Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Strona główna / Leśna

Leśna

Gmina Leśna oszacuje straty

Producenci rolni, których uprawy ucierpiały wskutek trwajacej od kwietnia suszy mogą składać wnioski o szacowanie strat w Referacie Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Leśnej ul. E. Orzeszkowej 11b.

czytaj więcej

Dramat na kopalnianym wyrobisku

Utonął młody wędkarz

Zalane wyrobiska na terenie kopalni bazaltu w Grabiszycach po raz kolejny zbierają krwawe żniwo. W sobotę, 07 lipca w jednym z dwóch zbiorników wodnych utonął 19-letni mieszkaniec tej miejscowości.

czytaj więcej

Katastrofa ekologiczna w Miłoszowie

Potok pełen śniętych ryb

Potok Miłoszowski tętnił życiem. Pływały w nim pstrągi potokowe – zarówno tarlaki jak i wylęg żerujący. Były też inne gatunki ryb, takie jak strzebla potokowa, śliz czy rzadko spotykany głowacz biało płetwy. Niestety to już historia. Od piątku w potoku nie ma śladu jakichkolwiek istnień.

czytaj więcej

Leśna

50 mln na wodę

Zważywszy na ostatnie braki i jakość wody w Leśnej, dzisiejszy komunikat wojewody dolnoślaskiego, daje nadzieje mieszkańcom gminy Lesna. 50 milionów zł to środki, z których mogą skorzystać gminy cierpiące na deficyt wody w wyniku suszy z 2015 r.

czytaj więcej

Zmętnienie wody w Leśnej

W związku z obecną sytuacją dotyczącą wątpliwości co do jakości wody przeznaczonej do spożycia przez mieszkańców na terenie Leśnej i Smolnika, informujemy, że zmętnienie wody nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia.

czytaj więcej

Leśna

Spotkanie z w sprawie kopalni w Grabiszycach

15 czerwca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbędzie się spotkanie dotyczące uciążliwości transportu i działalności kopalni w Grabiszycach. Wszystkich zainteresowanych zaprasza Stowarzyszenie Viribus (Czysta Gmina Leśna) oraz Zarząd Kopalni Kruszywa Polskie S.A.

czytaj więcej

OSA

125 000 dla Leśnej

Program OSA na 2018 rok rozstrzygnięty. W całym kraju powstanie 1530 Otwartych Stref Aktywności. W powiecie lubańskim jedynie gmina Leśna uzyskała rządowe wsparcie.

czytaj więcej

Dolnośląska Gala Talentów

Granda po raz trzeci w finale

Kolejna edycja Dolnośląskiej Gali Talentów już za nami! Jest to przedsięwzięcie organizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mające na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkół i placówek oświatowych. GRANDA ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku już trzeci raz znalazła się w gronie laureatów.

 

czytaj więcej

Próba podpalenia komisariatu w Leśnej

Ostatnimi czasy coraz częściej dochodzi do różnego rodzaju podpaleń. Płoną gospodarstwa, auta, stodoły, próbuje się nawet podpalać hurtownie. Takiego przypadku jednak jeszcze nie było.

czytaj więcej

Fotogaleria

Leśna. Rodzina Roku 2018

Leśna już po raz szósty wyłoniła Rodzinę Roku. Od zeszłej soboty ten zaszczytny tytuł należy do familii Maliszewskich. Rodzinnym zmaganiom towarzyszył festyn na lesniańskim rynku, a finalowy koncert zespołu AVANGARDE poderwał mieszkanców do zabawy.

czytaj więcej

Leśna

Blokada drogi na Baworowie

Mieszkańcy Leśnej mają już dość ciężarówek wywożących urobek z pobliskiej kopalni bazaltu. W czwartek, 10 maja o 15. na drodze prowadzącej do bocznicy kolejowej, z której wywożony jest bazalt odbył się protest. Około 100 osób przez dwie godziny blokowało drogę.

czytaj więcej

Leśna

Wnioski na dofinansowanie 11 projektów

W najbliższych miesiącach gmina Leśna planuje jedenaście inwestycji z zewnętrznym wsparciem finansowym. Będą to między innymi budowa remizy strażackiej ze świetlicą, programy edukacyjne czy remont elewacji ratusza. Łączna wartość projektów to ponad 5,5 mln zł. Wszystkie inwestycje są tak samo ważne, niedługo powinniśmy się dowiedzieć, które zostaną zrealizowane. 

czytaj więcej

Zabiegani z Leśnej

Dobiegli z Leśnej nad… morze! Gratulacje!

1 maja 2018 roku o godz. 18 członkowie Stowarzyszenia „Zabiegani z Leśnej” zamieścili na swojej stronie na facebooku wpis: Meldujemy wykonanie zadania!!! To był finał rozpoczętej w niedzielę (29 kwietnia br.) przez to stowarzyszenie próby zdobycia Bałtyku w trzy dni…

czytaj więcej

Leśna

Rodzina pogorzelców prosi o pomoc

W nocy z 9 na 10 stycznia 2018 roku pożar kamienic w centrum Leśnej całkowicie strawił m.in. dorobek małżeństwa z dziećmi w wieku 15 i 10 lat (chłopcy) oraz 2 – lata (dziewczynka).

czytaj więcej

Leśna

Narkotesty dla leśniańskiej policji

Komendant Komisariatu Policji w Leśnej kom. Piotr Pietrykowski oraz zastępca komendanta podinsp. Agata Sekuła spotkali się w ratuszu z burmistrzem Leśnej Mirosławem Markiewiczem oraz dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leśnej, Mariuszem Szwarczyńskim.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Henryk Kocniowski

  żył 62 lat

  Zm. 18.07.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 23.07.2018 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu przy ul. Wrocławskiej

  o czym zawiadamia pogrążona w smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań