Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Kultura

Kultura

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

W Bibliotece do wypożyczenia nie tylko książki!

Lubańska Biblioteka nieustannie stara się iść z duchem czasu, a przede wszystkim nadążyć za oczekiwaniami swoich Czytelników. Od stycznia oferujemy nie lada gratkę dla osób, które chętnie wymieniają książkę papierową, na tę w formie elektronicznej.

czytaj więcej

Teatr Zamku Czocha "Wrota"

Spektakl Zofia

Zapraszamy na spektakl teatralny, który jest opowieścią o wyborach, wyborach dokonanych w nieludzkich warunkach. Tytułowa Zofia to kobieta, która przeżyła obóz koncentracyjny i wydawałoby się miała dużo szczęścia, ale potwory przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć.

czytaj więcej

Już w najbliższą sobotę

Koncert duetu CZARNY NOSAL czyli Darek Czarny & Rafał Nosal

CZARNY NOSAL - pod tą przekorną nazwą kryje się naprawdę niezwykły duet. Oryginalny głos i przepiękne piosenki Rafała Nosala połączone z eksperymentującą (elektryzującą wręcz!) gitarą Darka Czarnego, tworzą niepowtarzalną całość.

czytaj więcej

Enej. Druga gwiazda Lawy

LAWA to przebojowa impreza. W tym roku do Lubania przyjedzie Patrycja Markowska. Drugą gwiazdą, która w lecie zabłyśnie na amfiteatrze w Parku na Kamiennej Górze będzie zespół Enej.

czytaj więcej

Chory na sukces - spektakl kabaretowy

22 lutego na deskach Miejskiego Domu Kultury zobaczyć będziemy mogli spektakl "Chory na sukces". To kabaretowa satyra na powszechną wokół tandetę, bufonadę i nieprofesjonalność, które to cechy dotyczą nie tylko niektórych artystów ale także innych, ważnych dla naszego życia środowisk.

czytaj więcej

"Znajdę Cię wszędzie"

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Kiljanem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Kiljanem oraz promocje książki pt. "Znajdę Cię wszędzie", które odbędzie się 02.02.2018 r. o godz. 17:00 w "Galerii nad Schodami" (Biblioteka-Ratusz).

czytaj więcej

Znamy gwiazdy LLA

Niedawno dowiedzieliśmy się, że gwiazdą Lawy 2018 będzie Patrycja Markowska, dziś poznaliśmy gwiazdy Lwóweckiego Lata Agatowego. W tym roku lubańska Lawa i LLA odbędą się w tym samym terminie, dlatego mieszkańcy regionu staną przed trudnym wyborem.

czytaj więcej

Już w sobotę 27 stycznia

Kolędowanie przy ognisku

Stało się już tradycją, że każdego roku z końcem stycznia proboszcz parafii w Uniegoszczy i tamtejsza rada sołecka zapraszają wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie przy ognisku.

czytaj więcej

Katalogi kartkowe zastąpione katalogami komputerowymi

Duże zmiany w Bibliotece

Rok 2018 jest przełomowy dla działalności lubańskiej Biblioteki. Po kilku latach przygotowań udało się przenieść udostępnianie zbiorów, i obsługę Czytelnika na zupełnie inny poziom. Papierowe karty Czytelników zostały zastąpione przez elektroniczne karty biblioteczne z własnym numerem ID w postaci kodu kreskowego. Wszystkie informacje o Czytelniku dotychczas zapisywane na papierze trafiają na kartę z kodem kreskowym.

czytaj więcej

Materiał TV Łużyce

„Sami swoi" bawią już pół wieku

W Lubaniu odbył się Złoty Jubileusz filmu „Sami Swoi”. Tego dnia do Lubania zawitało wielu znakomitych gości związanych z tym kultowym filmem, między innymi reżyser Sylwester Chęciński czy Jerzy Janeczek, filmowy Wicia.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Koncert Genesis Calssic

Ray Wilson Genesis Calssic - 16 listopada o godz.19.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Złoty jubileusz "Samych swoich"

Zapraszamy na niecodzinne wydarzenie - Złoty Jubileusz "Samych Swoich" z udziałem twórców filmu – Sylwestra Chęcińskiego i Jerzego Janeczka

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia