Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Kultura / Kasia Kowalska i Łąki Łan wystąpią w Nowogrodźcu

Kasia Kowalska i Łąki Łan wystąpią w Nowogrodźcu

Kasia Kowalska i Łąki Łan wystąpią w Nowogrodźcu

Foto: Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl (CC-BY-SA-3.0)

V Jarmark Garncarski odwiedzą gwiazdy, będą także inne atrakcje.

Piątego sierpnia o godzinie 21 rozpocznie się koncert zespołu Łąki Łan a Kasia Kowalska wystąpi w niedzielę, 6 sierpnia o tej samej godzinie. W programie V Jarmarku Garncarskiego jest także sobotni (godz. 22) pokaz video mappingu, czyli wideoprezentacji wyświetlanej na budynku ratusza wraz z muzyką. Będzie to zapierający dech w piersiach spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych. Tutaj możecie zobaczyć przykład realizacji takiego pokazu przez firmę, która tworzy video mapping dla Nowogrodźca:

Kasia Kowalska swoją pierwszą płytę Gemini wydała w 1994 roku a wyprodukował ją Grzegorz Ciechowski. Przez lata przebyła drogę od rockowych klimatów, przez flirt z bigbandowym jazzem, po pop. Występowała m.in. z Ewą Bem, Edytą Bartosiewicz i otwierała polskie koncerty Boba Dylana, Stinga i Roberta Planta. Na swoich płytach chętnie sięga po klasyczne utwory, od jazzowych, po Led Zeppelin czy Republikę.

Kasia Kowalska sprzed 22 lat w repertuarze zespołu Breakout:

Łąki Łan to bardzo niekonwencjonalny zespół prezentujący muzykę głównie elektroniczną, wybuchową mieszkankę funky, popu, disco, punka i rocka. Występowali nie tylko na wielkich polskich festiwalach takich jak Open’er, Coke Live Music czy Przystanek Woodstock. Grali także za granicą, m.in. na prestiżowym Montreux Jazz Festival. Wydali trzy płyty i mają rzeszę wiernych fanów a ich pełne energii i zaskakujące koncerty zawsze warte są wysłuchania. Próbka twórczości zespołu Łąki Łan:

Organizatorami Jarmarku są Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu oraz Burmistrz Nowogrodźca. Zapewniają, że atrakcji będzie znacznie więcej.

„V Jarmark Garncarski Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą” odbędzie się 5-6 sierpnia 2017r.

Autor: Bolec.info
comments powered by Disqus