Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Leśna

Leśna

Kolejna promesa dla Gminy Leśna

Odbudowa drogi do Janówki

Mimo że od lat była intensywnie użytkowana, dopiero dziś doczeka się asfaltowej nawierzchni. Mowa tu o tak zwanej drodze do Janówki, która dla wielu jest najkrótszą drogą do Bożkowic nad Jeziorem Leśniańskim.

czytaj więcej

Leśna

Rodzinne Zawody Wędkarskie

W ostatnią niedzielę (06.08) Koło PZW Leśna przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Leśna zorganizowało „Rodzinne zawody wędkarskie dla mieszkańców Gminy Leśna”. Dzięki uprzejmości Pana Jerzego Buckiego zawody zostały zorganizowane na terenie Gościńca u Buckich. W zawodach udział wzięły 23 drużyny, łącznie 81 zawodników.

czytaj więcej

Leśna

150 000 dla Leśnej

Promesę o wartości 150 000 złotych otrzymał 17 lipca 2017 roku we Wrocławiu burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz. Wręczali je samorządowcom marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk.

czytaj więcej

Stacja Wolimierz

Festiwal Nasion

Stacja Wolimierz jak co roku zaprasza na festiwal. W tym roku będzie to Festiwal Nasion, który zwrócić ma Waszą uwagę na Nasiona, ogólnoświatowy trend ich patentowania i konieczności walki o dostęp do tradycyjnych Nasion. Drugie znaczenie tematu festiwalu to Dzieci i Młodzież, nasze Nasiona Przyszłości, na których skupimy liczne aktywności.

czytaj więcej

Bronili zamku przed Husytami

Turyści uszkodzili armatę na Zamku Czocha

Jak informuje TVP3 Wrocław turyści przebywający na Zamku Czocha podczas firmowej imprezy uszkodzili jedną z unikatowych armat stojących na dziedzińcu zamku. Sprawcy zniszczeń mają pokryć koszty naprawy.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Seniorów

Rodzinne pływanie w kajaku

W Krakowie przy ul. Kolnej, w sobotę i niedzielę odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w slalomie kajakowym. Z Leśnej startował Bogdan Sztuba (53 l.) trener „Kwisy”, ale również jego synowie – Igor (24 l.) i Kacper Sztuba (18 l.). Najwiekszym faworytem był najmłodszy Kacper, który w 2016 roku został Mistrzem Polski Seniorów w konkurencji kanadyjek jedynek (C1) jeszcze jako 17-letni junior. Igor wówczas zajął drugie miejsce. Tym razem Igor był 6, Kacper 2 w konkurencji C1, a Bogdan - tato i trener w konkurencji K1 był 21.

czytaj więcej

Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej

"Swojskie Granie i Śpiewanie" w Leśnej

24 czerwca 2017 roku już po raz siódmy w Leśnej odbył się Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej „Swojskie Granie i Śpiewanie”. Ta ponadregionalna impreza podkreślająca tradycje lokalne jest bardzo istotnym kulturowym składnikiem budowania poczucia narodowej tożsamości.

czytaj więcej

Fotorelacja

300 pereł w Kwisie

Już po raz czwarty za sprawą stowarzyszenia Leśna Marklissa, patronacie Starosty Lubańskiego i Burmistrza Leśnej, w okolice dawnej szlifierni pereł powróciły cenne mięczaki.

czytaj więcej

Leśna

Most w Leśnej do remontu

Decyzja zapadła. Mimo problemów, most na drodze wojewódzkiej 393 w Leśnej zostanie wyremontowany. - Przetarg na to zadanie został rozstrzygnięty. Koszt całego zadania przekroczy 2,8 mln złotych – informuje Walery Czarnecki, starosta lubański.

czytaj więcej

Leśna

20 000 na nowy piec

W całej Polsce samorządy podejmują działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Gmina Leśna zachęca mieszkańców do wymiany instalacji grzewczych proponując dofinansowanie nawet 20 000 złotych. Czasu nie zostało wiele, gdyż deklaracje przystąpienia do programu można składać tylko do 7 lipca.

czytaj więcej

„VI Międzynarodowe Poławianie Pereł w rzece Kwisie”

