Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Leśna

Leśna

Lądowanie LPR w Leśnej

Dziś około 12.30 na stadionie sportowym w Leśnej lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyleciał on po 65-letniego mieszkańca tej miejscowości, który zasłabł w mieszkaniu.

czytaj więcej

Leśna

Policja czyta dzieciom

Miła niespodzianka czekała na uczniów Szkoły Podstawowej w Smolniku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem kampanii jest zachęcenie rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20- minutowego czytania dzieciom. Tego zadania podjęła się nadkom. Agata Sekuła- Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Leśnej.

czytaj więcej

Fotorelacja

Leśniańskie kolędowanie

Wczoraj w Kościele p.w. Chrystusa Króla odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu ,,Zespołu w Składzie". Muzycy zabrali licznie przybyłych mieszkańców w niezwykłą muzyczną podróż.

czytaj więcej

Leśna

Desperat skoczył z dachu

Dość dramatycznie zareagował dziś na widok policji 46 – letni mieszkaniec Leśnej. Kiedy funkcjonariusze zapukali do jego drzwi uciekł na dach domu grożąc, że skoczy. Ostatecznie mężczyzna jak zagroził tak zrobił.

czytaj więcej

Leśna

Koncert Ani Karwan

18 stycznia zapraszamy na koncert Ani Karwan, który odbędzie się o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Koncert Ani Karwan jest inauguracją akcji "Bajkowa Klasa" realizowanej przez klasę 4C Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Nie zwlekajmy do ostatniej chwili - liczba miejsc ograniczona.

czytaj więcej

WOŚP W Leśnej

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej zaprasza na 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W programie występy dzieci, młodzieży i dorosłych oraz ciekawe licytacje. O godzinie 20. ukoronowanie finału, Światełko do nieba.

czytaj więcej

Leśna

Okradał komórki gospodarcze

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali 24- letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który dokonał przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna przy pomocy młotka wyłamywał kłódki zabezpieczające wejście do komórek gospodarczych, zabierając z nich ; opał i narzędzia. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

czytaj więcej

Leśna

Barwny Orszak Trzech Króli w Leśnej

Mędrcy Świata przewędrowali ulicami Leśnej prowadząc barwny korowód mieszkańców. Orszak Trzech Króli zorganizowany został przez Parafię pw. Świętego Jana Chrzciciela w Leśnej przy wsparciu Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej. Pierwszy raz w naszej miejscowości odbyła się ta społeczna inicjatywa, której celem jest promocja polskiej tradycji oraz uniwersalnych wartości, jak dobro, pokój i równość.

czytaj więcej

Po raz pierwszy w leśniańskiej komendzie - kobieta Zastępcą Komendanta

Nowi Komendanci Komisariatu Policji w Leśnej

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu – mł. insp. Norbert Kurenda, powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Komisariatu Policji w Leśnej kom. Piotrowi Pietrykowskiemu oraz jego zastępcy nadkom. Agacie Sekule. Ponadto zmiany kadrowe dosięgły Komendę Powiatową Policji w Lubaniu, gdzie pełnienie obowiązków służbowych w Referacie Operacyjno- Rozpoznawczym objął podkom. Jacek Jaworski.

czytaj więcej

Jakich inwestycji mogą oczekiwać mieszkańcy Miasta i Gminy Leśna w roku 2017.

Budżet na rok 2017 przyjęty

Jeżeli uda się zrealizować zakładane na 2017 rok plany inwestycyjne gmina Leśna stanie się jasnym punktem na nocnej mapie Polski. W uchwalonym, tuż przed świętami, budżecie na rok 2017 założono kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego w całej gminie na nowoczesne lampy LED i zamontowanie 450 dodatkowych punktów świetlnych na terenie gminy.

czytaj więcej

Fotorelacja

Spotkanie Wigilijne 2016 w Leśnej

Pod opieką dwóch wielkich aniołów przebiegało 22 grudnia 2016 roku spotkanie wigilijne na leśniańskim rynku. Było nietypowe nie tylko ze względu na obecność aniołów…

czytaj więcej

Policja informuje

Debata społeczna w Leśnej

W dniu 07 grudnia 2016 r. w Leśnej w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lubaniu. Debata poświęcona została tematyce związanej z głównymi kategoriami przestępstw wpływających na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i rodzinnych ogrodów działkowych w Leśnej.

czytaj więcej

Leśna

Śnięte ryby w parku

Staw w leśniańskim parku, odkąd zaczęło się nim opiekować koło wędkarskie z Leśnej, wyraźnie odżył. Dzięki społecznym pracom oraz zarybieniom akwen stał się miejscem atrakcyjnym dla spacerowiczów oraz lokalnej społeczności wędkarskiej. To tutaj organizowany był Dzień Dziecka dla najmłodszych adeptów wędkarstwa, swoje zajęcia nad stawem mieli też członkowie Szkółki Wędkarskiej. Niestety 12 grudnia br. sytuacja obróciła się o 180 stopni.

czytaj więcej

Leśna

Andrzejkowy Festiwal Talentów

Tegoroczny Andrzejkowy Festiwal Talentów po raz pierwszy odbył się poza Lubaniem. Ze względu na dużą liczbę uczestników z Leśnej imprezę przyjął tamtejszy Ośrodek Kultury i Sportu. Według organizatora była to jedna z najbardziej udanych imprez.

czytaj więcej

Walczą o wypracowanie rozwiązań przeciwdziałających suszy

Problem suszy nadal aktualny

Choć letnie upały już dawno za nami to z pewnością wszyscy, których dotknęła zeszłoroczna susza są żywo zainteresowani działaniami władz, skierowanymi na przygotowanie się na ewentualne kolejne problemy z wodą.

czytaj więcej

Leśna

II Młodzieżowa Gala Sportu

25 listopada 2016 roku w sali Hotelu Leliwa odbyła się II Młodzieżowa Gala Sportu. Podczas tej gali 36 uczniów z gminy Leśna zostało uhonorowanych za szczególne osiągnięcia sportowe w roku 2016. Inicjatorem tej uroczystości był burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz.

czytaj więcej

Leśna

Dzień Seniora

W dniu 16 listopada 2016 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbyła się uroczystość X-lecia istnienie Klubu Seniora w Leśnej połączona z obchodami Dnia Seniora.

czytaj więcej

Leśna

WOŚP 2017 w Leśnej

W związku z organizacją już po raz 6 w Leśnej przez Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej sztabu XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15.01.2017 roku pod ogólnopolskim hasłem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci i seniorów”, zwracamy się do Mieszkańców Leśnej o pomoc przy organizacji sztabu. Zachęcamy wszystkich do przekazania unikatowych przedmiotów, które będziemy mogli zlicytować w dniu Wielkiego Finału. Zbiórka przedmiotów na licytację potrwa do 30 grudnia 2016 roku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Zofia Mazurowicz

  żyła 72 lat

  Zm. 21.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.03.2018 o godz. 13:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań