Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Leśna

Leśna

Od dziś można składać wnioski

Leśna dotuje nowe piece i oczyszczalnie

Od dziś można składać wnioski o dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i wymianę starych kopciuchów. Leśniański magistrat dołoży mieszkańcom do 11000 zł.

czytaj więcej

Będzie pomiar powietrza w Leśnej

Już wkrótce w Leśnej zostanie zamontowany zewnętrzny czujnik jakości powietrza. Lokalizacja ta została zgłoszona w konkursie organizowanym przez Grupę Aviva i uzyskała bardzo dużą ilość głosów.

czytaj więcej

Leśna

Spotkanie wigilijne

Jak co roku, mieszkańcy Leśnej spotkali się na rynku, aby wspólnie świętować wigilię Bożego Narodzenia.

czytaj więcej

Wiele medali i 26 reprezentantów kraju

40 lat kajakarstwa w Leśnej

Kajakarstwo górskie w Leśnej obchodzi właśnie 40-lecie swojego istnienia. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę, że od wielu lat to najlepszy na Dolnym Śląsku klub kajakarski, którego zawodnicy przez cztery dekady wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw Polski i Europy. W ubiegłym roku Kacper Sztuba, wychowanek klubu, sięgnął po najwyższy laur i w Bratysławie został mistrzem świata w kategorii C1.

czytaj więcej

Leśna

Dotacje na wymianę kopciuchów

Radni z Leśnej przygotowali mieszkańcom swego rodzaju świąteczny prezent. Od przyszłego roku mieszkańcy gminy Leśna mogą liczyć na dotacje przy wymianie pieców i budowie przydomowych oczyszczalni ścieków. Mimo że Leśna jest jedną z najbiedniejszych gmin w powiecie, to w budżecie na 2018 r. znalazło się 120 000 zł na te cele.

czytaj więcej

Pobiedna

Pożar pustostanu

Dziś kilka minut przed południem dyżurny PSP w Lubaniu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z pustostanów w miejscowości Pobiedna ktoś podpalił leżący tam materac.

czytaj więcej

Numery telefonów w sprawie zimowego utrzymania dróg

Zima zaskoczyła drogowców?

W sobotę 09.12 na jednej z ulic w Pobiednej doszło do kilku kolizji drogowych, mieszkańcy jako powód wskazują pogodę oraz służby, które według nich nie reagują na czas.

czytaj więcej

Świecie-Złoty Potok

Przywrócono stałą organizację ruchu

Jak informuje wykonawca remontu drogi wojewódzkiej nr 360 zakończono układanie nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 360 między Złotym Potokiem a Świeciem. Przywrócono tam stałą organizację ruchu.

czytaj więcej

TV Łużyce

Eksplozja talentów

Okazuje się, że powiat lubański obfituje w talenty wszelkiej maści – można się było o tym przekonać podczas VIII Andrzejkowego Festiwalu Talentów w Leśnej.

czytaj więcej

Leśna

Koniec z zabłoconymi ulicami?

Problem zanieczyszczania Leśnej  przez samochody transportujące urobek z kopalni ciągnie się już wiele lat. Nawarstwia się latem i jesienią, kiedy pył lub błoto w widoczny sposób zanieczyszczają trasy przejazdu. Starania właściciela kopalni o likwidowanie zanieczyszczeń często są skuteczne, ale przy dużym ich natężeniu (choćby teraz) mało widoczne i efektywne.

czytaj więcej

Zastępcza trasa Złoty Potok - Świecie

Wydłużony czas objazdu

Wykonawca remontu drogi wojewódzkiej nr 360 od miejscowości Złoty Potok do miejscowości Świecie informuje o konieczności przedłużenia wprowadzonej zastępczej organizacji ruchu.

czytaj więcej

Wieczornica "Pieśni patriotycznej"

Uczniowie Szkoły Podstawowej z O.G im. Jana Pawła II w Smolniku zostali zaproszeni do uczestnictwa w "Koncercie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej", który został zainicjowany i zorganizowany przez S.P. im. Orła Białego w Kościelniku , w gminie Lubań.

czytaj więcej

Zbiórka zniczy 2017

Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

Tydzień przed uroczystością Wszystkich Świętych w S.P. z O.G. im. Jana Pawła II w Smolniku rozpoczęła się szósty już raz - zbiórka zniczy na cmentarze kresowe, organizowana w ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

czytaj więcej

Leśna

Jacek Sztuba wśród nagrodzonych przez ministra sportu

W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu” osobom zasłużonym za działalność na rzecz sportu.

czytaj więcej

Bieg Bogdana

Bogdan Sztuba przebiegł 100 km

W sobotę Leśna żyła biegami. Wczoraj, Bogdan Sztuba na tamtejszej bieżni lekkoatletycznej postanowił pobić życiowy rekord i przebiec100 km. Ostatecznie dopiął swego i zaliczył rzucone wyzwanie, jednak nie spodziewał się, że razem z nim pobiegnie tak wiele osób.

czytaj więcej

Spotkanie z weteranami

Przez dwa dni, 20 i 21 października miało miejsce spotkanie z kilkudziesięcioma weteranami poszkodowanymi z jednostek wojskowych Czarnej Dywizji.

czytaj więcej

Wojewódzka nagroda dla Bożeny Mulik

Pani Bożena Mulik, pezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania - Partnerstwo Izerskie, otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia dla Regionu. Wręczenia nagrody dokonano 4 października, podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego związanej z VIII Świętem Województwa Dolnośląskiego.

czytaj więcej

Wideo TV Łużyce

Agata Hylińska idzie dalej

Agata Hylińska z Leśnej w programie The Voice of Poland, swoim głosem zachwyciła jurorów i przeszła dalej. Niebawem zobaczymy ją w kolejnym etapie – w muzycznych bitwach. Poznajmy rockową artystkę z Leśnej trochę bliżej.

czytaj więcej

To dobre wyzwanie na sobotę

Przebiec 100 km w 10 godzin

W sobotę 4 listopada 2017 r. na orliku lekkoatletycznym w Leśnej jeden z członków Stowarzyszenia "Zabiegani z Leśnej" podejmie próbę przebiegnięcia 100 km w ciągu 10 godzin.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Tadeusz Lewandowski

  żył 57 lat

  Zm. 13.05.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.05.2018 o godz. 14:00

  W kościele w Zarębie

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań Skrzyński