Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Kultura

Kultura

Katalogi kartkowe zastąpione katalogami komputerowymi

Duże zmiany w Bibliotece

Rok 2018 jest przełomowy dla działalności lubańskiej Biblioteki. Po kilku latach przygotowań udało się przenieść udostępnianie zbiorów, i obsługę Czytelnika na zupełnie inny poziom. Papierowe karty Czytelników zostały zastąpione przez elektroniczne karty biblioteczne z własnym numerem ID w postaci kodu kreskowego. Wszystkie informacje o Czytelniku dotychczas zapisywane na papierze trafiają na kartę z kodem kreskowym.

czytaj więcej

Materiał TV Łużyce

„Sami swoi" bawią już pół wieku

W Lubaniu odbył się Złoty Jubileusz filmu „Sami Swoi”. Tego dnia do Lubania zawitało wielu znakomitych gości związanych z tym kultowym filmem, między innymi reżyser Sylwester Chęciński czy Jerzy Janeczek, filmowy Wicia.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Koncert Genesis Calssic

Ray Wilson Genesis Calssic - 16 listopada o godz.19.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Złoty jubileusz "Samych swoich"

Zapraszamy na niecodzinne wydarzenie - Złoty Jubileusz "Samych Swoich" z udziałem twórców filmu – Sylwestra Chęcińskiego i Jerzego Janeczka

czytaj więcej

Dekada Złotych Nutek

Od 10 lat tworzą oprawę muzyczną miejskich wydarzeń. Nieobca im również krajowa, ale też międzynarodowa scena. Mają na swoim koncie wiele sukcesów, choć nie o nagrody im chodzi. Z radością śpiewają, sprawiając radość innym. W tym roku Lubańskie Złote Nutki świętują swoje dziesięciolecie.

czytaj więcej

Leśna - Agata Hylińska

Jeszcze o niej usłyszymy

Agata Hylińska z Leśnej, która wzięła udział w ogólnopolskim programie The Voice of Poland, znów zachwyciła swoim występem, tym razem w tak zwanych „bitwach”. Mimo świetnego wykonania, jej udział w programie zakończył się na tym etapie. Artystka była u nas w studio i mówiła o swoich odczuciach związanych z udziałem w tym telewizyjnym show.

czytaj więcej

Parafia Ewangelicko-Augsburska

Koncert Chóru Puzonistów Rudolstadt

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lubaniu zaprasza na koncert Chóru Puzonistów Rudolstadt z okazji Roku Reformacji, który odbędzie się 19 października 2017 roku o godz. 16:30 w kościele ewangelickim Marii Panny w Lubaniu przy Alei Kombatantów 1.

czytaj więcej

Przed nami poetycki weekend

Gala finałowa konkursu poetyckiego

W najbliższą sobotę zapraszamy na galę finałową Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O czym szepczą bazaltowe skały" O Złote Lubańskie Pióro.

czytaj więcej

XIII Festiwal opowiadania

Lubań w kręgu wybitnej literatury

5 października br. lubanianie udali się z Krzysztofem Vargą do Budapesztu i z Davidem Zábranským do Afryki. Pisarze przybyli do miasta w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

czytaj więcej

„TOP5 dolnośląskich bibliotek”

Biblioteka w Lubaniu potrzebuje głosów!

Jeżeli podoba się Wam praca lubańskiej biblioteki, bądź jesteście patriotami gotowymi głosami wspierać lokalne instytucje, zapraszamy do zabawy. Radio Wrocław przygotowało 2. edycję plebiscytu „TOP5 dolnośląskich bibliotek”. Miejska i powiatowa książnica po raz pierwszy bierze w niej udział i nie idzie jej najlepiej, dlatego potrzebne jest nasze zaangażowanie.

czytaj więcej

Zaproszenie na spotkanie

Festiwal opowiadania

Zapraszamy na spotkanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, wielowymiarowego święta krótkiej prozy. Gośćmi będą: Krzysztof Varga (Polska), David Zábranský (Czechy).

czytaj więcej

MDK Lubań

Zajęcia popołudniowe w MDK

Zapraszamy na zajęcia popołudniowe do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. W tym roku szkolnym nasi instruktorzy prowadzić będą zajęcia: tańca nowoczesnego, wokalne, teatralne, tańca towarzyskiego oraz hip hop first step.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia