Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Leśna

Leśna

Szczegółowy wyniki wyborów

Leśna po wyborach - szczegółowe wyniki

Prawdziwe trzęsienie ziemi przy okazji wyborów przeżyła Leśna, gdzie niespodziewanie już w I turze wygrał Mirosław Markiewicz. Zobaczcie jak wyglądała będzie Rada Miasta i który z kandydatów zdobył ile głosów.

czytaj więcej

List otwarty do mieszkańców Gminy Leśna

Echa debaty w Leśnej

Na łamach naszego portalu udało nam się stworzyć debatę – miejsce, w którym możliwość dyskusji podejmują wszyscy kandydaci na fotel burmistrza Lubania. Za namową wielu czytelników z Leśnej by zrealizować podobne przedsięwzięcie w tej miejscowości zgłosiliśmy się również do tamtejszych kandydatów. Niestety pozytywną odpowiedź przedstawił jedynie Krzysztof Rozenbajger – napisał on także list do naszej redakcji, który prezentujemy poniżej.   

czytaj więcej

Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa

Burmistrz Leśnej odznaczony medalem

W dniu 28 października 2014 r. podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Leśnej Burmistrz Leśnej Jan Surowiec został odznaczony medalem „Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa” nadanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego.

czytaj więcej

Odmowa dwóch kandydatów

W Leśnej debaty nie będzie

Niestety nie zadamy waszych pytań kandydatom na fotel burmistrza w Leśnej. Spośród trzech osób ubiegających się o ten urząd jedynie Pan Krzysztof Rozenbajger wyraził gotowość do wzięcia udziału w debacie. 

czytaj więcej

Fałszywy alarm

Wyciek gazu w Leśnej

Dziś około 8 rano dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu otrzymał informację o wycieku gazu na ul. Świerczewskiego w Leśnej.  Natychmiast w tamtą stronę wyruszyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj więcej

Czekamy na odpowiedź

Czy dojdzie do debaty w Leśnej?

Z różnych stron docierają do nas prośby, aby zorganizować podobną do lubańskiej, debatę kandydatów na fotel burmistrza Leśnej. Przychylając się do tych próśb zwróciliśmy się wczoraj z zapytaniem do kandydatów czy zechcą wziąć udział w tej formie dyskusji. 

czytaj więcej

Leśna

Transport kamienia będzie, ale…

O problemach z jakimi borykają się mieszkańcy Leśnej, zwłaszcza ci mieszkający w pobliżu trasy ciężarówek wywożących urobek z kopalni pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Teraz uciążliwości z tym związane mają się zmniejszyć. 

czytaj więcej

Leśna - utrudnienia w ruchu

W związku z pierwszym półmaratonem " Z biegiem Kwisy", w sobotę 11 października, mieszkańcy Leśnej, Smolnika, Szyszkowej , Kościelnika Średniego i Kościelnika Dolnego napotkają na utrudnienia w ruchu.

czytaj więcej

Półmaraton

Z biegiem Kwisy

Bieganie oraz wydarzenia związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego rodzaju aktywny wypoczynek – starosta lubański Walery Czarnecki wraz z Dolnośląskim Stowarzyszeniem InicjART oraz Stowarzyszeniem Zabiegani z Leśnej zapraszają wszystkich zainteresowanych na I PÓŁMARATON ,,Z BIEGIEM KWISY”, który odbędzie się już w tą sobotę. 

czytaj więcej

Fotogaleria

Najładniejsze ogrody

Z początkiem sierpnia wyłoniono zwycięzców ogłoszonego przez Burmistrza Leśnej konkursu na „Najładniejszy ogródek przydomowy, zagrodę, gospodarstwo agroturystyczne”. Natomiast na ostatniej sesji Rady Miasta Leśna na ręce zwycięzców złożono dyplomy kwiaty i przewidziane w konkursie nagrody.

czytaj więcej

Ludowo Uczniowski Klub Sportowy "Kwisa"

Sukcesy kajakarzy z Leśnej

Miniony weekend wychowankowie LUKS „Kwisa” zaliczyć muszą do bardzo udanych, bowiem startując w pucharach europy na Słowacji i świata w Niemczech zajęli pierwsze i drugie miejsce. 

czytaj więcej

(WIDEO)

Leśna w Polsat News

Dwuminutowy spot promujący Leśną wyemitowany został w telewizji Polsat News, w ramach programu "Miasto i gmina na 6".

czytaj więcej

I Międzynarodowe Poławianie Pereł w rzece Kwisie

Perły wróciły do Kwisy

To nie upał skierował dziś sporą grupę ludzi w kierunku rzeki Kwisy, a skarby, które można było w niej wyłowić. W naszej rzece ponownie pojawiły się perły.

czytaj więcej

Podsumowanie sezonu piłkarskiego 2013/2014

MGKS "Włókniarz" Leśna

Działacze, piłkarze, sponsorzy i wszyscy, którym Klub chciał podziękować, mogli wspólnie świętować udany sezon piłkarski 2013/2014. 

czytaj więcej

Leśna

Dzień Strażaka

W dniu 28 czerwca 2014 roku o godz. 10.00  na leśniańskim Rynku rozpoczęły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. W uroczystości udział wzięły jednostki OSP z Leśnej, Pobiednej, Grabiszyc, Szyszkowej, Świecia, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Pobiednej, oraz zaprzyjaźnione jednostki z Czech: OSP z Novego Mesta i Jindrichovic.

czytaj więcej

Droga Leśna - Lubań

Znaki „STOP” pozostaną

Każdy kierujący pojazdem wie, że na 12-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 393 między Leśną a Lubaniem znajduje się 7 przejazdów kolejowych niestrzeżonych. Przed każdym z nich w obu kierunkach ustawione są znaki STOP.

czytaj więcej

Gmina Leśna

Droga na Zielone

Nie tak dawno Urząd Miejski w Leśnej użyczył Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu wyrobisko Zielone w Smolniku, jednak teren wokól niego i sam dojazd wymagały sporo pracy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Elżbieta Wiesława Honkisz

  żyła 81 lat

  Zm. 20.04.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 23.04.2018 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań Skrzyński

 • Adolf Folusz

  żył 67 lat

  Zm. 18.04.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.04.2018 o godz. 13:00

  W kościele w Pobiednej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań Skrzyński