Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Kultura

Kultura

Już dziś

Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Ośrodek Wsparcia Dziennego serdecznie zaprasza do udziału w X Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów, który odbędzie się 18 maja 2017r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia

Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej zapraszają do wspólnego świętowania na Błoniach Jeleniogórskich. Tegorocznym hasłem przewodnim Juwenaliów jest: święto kolorów. Nie zabraknie także Juwenaliobusu czy wspólnego grillowania.

czytaj więcej

Aktualizacja

Dziś Chapeau Bas z Lubania walczy o miejsce w finale

Tak się składa, że rok rocznie w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław biorą udział okoliczne zespoły, a my prosimy Was o ich wsparcie w plebiscycie. Podobnie jest i w tym roku. Dziś o finał walczy lubański zespół Chapeau Bas w składzie: Kasia Krawczyk-Ondycz, Radek Słabolepszy, Paweł Ondycz, Dawid Kycwak. Głosujemy!

czytaj więcej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Czy wiecie, że dobrze oświetlone zdjęcie wg. badań przeprowadzonych w USA jest statystycznie o 350% częściej oglądane w sieci, od zdjęcia wykonanego w nieodpowiednim świetle*? Ostatni moment, aby zarejestrować się na warsztaty fotograficzne w Gryfowie Śląskim i poznać tajniki fotografii! Stowarzyszenie Awantura zaprasza w najbliższy weekend do udziału w kreatywnych zajęciach skierowanych do młodzieży. Celem jest zdobycie podstawowej wiedzy o wykonywaniu zdjęć.

czytaj więcej

Już jutro!

Pomagamy Kamilowi - Rajdowo

7 maja na stadionie kartingowym w Lubaniu odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Kamila Nowosielskiego. Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będzie pokaz samochodów rajdowych i quadów oraz przejazdy na fotelu pilota za wrzutkę do puszki. Zapraszamy.

czytaj więcej

Bitwa o Basztę 6

Freestyle dla Kamila

W piątkowe popołudnie 31 marca 19 MC z Lubania i okolic walczyło dla Kamila Nowosielskiego o powrót do zdrowia. Tego dnia scena Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu poczuła hip-hopowe wibracje.

czytaj więcej

Orkiestra Kameralna „Klassik Modern”

Gala Muzyki Filmowej

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na niezwykły koncert - Galę Muzyki Filmowej.

czytaj więcej

Freestylowa bitwa na słowa

Bitwa o Basztę 6

Freestylowa bitwa na słowa to styl, który znany jest głównie z hip hopu i dla miłośników gatunku nie jest niczym nowym. Już w najbliższy piątek na deskach Miejskiego Domu Kultury odbędzie się 6 edycja „Bitwy o Basztę”. Tradycyjnie impreza ma charakter charytatywny, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie Kamila Nowosielskiego.

czytaj więcej

Zaproszenie

Jarmark Wielkanocny

Tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy na Jarmark Wielkanocny. Plenerowa impreza to doskonała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów, a dla wystawców niecodzienna forma promocji lokalnych produktów i rękodzieła.

czytaj więcej

Dni Lubania

Lawa 2017- znamy głównych wykonawców!

Od 23 do 25 czerwca w Lubaniu odbywać się będzie najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu miasta. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego i jednoczesne otwarcie wakacji w Lubaniu uczcimy koncertami i wspólną rodzinną zabawą.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2017

Wybrano lekturę roku!

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą na Narodowe Czytanie 2017 - ogłosił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

czytaj więcej

Z ostatniej chwili!

W piątek koncert zespołu ZBRUCZ z Tarnopola

W piątek 17 lutego w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu o godzinie 19.00 wystąpi zespół ZBRUCZ z Tarnopola na Ukrainie. W programie koncertu piosenki ukraińskie i polskie oraz pieśni i tańce folkloru ukraińskiego. W roku ubiegłym gościliśmy w Lubaniu zespół Zbrucz - były to grupy młodzieżowe i dziecięce, tym razem wystąpią przed nami dorośli. Zapraszamy - wstęp wolny.

czytaj więcej

Kino Poza Nova

Punk's not dead? Warto się przekonać

Kino Poza Nova w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu zaprasza na niezwykły wieczór filmowy. W niedzielę, 5 lutego, odbędzie się projekcja filmu "Jarocin, po co wolność", a po nim spotkanie z jego reżyserem Leszkiem Gnoińskim. W spotkaniu wezmą też udział znani zgorzeleccy załoganci Mirek "Maken" Dzięciołowski oraz Kazik "Kaz" Szulikowski.

czytaj więcej

Klub Tańca Towarzyskiego "Ametyst"

Wywiadówka Taneczna

Klub Tańca Towarzyskiego "Ametyst" działający przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu zaprasza na doroczną Wywiadówkę Taneczną, która odbędzie się 3 lutego o godz. 17.00 w Auli Kompleksu Edukacyjnego w Lubaniu.

czytaj więcej

Lubań

Kolędowanie u Bukowińczyków

Czternaście zespołów z całego regionu, ponad stu wykonawców i kilkadziesiąt kolęd i pastorałek to wydarzenie warte zapamiętania. Kolędowanie u Bukowińczyków to doroczna impreza organizowana przez Fundację Bukowińska „Bratnia Pomoc”, chór Echo Bukowiny oraz Miejski Dom Kultury.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia