Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Leśna

Leśna

Leśna

Blokada drogi na Baworowie

Mieszkańcy Leśnej mają już dość ciężarówek wywożących urobek z pobliskiej kopalni bazaltu. W czwartek, 10 maja o 15. na drodze prowadzącej do bocznicy kolejowej, z której wywożony jest bazalt odbył się protest. Około 100 osób przez dwie godziny blokowało drogę.

czytaj więcej

Leśna

Wnioski na dofinansowanie 11 projektów

W najbliższych miesiącach gmina Leśna planuje jedenaście inwestycji z zewnętrznym wsparciem finansowym. Będą to między innymi budowa remizy strażackiej ze świetlicą, programy edukacyjne czy remont elewacji ratusza. Łączna wartość projektów to ponad 5,5 mln zł. Wszystkie inwestycje są tak samo ważne, niedługo powinniśmy się dowiedzieć, które zostaną zrealizowane. 

czytaj więcej

Zabiegani z Leśnej

Dobiegli z Leśnej nad… morze! Gratulacje!

1 maja 2018 roku o godz. 18 członkowie Stowarzyszenia „Zabiegani z Leśnej” zamieścili na swojej stronie na facebooku wpis: Meldujemy wykonanie zadania!!! To był finał rozpoczętej w niedzielę (29 kwietnia br.) przez to stowarzyszenie próby zdobycia Bałtyku w trzy dni…

czytaj więcej

Leśna

Rodzina pogorzelców prosi o pomoc

W nocy z 9 na 10 stycznia 2018 roku pożar kamienic w centrum Leśnej całkowicie strawił m.in. dorobek małżeństwa z dziećmi w wieku 15 i 10 lat (chłopcy) oraz 2 – lata (dziewczynka).

czytaj więcej

Leśna

Narkotesty dla leśniańskiej policji

Komendant Komisariatu Policji w Leśnej kom. Piotr Pietrykowski oraz zastępca komendanta podinsp. Agata Sekuła spotkali się w ratuszu z burmistrzem Leśnej Mirosławem Markiewiczem oraz dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leśnej, Mariuszem Szwarczyńskim.

czytaj więcej

Apel o zaprzestanie wędkowania z lodu

Utonął wędkarz. Tragedia na zamarzniętym wyrobisku

Wczoraj utopił się wędkarz, dziś pod kolejnym załamał się lód. Wędkarstwo lodowe to niebezpieczne i bardzo popularne hobby. Mimo że wędkarze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa i podejmują środki ostrożności, czasem dochodzi do tragedii.

czytaj więcej

Psy utknęły w potoku

Jeden ratował drugiego

Dziś około 10. mieszkańcy Leśnej we wpadającym do Kwisy strumieniu dostrzegli dwa psy, które nie mogły wydostać się z głębokiego rowu. Jeden z psów, stojący na kawałku suchej ziemi, próbował pomóc drugiemu, który przemoknięty brodził w zimnej wodzie. Na pomoc wezwano niezawodnych w takich sytuacjach strażaków.

czytaj więcej

Leśna

Koncert Kasi Moś – dla Magdy

Magda, gimnazjalistka ze Smolnika, ciężko zachorowała. Przysłowie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się biedzie jest prawdziwe – społeczność szkoły nie zostawiła Magdy samej sobie. Organizują akcję pomocy, a w piątek w Leśnej odbędzie się charytatywny koncert, charyzmatycznej wokalistki, Kasi Moś.

czytaj więcej

Leśna

Kolejny pożar kamienicy

To już drugi tak duży pożar do jakiego doszło w ostatnim czasie w Leśnej. Wczoraj około 0.30 służby zostały zaalarmowane, że płonie kamienica przy ul. Sienkiewicza, w ścisłym centrum miasta.

czytaj więcej

Leśna

Obligacje na oświetlenie

W gminie Leśna jest jeszcze wiele „ciemnych miejsc”, o potrzebie wykonania oświetlenia całej gminy radni dyskutują już od dłuższego czasu. W 2018 roku na oświetlenie gmina przeznaczy ponad 4 mln zł, niemal 80% terenu gminy uzyska oświetlenie.

czytaj więcej

Leśna

Pomoc dla pogorzelców

W niedzielę w nocy czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową i dorobek całego życia. Potężny pożar strawił dach i piętro ich domu. Bez pomocy odbudowa i powrót do normalnego życia będą bardzo trudne.

czytaj więcej

Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową

Spłonął budynek mieszkalny w Leśnej

Do potężnego pożaru doszło dziś w nocy w Leśnej. Na kilkanaście minut przed godziną pierwszą ktoś przechodzący w pobliżu, zauważył płonący dach dużego budynku mieszkalnego przy ul. Orzeszkowej. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Tadeusz Lewandowski

  żył 57 lat

  Zm. 13.05.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.05.2018 o godz. 14:00

  W kościele w Zarębie

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań Skrzyński