Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Kultura / Talenty "Mickiewicza"

Talent Show

Talenty "Mickiewicza"

Talenty

Foto: eLuban.pl/"Adaś"

W czwartkowy wieczór, zamiast spędzać czas przed telewizorem, warto było wybrać się do Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, aby zobaczyć „Talent Show”, który w niczym nie ustępował formatom znanym z małych ekranów.

Na scenie swoje talenty prezentowali uczniowie szkoły. Emocji nie brakowało. Zobaczyć mogliśmy zarówno piosenkarzy, karateków czy gimnastykę. W sumie swoje zdolności przed publiką pokazało 12 wykonawców. Wszystkie występy oceniane były przez niezbyt surowe jury w składzie: Bykowski Marcin, Ćwieluch Aneta, Orpiszewska Krystyna, Węgłowski Radosław i Zając Beata.

Ale nie tylko do jury należał głos. Swoje zdanie drogą sms-ową mogli wyrazić wszyscy zebrani na widowni. Publika oddała ponad 9 tyś głosów i w swoim werdykcie nie zgodziła się z opinią jurorów, ale o tym za chwilę.

Mimo, że dominowali piosenkarze, nikt nie mógł narzekać na nudę, bo repertuar był bardzo zróżnicowany obejmując zarówno covery znanych wykonawców, utwory własne, rap amerykański i hiszpański. Na scenie popisywali się także nauczyciele i gość specjalny – kapela The Modts. Dodatkową atrakcją były nagrody w losowaniu przewidziane dla publiczności.

Kto wypadł w tych zmaganiach najlepiej? Zdaniem jury na pierwsze miejsce zasłużyła Nikola Buczyńska. Drugą lokatę tracąc dosłownie ułamki punktów zajął Mateusz Guzowski, który, tu ciekawostka, niedawno zakwalifikował się do programu X-Factor. Ostatni stopień podium zajął Filip Kucharczyk. Firma Uczniowska „Adaś”, która odpowiedzialna była za organizację całego przedsięwzięcia na zwycięzcę wytypowała natomiast Agatę Młodzińską. W oczach i smsach publiczności najlepszy okazał się natomiast Kuba Kopała. Przy wyróżnieniach warto wspomnieć również o uczestniku, który swoją autorską piosenką podbił serca widowni i otrzymał najgłośniejsze brawa, a mianowicie Michale Tymickim. 

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim sponsorom oraz Miejskiemu Domowi Kultury, który zajął się nagłośnieniem i oświetleniem sceny, za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Jeżeli chcecie zobaczyć choć namiastkę show mającego miejsce w lubańskim LO zapraszamy do galerii zdjęć.

Autor: pk
comments powered by Disqus