Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Kultura / FolkArt 2017

Już w najbliższy weekend Festiwal Folklorystyczny

FolkArt 2017

FolkArt 2017

Foto: Organizator

Kto chciałby posmakować ruskich pierogów z miętą, skosztować wyśmienitej malinowej chmurki bądź delektować się nalewką „Gorąca krew” zanurzony w klimatycznym folklorze zapraszamy na festiwal FolkArt 2017. Tradycyjnie w samym środku lata, w ostatni weekend lipca 29 od godz. 15.00 i 30 od godz. 16.00 (sobota, niedziela).

Barwne stroje, regionalna muzyka i przysmaki, które wabią miłośników żywej tradycji. Na rynku będziemy gościć tych, dla których pasją jest muzyka, taniec i kuchnia ludowa. Do Lubania zjadą zespoły, chóry, soliści, kapele ludowe z Dolnego Śląska, aby powalczyć o Łużyckie Skrzypce. Poza sceną odbywać się będą konkursy kulinarne. Zespoły zaprezentują wyroby pierogowe, pierogopodobne, ziemniaczane, nalewki domowe oraz ciasta z owoców sezonowych. Wszystko w zgodzie z tradycją i domowymi recepturami.

Pierwszy dzień imprezy, 29 lipca to przegląd konkursowy zespołów, kapel oraz konkursy kulinarne. Ponadto na lubański rynek zajedzie ekipa siódmej edycji „Eska Summer City”. Spotkania ze słuchaczami ekipy Eski owocować będą zaproszeniami na letnie imprezy, koncerty i wydarzenia sportowe oraz licznymi gadżetami. W Radiu Eska nadawane są specjalne lokalne serwisy informujące o najciekawszych letnich wydarzeniach – lubański FolkArt znajdzie swoje miejsce wśród bogatego wachlarza imprez.

Drugi dzień festiwalu to Koncert Galowy z udziałem zespołów Złote Nutki, Chrośliczanie, Smolniczanie i kapela Lubin City - laureatów poprzednich edycji FolkArtu.

W 2016 roku Festiwal Folklorystyczny FolkArt organizowany przez Miejski Dom Kultury w Lubaniu został laureatem plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2016” w kategorii najciekawsze wydarzenie roku 2016.

Autor: MDK Lubań
comments powered by Disqus