Zostań poławiaczem pereł

Przed kilku laty Stowarzyszenie Leśna – Marklissa postanowiło przypomnieć mieszkańcom regionu o perłach, które niegdyś rozsławiały rzekę Kwisę. Za ich sprawą co roku do rzeki trafiają mięczaki z cenną zawartością. Podobnie będzie 1 lipca, dzięki temu każdy chętny może zostać poławiaczem pereł.

czytaj więcej

Patronat eLuban.pl

Spotkanie z Żywą Historią w Grabiszycach

Przez kilka ostatnich tygodni uczniowie z Grabiszyc zgłębiali historię swojej wsi w ramach projektu „Grabiszyce: nasza wieś, nasza historia”. Teraz Fundacja Dziki Zachód zaprasza na wyjątkowe Spotkanie z Żywą Historią. 19 czerwca o godz. 16. w holu Szkoły Podstawowej w Grabiszycach dzieci z klas 4, 5 i 6 zaprezentują wyniki swoich historycznych dociekań.

czytaj więcej

Fotorelacja

Niezwykły jubileusz

10 lat po nadaniu imienia Jana Pawła II - Szkole Podstawowej w Smolniku odbyła się uroczystość jubileuszowa, której mottem przewodnim stało się hasło ,,Drogą Miłości idziemy tak jak chciałeś". Słowa Patrona stały się formą motywacji do wytrwałej, ciężkiej pracy wszystkich, którzy byli i są związani z tą placówką.

czytaj więcej

SP im.Jana Pawła II w Smolniku

Granda w gronie laureatów

VII Dolnośląską Galę Talentów w roku szkolnym 2016/17 organizował Dolnośląski Kurator Oświaty- Pan Roman Kowalczyk. Wydarzenie o charakterze konkursowym rozpoczęło się już w marcu od eliminacji rejonowych we Wrocławiu, Świdnicy, Bierutowie, Bolesławcu, Legnicy i Ziębicach. W sumie, spośród ok. 200 prezentacji wyłonionych zostało 27 laureatów, których zdolności artystyczne, licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać 30 maja od godz. 11. w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W tym roku przeważały występy taneczne i wokalne, ale nie zabrakło też prezentacji makiet, grafiki, akrobatyki, umiejętności  gry na bębnach oraz talentów aktorskich.

czytaj więcej

SP im.Jana Pawła II w Smolniku

Kochamy, rozumiemy i pomagamy zwierzętom

Chcąc uwrażliwić uczniów na otaczający świat przyrody, od kilku lat w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku realizowany jest projekt edukacyjny "KOCHAMY, ROZUMIEMY I POMAGAMY ZWIERZĘTOM". Jego założenia zostały z radością i pełnym zrozumieniem przyjęte przez Schronisko dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej, w Przylasku czy Fundację na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane.

czytaj więcej

Absolutorium dla burmistrza Leśnej

W głosowaniu imiennym Rada Miejska w Leśnej udzieliła Mirosławowi Markiewiczowi – burmistrzowi Leśnej absolutorium za wykonanie budżetu. Absolutorium to jeden z najistotniejszych środków kontroli Rady nad działalnością burmistrza.

czytaj więcej

Patronat medialny eLuban.pl

„Grabiszyce – nasza wieś, nasza historia”

Od pierwszych przesiedleń na południowo - zachodnie rubieże Polski minęło już 7 dekad, siłą rzeczy coraz mniej jest żyjących świadków tamtych wydarzeń. Niejednokrotnie niesamowite historie przesiedleńców wraz z nimi odeszły już w zapomnienie. Fundacja Dziki Zachód z Grabiszyc postanowiła zebrać wspomnienia żyjących jeszcze osadników. Co ciekawe robi to korzystając z pomocy dzieci, których zadaniem będzie nauczenie się opowiadania poznanych historii.

czytaj więcej

Leśna

Rodzina Roku 2017

Ostatni weekend obfitował w wydarzenia, od piątku w całym regionie się działo. Leśna zaprosiła rodziny z całej gminy do rywalizacji o tytuł Rodziny Roku i na całodniowy festyn. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zmagań.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Zofia Mazurowicz

  żyła 72 lat

  Zm. 21.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.03.2018 o godz. 13:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań