Środa, 21 marca 2018r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

Strona główna / Leśna

Leśna

Zimowe utrzymanie dróg w Gminie Leśna

W związku z pierwszymi opadami śniegu w wyżej położonych częściach Gminy Leśna tamtejszy samorząd podaje informację kto jest odpowiedzialny za utrzymywanie poszczególnych odcinków dróg.

czytaj więcej

Leśna: Nowe drogi

Od września mieszkańcy Wolimierza i Leśnej mogą cieszyć się nową nawierzchnią kilku odcinków gminnych dróg. W Wolimierzu wykonano nową nawierzchnię, korytka betonowe oraz przepusty na odcinkach stanowiących dojazd do pięciu posesji. Koszt inwestycji to 432 tys. zł i w całości został pokryty ze środków budżetu państwa przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

czytaj więcej

Leśna

Zmiana organizacji ruchu

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki, dni w trakcie których masowo odwiedzamy groby bliskich. Jak co roku wiąże się to ze zmianami w organizacji ruchu na drogach dojazdowych do Cmentarza Miejskiego w Leśnej.

czytaj więcej

Boisko dla wszystkich mieszkańców

Nowe boisko w Pobiednej

Po wielu latach oczekiwań i dzięki staraniom wielu osób, mieszkańcy Pobiednej doczekali się boiska, z którego będą mogli korzystać do woli. W czwartek 13 października odbyła się uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego, które powstało na terenie przyszkolnym w Pobiednej.

 

czytaj więcej

Leśna

Fałszowanie uchwał czy prostowanie omyłek?

Jeszcze w maju grupa radnych z Leśnej złożyła doniesienie do prokuratury na tamtejszy Urząd Miasta w związku ujawnionymi różnicami między uchwałami przegłosowywanymi przez radnych a publikowanymi w Biuletynie Informacji Publicznej. Oprócz prokuratury sprawą zajęła się komisja rewizyjna, składająca się z miejskich radnych. Podczas wrześniowej sesji przewodniczący komisji, Piotr Hejda, odczytał co ustalono.

czytaj więcej

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego w Leśnej

Konopnickiej, Mickiewicza, a może Orzeszkowej?

W związku z wejściem w życie ustawy dekomunizacyjnej narzucającej na samorządy obowiązek zmiany nazw ulic symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny. Burmistrz Leśnej ogłosił konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy ulicy Świerczewskiego.

czytaj więcej

Tereny inwestycyjne w Leśnej na zbyciu

Co z Dolwisem?

Leśna powoli wyprzedaje budynki i tereny po byłym Zakładzie Przemysłu Jedwabniczego DOLWIS. Proces jest powolny, ale budynki i place sukcesywnie przejmują prywatni przedsiębiorcy. Wydaje się, że pomysł przejęcia zakładu przez Gminę Leśna ustrzeże obiekt przed losem jaki spotkał np. lubańskie Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego, które popadły w całkowitą ruinę.

czytaj więcej

Dzień Sybiraka w Leśnej

"Tu otwierał się inny świat"

17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka, przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian. Jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

czytaj więcej

Zmiana nazwy ulicy Świerczewskiego w Leśnej

Przepisy ustawy dekomunizacyjnej narzucają na samorząd obowiązek zmiany nazw ulic symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny. W Leśnej tylko jedna ulica będzie miała nowego patrona - ul. Świerczewskiego, jednak ile zapłaci za te zmiany jej mieszkaniec?

czytaj więcej

Spotkanie z siostrą Agnieszką

Misjonarka z Senegalu

Uczniowie Gimnazjum w Leśnej mieli okazję poznać wyjątkową osobę. 9 września szkołę odwiedziła siostra Agnieszka Pięta ze zgromadzenia Urszulanek Unii Rzymskiej, która od 2013 roku pracuje na misjach w Senegalu.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Gimnazjada w Leśnej

Wraz z powrotem młodzieży z wakacyjnej przerwy ożywa, otwarty z końcem kwietnia, kompleks lekkoatletyczny w Leśnej. W dniach 8  - 9 września odbyła się tam GIMNAZJADA, zorganizowana przez miejscowe gimnazjum.

czytaj więcej

Leśna

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Leśna

Od 19 września na terenie Gminy Leśna rozpocznie się akcja wywozu zbędnych przedmiotóww ramach prac porządkowania posesji 2016. Skorzystajcie Państwo z szansy pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i w podanych terminach wrzucajcie je do specjalnych kontenerów ustawionych w wyznaczonych miejscach. Odpady pozostawione po terminie nie będą odbierane!

czytaj więcej

Brawo Wy!

Ogromna ilość krwi dla małej Zuzi

Jesteście wspaniali! Udowodniliście, że za udostępnieniami na profilach społecznościowych idą rzeczywiste działania! Zuzia, 9-latka chora na białaczkę limfoblastyczną otrzymała od Was niemal 20 litrów krwi! To o wiele więcej niż oczekiwała rodzina. Brawo Wy!

czytaj więcej

Relacja i fotogaleria

Rodzinnie i na sportowo z naszą Królową

Do potyczek sportowych zgłosiło się 19 Sportowych Rodzinek. Głównym celem imprezy była popularyzacja sportu, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wśród mieszkańców Leśnej oraz promocja pięknego, nowo wybudowanego obiektu lekkoatletycznego w Leśnej. Zmagania rozpoczęto wspólną rozgrzewką.

czytaj więcej

Chora Zuzia potrzebuje krwi

Apel babci o krew dla chorej wnuczki

- Przez dwa dni wyczekiwaliśmy w Lubaniu "krwiobusu", ale ten się nie pojawił a dziecko pilnie potrzebuje krwi. Usłyszeliśmy w telefonie od zdenerwowanej Pani Wiesławy, babci 9-letniej Zuzi, która jest chora na białaczkę limfoblastyczną i pilnie potrzebuje krwi. Kolejny, pewny już, termin wizyty „krwiobusu” w Lubaniu to 8-9 września. Stąd apel do ludzi dobrej woli!

czytaj więcej

Złotniki Lubańskie

Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich

Nawet Panie wzięły udział w turnieju piłkarskim drużyn sołeckich, zorganizowanym w Złotnikach Lubańskich. Przy licznie zgromadzonej publiczności w kategorii „Mężatki” zwyciężyły gospodynie turnieju.

czytaj więcej

Leśna-Baworowo

Prośba o pomoc w odnalezieniu psa

O pomoc w odnalezieniu psa proszą właściciele białego Husky, który zaginął 26 sierpnia w okolicach Leśnej-Baworowo. Dwa inne psy, które uciekły razem z nim zostały już odnalezione na terenie kopalni w Grabiszycach. Wciąż poszukiwany jest pies o imieniu Weißbär (Wajsber).

czytaj więcej

Leśna

Rodzinnie i na sportowo z naszą "królową"

W dniu 3 września 2016 roku odbędzie się festyn „Rodzinnie i na sportowo z naszą Królową” na obiekcie lekkoatletycznym ”Królowa Sportu w Leśnej” . Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Leśnej. Podczas festynu drużyny będą rywalizować w konkurencjach lekkoatletycznych i zabawach rekreacyjnych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Jan Frąckowiak

  żył 85 lat

  Zm. 19.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.03.2018 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań