Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Kultura / Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne

Foto: Organizator

Czy wiecie, że dobrze oświetlone zdjęcie wg. badań przeprowadzonych w USA jest statystycznie o 350% częściej oglądane w sieci, od zdjęcia wykonanego w nieodpowiednim świetle*? Ostatni moment, aby zarejestrować się na warsztaty fotograficzne w Gryfowie Śląskim i poznać tajniki fotografii! Stowarzyszenie Awantura zaprasza w najbliższy weekend do udziału w kreatywnych zajęciach skierowanych do młodzieży. Celem jest zdobycie podstawowej wiedzy o wykonywaniu zdjęć.

Obecnie każdy ma możliwość fotografowania, jednak nie każdy wie, jak robić to lepiej. Warsztaty będą okazją do uzyskania nowej wiedzy w trakcie praktycznych zajęć, pod okiem doświadczonych fotografów. Uczestnicy spróbują swoich sił wykonując zdjęcia architektury i portrety, a następnie pracując nad nimi przy komputerach. Szczegółowy program znajduje się na plakacie. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: www.awantura.org/wiosennaawantura

Szczegółowy program:

13.04.2017 (sobota)
Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gryfów Śląski

10:00 – Rozpoczęcie warsztatów
11:00 – Czas naświetlania, przysłona, ISO i inne dziwne pojęcia które wypada znać – teoria i praktyka – fotografia  aparatami analogowymi – portrety.
12:00 – Prawo autorskie XXI wieku – Creative Commons i wolne licencje
13:00 – Zajęcia plenerowe, konsultacje techniczne w czasie fotografowania.
14:30 – Przerwa obiadowa*
15:00 – Praca z programami graficznymi Photoshop i Gimp nad zdjęciami wykonanymi w trakcie zajęć plenerowych – podstawowa obróbka.
16:00 – Zakończenie

14.05.2017 (niedziela)
Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gryfów Śląski

10:00 – Zbiórka w Bibliotece Publicznej
10:15 –  Plener fotograficzny – wywoływanie negatywów lub praca w studio

Do wyboru:
12:00 – Praca z programami graficznymi – zaawansowana obróbka zdjęć w programie Gimp
12:00 – Hybrydyzacja procesu klasycznego i cyfrowego – przeniesienie negatywu do procesu cyfrowego i dalsze działania w programach do edycji fotografii cyfrowej.
14:30 – Przerwa obiadowa*
15:30 – Podsumowanie warsztatów
16:00 – Zakończenie

* Przerwa obiadowa to czas wolny od zajęć, w którym uczestnicy mogą zjeść posiłek. Organizator nie zapewnia ciepłych posiłków, w trakcie warsztatów dostępne będą przekąski i napoje dla uczestników

Autor: lwowecki.info
comments powered by Disqus