Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Kultura / Radio Żelaza

Spektakl jakiego jeszcze nie było

Radio Żelaza

Radio Żelaza

Foto: MDK Lubań

Zapraszamy na spektakl jakiego w Lubaniu jeszcze nie było.„Radio Żelaza” – spektakl taneczny w wykonaniu kolektywu DzikiStyl Company oraz Natalii Madejczyk i Michała Łabusia. Koncept, reżyseria, scenografia, światła: Patryk Gacki, Michał Łabuś. Choreografia oraz wykonanie: Patryk Gacki, Michał Łabuś, Wiola Fiuk, Natalia Madejczyk. Muzyka: Kreng – Grimoire (Miasmah).

Spektakl premierowo pokazywany na VII Gdańskim Festiwalu Tańca, gdzie został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Tancerze i twórcy spektaklu to doświadczeni artyści, prezentujący świetny technicznie, odważny i zaangażowany teatr. Prezentują różne style od breakdance po modern z wyraźnym nawiązaniem do baletu. Spektakl ten to efektowna, żywiołowa, spójna i przemyślana opowieść o wolności jednostki skonfrontowanej z systemem w postaci państwa lub społeczeństwa.

DzikiStyl Company założyli: Wioleta Fiuk i Patryk Gacki. Zadebiutowali jako zespół w 2010 r. podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca, ale ich nazwiska publiczność popularnych telewizyjnych show poznała już wcześniej. Wioleta Fiuk wygrała trzecią edycję TVN-owskiego You Can Dance (2008 r.), razem zwyciężyli w programie Polsatu – Got To Dance. Tylko taniec w 2013 r.

Autor: MDK
comments powered by Disqus