Piątek, 25 maja 2018r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Strona główna / Kultura

Kultura

Hubert Horbowski

Wierszem – o Lubaniu

Hubert Horbowski, poeta należący do Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt”, przez 25 lat mieszkał w Lubaniu, który go zachwycił. Efektem książka pisana wierszem „Lubań – moje miasto”.

czytaj więcej

Lubań

Dzień Japoński

Sześćsetletni miecz bez śladów rdzy, broń mogąca przeciąć za jednym zamachem siedem ludzkich ciał, oryginalny smak prawdziwej herbaty i tenis stołowy z mistrzem z Tokio. W niedzielne popołudnie lubanianie posmakowali japońskiej kultury

czytaj więcej

Przypominamy! Już dziś!

Koncert Chrisa Jaggera

4 maja o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na muzyczne wydarzenie wiosny - koncert Chrisa Jaggera

czytaj więcej

Blisko coraz bliżej...

Kwisonalia 2018 w zmienionej formule

Sezon letni to okazja do weekendowych odwiedzin w sąsiednich gminach przy okazji organizowanych dni miast. Jedną z pierwszych imprez w regionie są Kwisonalia w Gryfowie Śląskim, już dziś organizatorzy zapraszają na imprezę, która zmienia swą formułę.

czytaj więcej

Już jutro!

Teatr Dziewiątka zaprasza na sztukę „Wnyki”

Po rocznej przerwie na scenę powrócił lubański Teatr Dziewiątka. Świetną okazją do zobaczenia kunsztu wielokrotnie nagradzanej grupy będzie spektakl „Wnyki”. Scenariusz sztuki powstał na podstawie tekstu Roberta Jarosza, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia.

czytaj więcej

Pies zaatakował dzieci na placu zabaw

Bawiącą się na placu zabaw czwórkę dziewcząt zaatakował pies. Pogryzione zostało dwoje dzieci. Jedna z dziewczynek w poważnym stanie oraz druga z mniejszymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

czytaj więcej

Lubań 2018

Niezwykłe wystawy Sudeckiego Festiwalu Minerałów

Sudecki Festiwal Minerałów, który odbędzie się w Lubaniu w terminie 12-15 lipca 2018 roku, ma być jednym z najbardziej prestiżowych mineralogicznych wydarzeń w Polsce. Do Lubania przyjadą kolekcjonerzy światowego formatu. Podczas SFM zaplanowano kilka stref działań – oprócz wystaw będzie to giełda minerałów i biżuterii, warsztaty i wykłady, a także wycieczki terenowe czy widowiskowe cięcie agatów i płukanie złota. W tym programie skupimy się na niezwykłych wystawach, a będzie ich aż 27.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Koncert zespołu "U studni"

Współtworząc przez wiele lat Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: „Bohema” (Darek Czarny), „WYSPA” i „Do Góry Dnem” (Ola Kiełb) czy „Hoodoo Band” (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U studni”.

czytaj więcej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

W Bibliotece do wypożyczenia nie tylko książki!

Lubańska Biblioteka nieustannie stara się iść z duchem czasu, a przede wszystkim nadążyć za oczekiwaniami swoich Czytelników. Od stycznia oferujemy nie lada gratkę dla osób, które chętnie wymieniają książkę papierową, na tę w formie elektronicznej.

czytaj więcej

Teatr Zamku Czocha "Wrota"

Spektakl Zofia

Zapraszamy na spektakl teatralny, który jest opowieścią o wyborach, wyborach dokonanych w nieludzkich warunkach. Tytułowa Zofia to kobieta, która przeżyła obóz koncentracyjny i wydawałoby się miała dużo szczęścia, ale potwory przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć.

czytaj więcej

Już w najbliższą sobotę

Koncert duetu CZARNY NOSAL czyli Darek Czarny & Rafał Nosal

CZARNY NOSAL - pod tą przekorną nazwą kryje się naprawdę niezwykły duet. Oryginalny głos i przepiękne piosenki Rafała Nosala połączone z eksperymentującą (elektryzującą wręcz!) gitarą Darka Czarnego, tworzą niepowtarzalną całość.

czytaj więcej

Enej. Druga gwiazda Lawy

LAWA to przebojowa impreza. W tym roku do Lubania przyjedzie Patrycja Markowska. Drugą gwiazdą, która w lecie zabłyśnie na amfiteatrze w Parku na Kamiennej Górze będzie zespół Enej.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia