Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Kultura / Lawa 2017- znamy głównych wykonawców!

Dni Lubania

Lawa 2017- znamy głównych wykonawców!

Lawa 2017- znamy głównych wykonawców!

Od 23 do 25 czerwca w Lubaniu odbywać się będzie najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu miasta. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego i jednoczesne otwarcie wakacji w Lubaniu uczcimy koncertami i wspólną rodzinną zabawą.

Gorąca lubańska Lawa od lat dostarcza wielu emocji, nie tylko muzycznych. Znamy już pierwsze szczegóły tegorocznego programu.

Pierwsza ważna informacja - lubańska impreza w tym roku odbędzie się w całości na amfiteatrze i parku na Kamiennej Górze.

Jak zapowiada Miejski Dom Kultury w Lubaniu, dwa pierwsze dni Lawy 2017 to bogaty program estradowy wypełniony wybuchową mieszanką muzyczną dla każdej grupy wiekowej. W amfiteatrze na Kamiennej Górze będzie można posłuchać i zobaczyć super gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które posiadają już bogaty dorobek artystyczny oraz zespoły u progu kariery. Zagrają między innymi:

- Zespół KOMBII z charyzmatycznym Grzegorzem Skawińskim, który bawi publiczność nieśmiertelnymi przebojami od 40 lat. "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", „Słodkiego miłego życia”, "Nie ma zysku", "Black and white" to tytuły, których słuchają kolejne pokolenia.      

- Adam Stachowiak - chłopak, który doprowadził do łez trenerów i publiczność programu The Voice of Poland w czasie swojego przesłuchania, a właściwie już po nim. Trenerzy poprosili Adama o zagranie własnego utworu już po tym jak dostał się do programu. Usiadł do fortepianu i zaśpiewał o swojej nieżyjącej mamie... reszta to już historia programu. Przesłuchania w ciemno Adama Stachowiaka w The Voice of Poland nie da się zapomnieć. Piosenka Mamo Adama Stachowiaka stała się najpopularniejszym nagraniem na YouTube.

- zespół HARLEM – polski zespół rockowy o oryginalnym brzmieniu i zawodowym podejściu do tego co robią. Harlem istnieje na rynku muzycznym ponad 30 lat, wydał sześć albumów: Lustra, Bezsenne noce, Amulet, TEN Harlem, Niebo nade mną i Przebudzenie. Muzycy występowali na największych polskich scenach m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, na Przystanku Woodstock w Żarach, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

- MARGARET - polska piosenkarka i autorka piosenek, z wykształcenia projektantka mody. Laureatka wielu nagród muzycznych m.in. Eska Music Awards czy Super Jedynki. Jest jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, a jej teledyski mają miliony wyświetleń na YouTube. Była główną faworytką do reprezentowania Polski na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie w eliminacjach zajęła drugie miejsce po Michale Szpaku.

Niedziela to jak co roku Dzień Aktywnej Rodziny. Park na Kamiennej Górze przejmą najaktywniejsi lubanianie – pasjonaci działający w organizacjach pozarządowych, nasze rodzime talenty artystyczne i sportowe. Łużyckie Centrum Rozwoju i Stowarzyszenie P-ZFST Pogranicze zapowiadają, że na scenie nie zabraknie tanecznych wygibasów małych i dużych, okolice amfiteatru za sprawą naszych środowisk twórczych zmienią się w tajemniczy mały świat, w którym będzie toczyła się gra o skarby. Tym razem w Dzień Aktywnej Rodziny (w skrócie DAR) bardzo aktywnie włączyły się lubańskie instytucje. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna we współpracy ze Związkiem Harcerzy Polskich Hufiec Lubań przygotuje grę terenową, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewni dawkę sportowych emocji. Muzeum Regionalne zapowiada zaś, że w parku znajdziemy też tego dnia znane i lubiane historyczne miasteczko z kramami rzemieślników. Wszystko to zmieni zieloną oazę w jedyne w swoim rodzaju, zbudowane siłami mieszkańców jednodniowe wesołe miasteczko.

Okolice amfiteatru tradycyjnie przez wszystkie dni trwania Lawy wypełni też bogata baza cateringowo-rekreacyjna, gdzie nie zabraknie zjeżdżalni i gofrów dla dzieci czy pysznej pajdy ze smalcem dla rodziców.

Zapraszamy do wpisania w terminarze lubańskiego maratonu dobrej zabawy!

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus