Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Kultura / Nietypowy koncert kolęd

Muzycy zespołów Luxtorpeda, Arka Noego, Deus Meus, Armia, 2TM2,3 czy Happysad wystąpią w Leśnej

Nietypowy koncert kolęd

Nietypowy koncert kolęd

Foto: Organizator

Już w poniedziałek o godzinie 17.45 w Kościele p.w. Chrystusa Króla odbędzie się koncert  w wykonaniu ,,Zespołu w Składzie”.  Muzycy znani z takich grup jak Luxtorpeda, Arka Noego, Deus Meus, Armia, 2TM2,3 czy Happysad wystąpią w Leśnej z wyjątkowym koncertem kolęd.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.  Muzycy od trzynastu lat ruszają wspólnie w zimową trasę koncertową. Jest to wyjątkowy zespół, który koncertuje tylko w okresie Bożego Narodzenia.

Jak podkreśla ks. Artur Kotrys, organizator koncertu „…zespół tworzą muzycy grający na co dzień m.in. w Arce Noego, Armii, 2TM2,3, Deus Meus. Współpracują również z Urszulą Dudziak, Maleo Reggae Rockers, Habakukiem, Krzakiem, Januszem "Janiną" Iwańskim, Martyną Jakubowicz, Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Smolikiem i wieloma innymi artystami…”.

Pomysł powstania zespołu, koncertującego raz w roku w okresie bożonarodzeniowym, powstał z inicjatywy Roberta Drężek i Krzysztofa Kamicik, którzy zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków z różnych stron Polski.

Przez pierwsze 4 lata skład zespołu ulegał zmianom, ostatnią z nich było zaproszenie do współpracy w 2007 r. Kasi Bogusz. Zespół w Składzie ma na swoim koncie płytę z kolędami zatytułowaną "Zabłysło Światło" i kilka do kilkunastu koncertów każdego roku w okresie bożonarodzeniowym.

Jak sami zaznaczają "...Nasze kolędowanie adresowane jest do całych rodzin, program koncertu jest tak przygotowany, żeby był atrakcyjny zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Założeniem zespołu jest wspólne kolędowanie z publicznością, z drugiej jednak strony chcieliśmy żeby "nasze" kolędy były ciekawie zaaranżowane muzycznie. Po 4 latach koncertów (około 20 koncertów co roku) widzimy, że ta forma zatrzymania się nad Tajemnicą Bożego Narodzenia jest bardzo dobrze przyjmowana przez publiczność..."  

Link do kilku kolęd ,,Zespołu w Składzie”.

Autor: red.
comments powered by Disqus