Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Kultura / W Bibliotece do wypożyczenia nie tylko książki!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

W Bibliotece do wypożyczenia nie tylko książki!

W Bibliotece do wypożyczenia nie tylko książki!

Foto: pxhere.com

Lubańska Biblioteka nieustannie stara się iść z duchem czasu, a przede wszystkim nadążyć za oczekiwaniami swoich Czytelników. Od stycznia oferujemy nie lada gratkę dla osób, które chętnie wymieniają książkę papierową, na tę w formie elektronicznej.

W czytelni istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia jednego z sześciu czytników e-booków PocketBook Touch Lux 3. Z usługi może skorzystać Czytelnik pełnoletni, który posiada aktualną kartę biblioteczną, warunkiem jest również zawarcie umowy użyczenia. Okres wypożyczenia urządzenia to 1 miesiąc z możliwością przedłużenia terminu. Biblioteka wypożyczać będzie puste czytniki, na które można wgrać swoje własne e-booki. Czytelnicy mogą też skorzystać z jednej z wielu bezpłatnych baz książek w sieci, jak chociażby Wolne Lektury, czy wykorzystać kody Legimi, które oferuje MiPBP w Lubaniu.

Wypożyczaj czytniki i czytaj e-booki za darmo!

Nowa oferta świetnie współgra z inną, wprowadzoną już w 2017 roku. Czytelnicy zapisani do lubańskiej Biblioteki mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, tytułów z zakresu beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii w postaci e-książek udostępnianych przez portal Legimi.com.

Korzystanie z platformy jest bardzo proste. Wystarczy podczas wizyty w Bibliotece poprosić o unikalny kod dostępu i na jego podstawie założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi . W przypadku korzystania z czytników dostępnych w Bibliotece instalowanie aplikacji jest zbędne. Wszystkie e-książki dostępne w abonamencie można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http: //www.legimi.com/dbpw/

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną , która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu.

Autor: MiPBP w Lubaniu
comments powered by Disqus