Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Kultura

Kultura

(FOTO)

Koziołek Matołek odwiedził bibliotekę

Co oznaczają słowa „A ja koza hindu teli”? Kogo Matołek spotkał na Księżycu i jak dostał się do Chin? Na te pytania śpiewająco potrafią odpowiedzieć przedszkolaki, które gościły dziś w lubańskiej bibliotece.

czytaj więcej

Nasz patronat

Dni Zgorzelca 2014!

Szykuje się cały czerwiec dobrej zabawy w Zgorzelcu przy okazji obchodów dni miasta. Warto wybrać się do naszego sąsiada, bo czeka tam na wszystkich spora dawka dobrej muzyki i wspaniałego humoru.

czytaj więcej

Co czeka nas na „Kwisonaliach”?

W pierwszy czerwcowy weekend w rozpoczną się „Kwisonalia”. W programie przewidziano m.in. występy zespołów: Dubska, Manchester, Kobranocka, Koncert Moniki Urlik – finalistki “The Voice of Poland” oraz występ kabaretu Marcina Dańca.

czytaj więcej

Zapraszamy!

Noc Muzeów już JUTRO

Wydarzenie jest wyjątkowym spotkaniem ze sztuką i historią w magicznej atmosferze. Wszystkich zapraszamy do nocnego zwiedzania. W Lubaniu imprezami towarzyszącymi będzie inscenizacja wjazdu Jana Kapistrana - Wieża Bracka godz. 20:00, przedstawienie teatralne w lubańskim Ratuszu oraz zwiedzanie Izby Pamięci w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu w godz. 20:00-24:00.

czytaj więcej

VII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Seniorzy dali czadu

Wczoraj wszyscy zebrani w Miejskim Domu Kultury mogli zobaczyć, że okoliczni seniorzy trzymają niezłą formę i mają do pokazania wiele talentów. Zaprezentowali je w ramach „VII Przeglądu Dorobku Artystycznego Seniorów”.

czytaj więcej

Zapraszamy!

Spotkanie z Janem Kapistranem

17 maja o godzinie 20:00 w sercu miasta będziemy mogli uczestniczyć w nietypowym spotkaniu. Do Lubania zawita bowiem Jan Kapistran - wędrowny kaznodzieja, franciszkanin, wysłany przez papieża w celu ewangelizacji Niemiec.

czytaj więcej

Ostatnie przygotowania trwają

Byliśmy w schronie!

Udało nam się dziś zajrzeć do przygotowywanej na sobotę wystawy „Schron”.  Podziemne muzeum ma być obok Baszty kolejną atrakcją turystyczną w centrum miasta.

czytaj więcej

Tydzień Bibliotek w Lubaniu!

Co będzie się działo w lubańskiej bibliotece?

W najbliższych dniach w bibliotekach w całej Polsce, w tym także w Lubaniu obchodzony będzie Dzień Bibliotekarza i Dzień Bibliotek przypadający na dzień 8 maja. Oto co czeka, nie tylko na miłośników dobrej książki w lubańskiej bibliotece.

czytaj więcej

05.05 - 12.05

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec

Zabieliły się kasztany, maturzyści główkują... Znaczy maj! W tym pierwszym, pełnym, majowym tygodniu sporo się u nas będzie działo. Będą rzeczy oficjalne i kulturalne, i takie tam... mieszane.

czytaj więcej

Nowy tydzień w MDK (28.04-5.05)

Świat stanął na głowie

Odwróciły się proporcje. Świat stanął na głowie. Prawie. Normalnie wszak tydzień roboczy trwa pięć dni, a weekend dwa. Tym razem mamy tydzień z tzw. długim weekendem, co oznacza, że jeśli ktoś zdecyduje się wziąć wolne od pracy w piątek, to świętować może już od środowego popołudnia.  I na początek tego majowego leniuchowania mamy dla wszystkich propozycję. 1 maja zapraszamy na wielki, darmowy tort z okazji 10 lat wejścia Polski do UE, zapraszamy na paradę i zapraszamy na pierwszomajowy piknik. 

czytaj więcej

Zapraszamy!

Kabaret K2 w Lubaniu

W piątek (25.04) wszystkich amatorów dobrego żartu zapraszamy do Restauracji Słoneczna w Lubaniu na występ Kabaretu K2 – zwycięzcę festiwalu PAKA 2013. Start o godzinie 19. Wstęp: 10 zł.

czytaj więcej

Wiosna ekologiczna rozpoczęta

„Dzień Ziemi” w Lubaniu

Dziś Miejski Dom Kultury w Lubaniu za sprawą koncertu „Dnia Ziemi” zapełnił się uczniami z całego powiatu lubańskiego.

czytaj więcej

MDK Zgorzelec zaprasza!

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec

Jak co roku po świętach wielkanocnych tydzień jest krótszy. Nie oznacza to jednak, że jakiś gorszy ;) Ten nasz będzie, ups pardon, jest (!) naszpikowany wydarzeniami, na które warto zwrócić uwagę.

czytaj więcej

MDK Zgorzelec zaprasza...

Wieczór muzyki poważnej z okazji kanonizacji JPII

Niedawny koncert Tytusa Wojnowicza i Jana Bokszczanina był magiczny, bajeczny. Organy i obój zabrzmiały w holu naszego domu kultury subtelnie i mocno zarazem. Publiczność była zauroczona i długo oklaskiwała artystów. Wtedy stało się dla wszystkich jasne - takich koncertów w Zgorzelcu powinno być więcej. I będzie.

czytaj więcej

MDK Zgorzelec zaprasza...

10 filmów na 10 lat

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu oraz miejska spółka Kultur.Service z Görlitz, przy wsparciu Urzędu Miasta Zgorzelec, Muzeum Łużyckiego w Zgorzelcu i Urzędu Miasta Görlitz, realizują wspólnie projekt pod nazwą „10 lat Unii Europejskiej w Europa Mieście Zgorzelec Görlitz”.

czytaj więcej

Konkursy w szkole muzycznej

Muzyczna uczta

W dniach 11-12.04 2014 r. odbył się w lubańskiej szkole muzycznej XII Międzyszkolny Konkurs na Miniaturę dla uczniów szkół muzycznych I stopnia województwa dolnośląskiego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 Następna Ostatnia