Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Kultura

Kultura

Zapraszamy

Wystawa prac różnych autorów ze zbiorów Grzegorza Grabarczyka

Wystawa prac artystów nieprofesjonalnych jest rezultatem wieloletniej pasji mieszkańca Lubania – Grzegorza Grabarczyka. Lubański pejzażysta zafascynowany światem przyrody, również kolekcjoner dzieł sztuki, tworzył w wolnych chwilach, brał udział w konkursach plastycznych i organizował liczne plenery malarskie.

czytaj więcej

Pysznie na lubańskim rynku

XI Lubański Festiwal Folklorystyczny

W sobotę 26 lipca po raz 11. do Lubania przyjechały zespoły śpiewacze, chóry, kapele ludowe i soliści z całego regionu, aby zawalczyć o łużyckie skrzypce. Lubański rynek wypełniony był mnóstwem muzyki, smaków i zapachów. Na scenie i pod sceną panowały tradycyjna polska gościnność, otwartość, życzliwość i spontaniczny entuzjazm.

czytaj więcej

Spotkanie z autorami książki

Odkrywanie tajemnic nad Kwisą

8 sierpnia o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Lubaniu będzie miało miejsce spotkanie z regionalistami oraz autorami książki pt. „Na tropach skarbów i depozytów Trzeciej Rzeszy. Kulisy rewindykacji i poszukiwań terenowych na Dolnym Śląsku”. 

czytaj więcej

W Miejskim Domu Kultury

Kulturalne wakacje

Od wtorku Miejskim Domem Kultury w Lubaniu zawładnęły dzieci - wszystko w ramach "Wakacji z kulturą". 

czytaj więcej

26 lipca

FolkArt 2014

Po raz 11. do Lubania przyjadą i wystąpią zespoły śpiewacze, chóry, kapele ludowe i soliści z całego – szeroko rozumianego - regionu. 

czytaj więcej

Spektakl "Piraci"

Przedstawienie dla najmłodszych

Ośrodek Wsparcia Dziennego zaprasza najmłodszych mieszkańców Lubania na spektakl teatralny pt. "Piraci" 18 lipca o godz. 11:45 w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Konkurs

Przyłapani na czytaniu

„Przyłapani na czytaniu” to polska edycja programu „Get Caught Reading”- kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media.

czytaj więcej

Spotkanie ze sztuką

Premiera

Zasiadając na spotkaniu ze sztuką w jednym z ostatnich rzędów, można było spodziewać się wszystkiego...

 

 

czytaj więcej

Spotkanie z Jakubem Poradą

"Porada da radę"

Jakub Porada - podróżnik, pisarz, dziennikarz i prezenter telewizyjny, związany z telewizją TVN24, TTV, TVN spotka się z mieszkańcami Lubania.  

czytaj więcej

Kolejna premiera Teatru Okular

To już dziś!

Zespół teatralny "Okular" działający przy MDK Lubań zaprasza na przedstawienie pod tytułem "Karuzela", będące adaptacją utworu Juliana Tuwima "Bal w Operze". 

czytaj więcej

Gmina Lubań

Imieniny Henryka w Henrykowie

Gorączka sobotniej nocy! Szalone lata 70 - te już wkrótce w Henrykowie Lubańskim! Wszystkich miłośników dobrej zabawy i niezapomnianych rytmów disco zapraszamy na plac rekreacyjny – w sobotę 12 lipca 2014 r.

czytaj więcej

Dzień Aktywnej Rodziny

Trzeci dzień Lawy

Trzeci dzień Lawy upłynął pod hasłem Dzień Aktywnej Rodziny i wszystko byłoby pięknie gdyby nie pogoda, która spłatała figla i punktualnie o godzinie 15.00 zafundowała uporczywy kapuśniak, który wszystkich dręczył niemal do 19.00.

czytaj więcej

Lawa-fotorelacja

Drugi dzień Lawy

Drugi dzień Lawy 2014 przeszedł już do historii i właśnie spotkaniom z historią poświęcona była sobota. Przed nami ostatni dzień święta naszego miasta - Dzień Aktywnej Rodziny, a w nim m.in. pierwsza od wielu lat Gala Bokserska.

czytaj więcej

Lawa-fotorelacja

Pierwszy dzień za nami!

Za nami pierwszy dzień święta naszego miasta. Przed nami jeszcze dwa dni atrakcji, ale już jest co wspominać. Kamil Bednarek – gwiazda dzisiejszego dnia do lubańskiego amfiteatru przyciągnęła tłumy fanów. Dawno na widowni nie było tak ciasno.

czytaj więcej

Spotkanie z autorem

"Smak Szarlotki"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu serdecznie zaprasza na promocję nowej powieści Kazimierza Kiljana pt. "Smak Szarlotki".J uż za trzy dni ukaże się najnowsza powieść, która znajdzie się na półkach księgarskich na terenie całego kraju jak i za granicą.

czytaj więcej

FOTORELACJA

Noc Świętojańska w Lubaniu

Noc z 23. na 24. czerwca to najkrótsza noc w roku, zwana sobótką, nocą świętojańską albo palinocką. Była to według wierzeń noc wyjątkowa, pełna czarów, tajemnych mocy i miłości. Z pewnością wyjątkowy, za sprawą Gimnazjum nr 3 oraz Łużyckiego Centrum Rozwoju, był ten wieczór w naszym mieście.

czytaj więcej

29.06 - poznajmy się!

Dzień Aktywnej Rodziny

Są pełni życia, są ciągle w ruchu. Robiąc wiele dla innych, sami wiele zyskują. Aktywni lubanianie działający w organizacjach pozarządowych zapraszają na Dzień Aktywnej Rodziny, 29 czerwca 2014 r w niedzielę na lubański rynek. Wyrośnie tam gęsty las bezpłatnych atrakcji.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 Następna Ostatnia