Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Kultura

Kultura

Przypominamy! Już dziś!

Koncert Chrisa Jaggera

4 maja o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na muzyczne wydarzenie wiosny - koncert Chrisa Jaggera

czytaj więcej

Blisko coraz bliżej...

Kwisonalia 2018 w zmienionej formule

Sezon letni to okazja do weekendowych odwiedzin w sąsiednich gminach przy okazji organizowanych dni miast. Jedną z pierwszych imprez w regionie są Kwisonalia w Gryfowie Śląskim, już dziś organizatorzy zapraszają na imprezę, która zmienia swą formułę.

czytaj więcej

Już jutro!

Teatr Dziewiątka zaprasza na sztukę „Wnyki”

Po rocznej przerwie na scenę powrócił lubański Teatr Dziewiątka. Świetną okazją do zobaczenia kunsztu wielokrotnie nagradzanej grupy będzie spektakl „Wnyki”. Scenariusz sztuki powstał na podstawie tekstu Roberta Jarosza, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia.

czytaj więcej

Pies zaatakował dzieci na placu zabaw

Bawiącą się na placu zabaw czwórkę dziewcząt zaatakował pies. Pogryzione zostało dwoje dzieci. Jedna z dziewczynek w poważnym stanie oraz druga z mniejszymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

czytaj więcej

Lubań 2018

Niezwykłe wystawy Sudeckiego Festiwalu Minerałów

Sudecki Festiwal Minerałów, który odbędzie się w Lubaniu w terminie 12-15 lipca 2018 roku, ma być jednym z najbardziej prestiżowych mineralogicznych wydarzeń w Polsce. Do Lubania przyjadą kolekcjonerzy światowego formatu. Podczas SFM zaplanowano kilka stref działań – oprócz wystaw będzie to giełda minerałów i biżuterii, warsztaty i wykłady, a także wycieczki terenowe czy widowiskowe cięcie agatów i płukanie złota. W tym programie skupimy się na niezwykłych wystawach, a będzie ich aż 27.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Koncert zespołu "U studni"

Współtworząc przez wiele lat Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: „Bohema” (Darek Czarny), „WYSPA” i „Do Góry Dnem” (Ola Kiełb) czy „Hoodoo Band” (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U studni”.

czytaj więcej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

W Bibliotece do wypożyczenia nie tylko książki!

Lubańska Biblioteka nieustannie stara się iść z duchem czasu, a przede wszystkim nadążyć za oczekiwaniami swoich Czytelników. Od stycznia oferujemy nie lada gratkę dla osób, które chętnie wymieniają książkę papierową, na tę w formie elektronicznej.

czytaj więcej

Teatr Zamku Czocha "Wrota"

Spektakl Zofia

Zapraszamy na spektakl teatralny, który jest opowieścią o wyborach, wyborach dokonanych w nieludzkich warunkach. Tytułowa Zofia to kobieta, która przeżyła obóz koncentracyjny i wydawałoby się miała dużo szczęścia, ale potwory przeszłości nie dają jej o sobie zapomnieć.

czytaj więcej

Już w najbliższą sobotę

Koncert duetu CZARNY NOSAL czyli Darek Czarny & Rafał Nosal

CZARNY NOSAL - pod tą przekorną nazwą kryje się naprawdę niezwykły duet. Oryginalny głos i przepiękne piosenki Rafała Nosala połączone z eksperymentującą (elektryzującą wręcz!) gitarą Darka Czarnego, tworzą niepowtarzalną całość.

czytaj więcej

Enej. Druga gwiazda Lawy

LAWA to przebojowa impreza. W tym roku do Lubania przyjedzie Patrycja Markowska. Drugą gwiazdą, która w lecie zabłyśnie na amfiteatrze w Parku na Kamiennej Górze będzie zespół Enej.

czytaj więcej

Chory na sukces - spektakl kabaretowy

22 lutego na deskach Miejskiego Domu Kultury zobaczyć będziemy mogli spektakl "Chory na sukces". To kabaretowa satyra na powszechną wokół tandetę, bufonadę i nieprofesjonalność, które to cechy dotyczą nie tylko niektórych artystów ale także innych, ważnych dla naszego życia środowisk.

czytaj więcej

"Znajdę Cię wszędzie"

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Kiljanem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Kiljanem oraz promocje książki pt. "Znajdę Cię wszędzie", które odbędzie się 02.02.2018 r. o godz. 17:00 w "Galerii nad Schodami" (Biblioteka-Ratusz).

czytaj więcej

Znamy gwiazdy LLA

Niedawno dowiedzieliśmy się, że gwiazdą Lawy 2018 będzie Patrycja Markowska, dziś poznaliśmy gwiazdy Lwóweckiego Lata Agatowego. W tym roku lubańska Lawa i LLA odbędą się w tym samym terminie, dlatego mieszkańcy regionu staną przed trudnym wyborem.

czytaj więcej

Już w sobotę 27 stycznia

Kolędowanie przy ognisku

Stało się już tradycją, że każdego roku z końcem stycznia proboszcz parafii w Uniegoszczy i tamtejsza rada sołecka zapraszają wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie przy ognisku.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia