Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Leśna

Leśna

Leśna

Narkotesty dla leśniańskiej policji

Komendant Komisariatu Policji w Leśnej kom. Piotr Pietrykowski oraz zastępca komendanta podinsp. Agata Sekuła spotkali się w ratuszu z burmistrzem Leśnej Mirosławem Markiewiczem oraz dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leśnej, Mariuszem Szwarczyńskim.

czytaj więcej

Apel o zaprzestanie wędkowania z lodu

Utonął wędkarz. Tragedia na zamarzniętym wyrobisku

Wczoraj utopił się wędkarz, dziś pod kolejnym załamał się lód. Wędkarstwo lodowe to niebezpieczne i bardzo popularne hobby. Mimo że wędkarze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa i podejmują środki ostrożności, czasem dochodzi do tragedii.

czytaj więcej

Psy utknęły w potoku

Jeden ratował drugiego

Dziś około 10. mieszkańcy Leśnej we wpadającym do Kwisy strumieniu dostrzegli dwa psy, które nie mogły wydostać się z głębokiego rowu. Jeden z psów, stojący na kawałku suchej ziemi, próbował pomóc drugiemu, który przemoknięty brodził w zimnej wodzie. Na pomoc wezwano niezawodnych w takich sytuacjach strażaków.

czytaj więcej

Leśna

Koncert Kasi Moś – dla Magdy

Magda, gimnazjalistka ze Smolnika, ciężko zachorowała. Przysłowie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się biedzie jest prawdziwe – społeczność szkoły nie zostawiła Magdy samej sobie. Organizują akcję pomocy, a w piątek w Leśnej odbędzie się charytatywny koncert, charyzmatycznej wokalistki, Kasi Moś.

czytaj więcej

Leśna

Kolejny pożar kamienicy

To już drugi tak duży pożar do jakiego doszło w ostatnim czasie w Leśnej. Wczoraj około 0.30 służby zostały zaalarmowane, że płonie kamienica przy ul. Sienkiewicza, w ścisłym centrum miasta.

czytaj więcej

Leśna

Obligacje na oświetlenie

W gminie Leśna jest jeszcze wiele „ciemnych miejsc”, o potrzebie wykonania oświetlenia całej gminy radni dyskutują już od dłuższego czasu. W 2018 roku na oświetlenie gmina przeznaczy ponad 4 mln zł, niemal 80% terenu gminy uzyska oświetlenie.

czytaj więcej

Leśna

Pomoc dla pogorzelców

W niedzielę w nocy czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową i dorobek całego życia. Potężny pożar strawił dach i piętro ich domu. Bez pomocy odbudowa i powrót do normalnego życia będą bardzo trudne.

czytaj więcej

Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową

Spłonął budynek mieszkalny w Leśnej

Do potężnego pożaru doszło dziś w nocy w Leśnej. Na kilkanaście minut przed godziną pierwszą ktoś przechodzący w pobliżu, zauważył płonący dach dużego budynku mieszkalnego przy ul. Orzeszkowej. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe.

czytaj więcej

Od dziś można składać wnioski

Leśna dotuje nowe piece i oczyszczalnie

Od dziś można składać wnioski o dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i wymianę starych kopciuchów. Leśniański magistrat dołoży mieszkańcom do 11000 zł.

czytaj więcej

Będzie pomiar powietrza w Leśnej

Już wkrótce w Leśnej zostanie zamontowany zewnętrzny czujnik jakości powietrza. Lokalizacja ta została zgłoszona w konkursie organizowanym przez Grupę Aviva i uzyskała bardzo dużą ilość głosów.

czytaj więcej

Leśna

Spotkanie wigilijne

Jak co roku, mieszkańcy Leśnej spotkali się na rynku, aby wspólnie świętować wigilię Bożego Narodzenia.

czytaj więcej

Wiele medali i 26 reprezentantów kraju

40 lat kajakarstwa w Leśnej

Kajakarstwo górskie w Leśnej obchodzi właśnie 40-lecie swojego istnienia. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę, że od wielu lat to najlepszy na Dolnym Śląsku klub kajakarski, którego zawodnicy przez cztery dekady wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw Polski i Europy. W ubiegłym roku Kacper Sztuba, wychowanek klubu, sięgnął po najwyższy laur i w Bratysławie został mistrzem świata w kategorii C1.

czytaj więcej

Leśna

Dotacje na wymianę kopciuchów

Radni z Leśnej przygotowali mieszkańcom swego rodzaju świąteczny prezent. Od przyszłego roku mieszkańcy gminy Leśna mogą liczyć na dotacje przy wymianie pieców i budowie przydomowych oczyszczalni ścieków. Mimo że Leśna jest jedną z najbiedniejszych gmin w powiecie, to w budżecie na 2018 r. znalazło się 120 000 zł na te cele.

czytaj więcej

Pobiedna

Pożar pustostanu

Dziś kilka minut przed południem dyżurny PSP w Lubaniu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z pustostanów w miejscowości Pobiedna ktoś podpalił leżący tam materac.

czytaj więcej

Numery telefonów w sprawie zimowego utrzymania dróg

Zima zaskoczyła drogowców?

W sobotę 09.12 na jednej z ulic w Pobiednej doszło do kilku kolizji drogowych, mieszkańcy jako powód wskazują pogodę oraz służby, które według nich nie reagują na czas.

czytaj więcej

Świecie-Złoty Potok

Przywrócono stałą organizację ruchu

Jak informuje wykonawca remontu drogi wojewódzkiej nr 360 zakończono układanie nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 360 między Złotym Potokiem a Świeciem. Przywrócono tam stałą organizację ruchu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Zofia Mazurowicz

  żyła 72 lat

  Zm. 21.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.03.2018 o godz. 13:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań