajemy miejsca, godziny otwarcia wystaw i ich tematy.

czytaj więcej

Czy projekt uda się sfinansować dzięki crowdfundingowi?

Polacy kręcą kolejny film o wiedźminie

Trwają prace nad powstaniem Pół Wieku Poezji Później, fanowskiego filmu osadzonego w świecie wiedźmina stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Dotychczas nakręcono ok. 70% materiału. Do zrealizowania zostało jeszcze pięć, sześć dni zdjęciowych. Produkcję będzie można zobaczyć za darmo na kanale YouTube projektu.

czytaj więcej

Już wystartowały!

Program. Henryki 2018

Według wielu to najlepsza muzyczna impreza disco polo w regionie. Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym roku nie zabraknie gwiazd przyciągających tłumy fanów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy.

czytaj więcej

Już w ten weekend! Jelenia Góra - Plac Ratuszowy

Program. Teatry uliczne po raz 36 w Jeleniej Górze

Tegoroczny festiwal - już trzydziesty szósty - to tradycja regionu, przedsięwzięcie wyjątkowe, prekursorskie, które wyznaczyło kierunek rozwoju wielu twórcom. Nie tylko mieszkańcom trudno sobie wyobrazić lipiec bez ulicznych przedstawień. Wiele osób z Polski planuje swoje urlopowe peregrynacje tak, by wiodły przez Jelenią Górę właśnie w czasie Festiwalu. Bo też oferta artystyczna będzie bardzo atrakcyjna.

czytaj więcej

TV Łużyce

Na Tapecie – Sudecki Festiwal Minerałów i Lawa

Tym razem w programie „Na tapecie” temat Sudeckiego Festiwalu Minerałów w Lubaniu. Ta tematyczna impreza, z rozmachem, odbędzie się od 12 do 15 lipca 2018 roku. O szczegółach tego wyjątkowego wydarzenia odpowie Łukasz Tekiela dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubaniu oraz Bartosz Kuświk dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Małgorzata Małkowska, zapraszam.

czytaj więcej

Czytnik na wakacje!!

Przypominamy, że w Czytelni MiPBP w Lubaniu istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia jednego z sześciu czytników e-booków PocketBook Touch Lux 3.

czytaj więcej

Pieńsk. Qltur Kombinat

Wkrótce Alter Pikniki

W dniach 6-7 lipca, w pieńskim klubie Qltur Kombinat będzie miała miejsce kolejna odsłona pikniku przy alternatywnej muzyce. Przez dwa dni w sali koncertowej Qltur Kombinatu dominować będzie ciężkie muzyczne brzmienie z gatunku: punk, metal, hardcore.

czytaj więcej

Dojazd bezpłatną ciuchcią! Już dziś!

Program. Dzień Aktywnej Rodziny 2018

Lubańskie organizacje pozarządowe oraz Miasto Lubań zapraszają na imprezę pod nazwą Dzień Aktywnej Rodziny. Impreza dotychczas odbywała się w ramach obchodów dni miasta, w tym roku stała się jednak odrębnym wydarzeniem. Zapraszamy i prezentujemy szczegółowy program imprezy.

czytaj więcej

Hubert Horbowski

Wierszem – o Lubaniu

Hubert Horbowski, poeta należący do Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt”, przez 25 lat mieszkał w Lubaniu, który go zachwycił. Efektem książka pisana wierszem „Lubań – moje miasto”.

czytaj więcej

Lubań

Dzień Japoński

Sześćsetletni miecz bez śladów rdzy, broń mogąca przeciąć za jednym zamachem siedem ludzkich ciał, oryginalny smak prawdziwej herbaty i tenis stołowy z mistrzem z Tokio. W niedzielne popołudnie lubanianie posmakowali japońskiej kultury

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia