Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Strona główna / Kultura / Pies zaatakował dzieci na placu zabaw

Pies zaatakował dzieci na placu zabaw

Pies zaatakował dzieci na placu zabaw

Bawiącą się na placu zabaw czwórkę dziewcząt zaatakował pies. Pogryzione zostało dwoje dzieci. Jedna z dziewczynek w poważnym stanie oraz druga z mniejszymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w sobotę, 7 kwietnia 2018 roku w miejscowości Wieża koło Gryfowa Śląskiego. 

Bawiącą się na placu zabaw czwórkę dziewcząt zaatakował pies. Gdy trójka z nich schroniła się na stole jedna z dziewczynek zaryzykowała i wybiegła z placu zabaw wzywając pomocy. Pogryzione zostały dwie dziewczynki, które zostały przewiezione do szpitala – wynika z wpisów na profilu Obywatelskiego Patrolu, który jako pierwszy podał informację.

Jak wynika z relacji mieszkańców na wezwania o pomoc zareagował sołtys sołectwa Wieża, która jako pierwsza pośpieszyła z pomocą.

Pani Barbara Pasiak opowiada, iż będąc w domu usłyszała przeraźliwy krzyk dobiegający z placu zabaw i bez wahania wraz z mężem pobiegli na pomoc. Trzy dziewczynki stały na stole, a pies skakał do nich i je gryzł. Dziewczynki miały obrażenia na rękach i nogach. Pies był bardzo zawzięty i bardzo trudno było go odgonić. Dopiero złapanie go za kolczatkę pozwoliło na jego chwilowe uspokojenie i opanowanie sytuacji. 

Z informacji od świadków zdarzenia, wynika iż pies był rasy podobnej do amstaffów. Na „spacer” wyszedł sam, bez wiedzy i opieki właściciela. 

Pies został złapany i trafił pod obserwację weterynarza. Sprawę bada policja, która ma wyjaśnić m.in. czy pies był szczepiony i dlaczego był bez opieki.

Jedna z dziewczynek po zaopatrzeniu ran została wypisana do domu, druga z nich pozostała w szpitalu.

Autor: red./lwowecki.info
comments powered by Disqus