Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Leśna

Leśna

Siłownie w Leśnej i Pobiednej

Wygrajmy siłownię pod chmurką

Wyłącznie od nas zależy czy w gminie Leśna powstaną „siłownie pod chmurką”, które ufunduje firma Nestle. Głosować można do 30 czerwca, konkurencja jest duża więc głosowanie czas zacząć!

czytaj więcej

Leśna

Rodzina roku z deszczu pod tęczę

Leśna już po raz piąty wyłoni Rodzinę Roku! Turniej rodzin wystartuje 20 maja, a towarzyszyć mu będzie moc atrakcji. Na leśniańskim Rynku tego dnia wpadniemy „z deszczu pod tęczę”, odwiedzimy bajkową szafę, Księgogród, ogród zabaw i animacji. Każdy smakosz będzie mógł skosztować lokalnych słodkości, a wieczorem do zabawy zaprosi zespół JACARO.

czytaj więcej

OBJAZD - awaryjny remont przepustu

Uwaga, zamknięta droga wojewódzka przez Świecie

W związku z informacją uzyskaną w dniu 4 maja 2017 r. od wykonawcy robót budowlanych informujemy o czasowym braku możliwości przejazdu na odcinku drogi wojewódzkiej w Świeciu. Przejazd nie będzie możliwy w związku z awaryjnym remontem uszkodzonego przepustu.

czytaj więcej

Złoto dla gimnazjalistek z Leśnej

Gimnazjum w Leśnej od ponad dziesięciu lat corocznie uczestniczy w Dolnośląskim Finale Aerobiku Rekreacyjnego, to niezwykle widowiskowa rywalizacja. Uczennice gimnazjum wielokrotnie udowodniły już, że stać je na najwyższe miejsca na podium.

czytaj więcej

Leśna

"Tacy nie inni"

8 kwietnia w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wśród laureatów etapu wojewódzkiego znalazł się zespól wokalny "TACY NIE INNI", ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.

czytaj więcej

Leśna

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Mieszkańcom Miasta i Gminy Leśna oraz przybyłym Gościom najlepsze życzenia wiary, nadziei, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Niech ten szczególny czas będzie dla Was wszystkich okresem prawdziwej radości.

czytaj więcej

Leśna

Konkurs na najładniejszy ogródek

Zapraszamy mieszkańców Gminy Leśna do wzięcia udziału w dziewiątej edycji konkursu pn.: „Najładniejszy ogródek przydomowy, zagroda, gospodarstwo agroturystyczne Gminy Leśna”.

czytaj więcej

Porozmawiajmy o Polsce

Spotkanie z .Nowoczesną

Lubańskie struktury .Nowoczesnej serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu na spotkanie z Posłami .Nowoczesnej: Elżbietą Stępień, Zbigniewem Gryglasem oraz przewodniczącym dolnośląskich struktur partii Tadeuszem Grabarkiem.

czytaj więcej

Leśna

Powstanie jednolita numeracja budynków

Mieszkańcy wielu miast w Polsce, musieli zmierzyć się z ustawą dekomunizacyjną i związaną z nią zmianą nazw ulic. W Leśnej Eliza Orzeszkowa zajęła miejsce Świerczewskiego, co umknęło uwadze nawet niektórych mieszkańców tej ulicy. Jest to o tyle kłopotliwe, że kurierzy pytający o adres słyszą, że w Leśnej nie ma ul. Orzeszkowej.

czytaj więcej

Śladami kupców i rycerzy

Nowy szlak rowerowy

Z ciekawym projektem dla rowerzystów ma zamiar wyjść Gmina Leśna. Wraz z czeskimi partnerami wdraża projekt „Śladami kupców i rycerzy – rowerem po pograniczu polsko-czeskim”. Jednym z elementów promujących projekt będzie gra planszowa nawiązująca do miejsc i wydarzeń związanych ze Szlakiem.

czytaj więcej

Zielony Piec z Leśnej w największym piśmie branżowym

Cudze chwalicie swego nie znacie

Nie ma osoby, która nie doceni dobrej kuchni. Często pokonujemy dziesiątki kilometrów tylko po to, aby dobrze zjeść. Okazuje się, że jedna z restauracji w regionie została dostrzeżona przez osoby uznawane w branży gastronomicznej za ekspertów. Z początkiem marca w największym piśmie branżowym, dystrybuowanym w środowisku gastronomicznym ukazał się artykuł o restauracji Zielony Piec z Leśnej.

czytaj więcej

Geoportal Nasze Powietrze

Zbadali jakość powietrza w Leśnej

Koordynatorzy projektu LIFE-APIS/PL w ostatnich dniach badali jakość powietrza w Leśnej. Z wynikami badań i zagadnieniami dotyczącymi prowadzonego przez nich projektu podzielili się podczas spotkania, które miało miejsce 9 marca w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej.

czytaj więcej

Złoty Potok

Strażacy nie wykluczają podpalenia

W środę nad ranem (8 marca) w miejscowości Złoty Potok (pow. lubański) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dziewięć zastępów straży pożarnej. W pożarze, nikt nie ucierpiał.

czytaj więcej

Leśna

Nadzwyczajna sesja "oświatowa"

Dwie uchwały dotyczące gminnej oświaty przegłosowano podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Leśnej 16 lutego 2017 roku. Pierwsza uchwała dotyczyła zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabiszycach, druga w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

czytaj więcej

Leśna-Grabiszyce

Apel o pomoc dla poszkodowanego

Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leśnej zwraca się z apelem o udzielenie pomocy rzeczowej dla poszkodowanego w wyniku pożaru, jaki miał miejsce 13 lutego 2017 roku w Grabiszycach.

czytaj więcej

Bal sołtysa w Gminie Leśna

W sobotę 4 lutego br. w Ośrodku Wypoczynkowym „Złoty Sen” w Złotnikach Lubańskich odbył się po raz piąty Bal Sołtysa w Gminie Leśna. Był on nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także do integracji wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców sołectw.

czytaj więcej

Konkurs

"Sołtys Roku Gminy Leśna 2016"

Sołtysi bywają różni, w większym bądź mniejszym stopniu angażują się w rozwój sołectwa, integrację wioski i rozwój samej gminy. By promować najbardziej aktywnych Burmistrz Leśnej ogłosił konkurs. Już w marcu, spośród zgłoszonych kandydatów, specjalnie powołana Kapituła Konkursowa wybierze „Sołtysa Roku Gminy Leśna 2016”.

czytaj więcej

Leśna

Gminny Przegląd Jasełek

Piękne scenografie, kolorowe stroje i wspaniała gra małych aktorów sprawiły, że Gminny Przegląd Jasełek w Leśnej był niezapomnianym przeżyciem dla widzów. Jasełka miały tradycyjną obsadę, była: Maryja, św. Józef, dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Zofia Mazurowicz

  żyła 72 lat

  Zm. 21.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.03.2018 o godz. 13:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań