Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Leśna

Leśna

Współpraca transgraniczna

Spotkanie dolnośląskich i saksońskich policjantów

W dniach 16 – 17 listopada 2015 r. na terenie powiatu lubańskiego odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli dolnośląskiej i saksońskiej Policji. To kolejne już spotkanie, zorganizowane w ramach realizowanej współpracy. Tym razem dotyczyło ono polsko-niemieckich grup roboczych, utworzonych w sprawie optymalizacji transgranicznej współpracy. W spotkaniu udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński i Prezydent Krajowego Urzędu Kryminalnego (LKA) Saksonii Jörg Michaelis.

czytaj więcej

Plama oleju na drodze

Strażacy z OSP Pobiedna, OSP Świeradów Zdrój oraz JRG Lubań, przez blisko trzy godziny neutralizowali plamę oleju na drodze pomiędzy Czerniawą a Pobiedną.  

czytaj więcej

Historyczne poszukiwania w regionie

Każdy chce mieć swój złoty pociąg

Od czasu, gdy do mediów przedostała się informacja o wałbrzyskim złotym pociągu, na całym Dolnym Śląsku rozpoczęła się gorączka złota. Poszukiwacze skarbów, historycy i amatorzy w przeciągu ostatniego miesiąca informują o odkryciu za odkryciem. W ogólnopolskich mediach przebiła się także informacja o rzekomym skarbie ukrytym w okolicy miejscowości Leśna w powiecie lubańskim.

czytaj więcej

Czy to możliwe?

Pociągiem do Leśnej regularnie?

W połowie września Lubań świętował 150-lecie kolei. Z tej okazji zorganizowano, po raz pierwszy od 24 lat, przejazd pasażerski na trasie Lubań-Leśna. Zainteresowanie mieszkańców, turystów i pasjonatów kolejnictwa było tak duże, że nie każdy miał okazję wsiąść do podstawionego szynobusu. Ten sukces rozpalił samorządowców, którzy zastanawiają się nad uruchomieniem takiego połączenia. Przynajmniej w sezonie letnim. 

czytaj więcej

"Najładniejszy ogródek przydomowy, zagroda, gospodarstwo agroturystyczne Gminy Leśna"

Gminny konkurs rozstrzygnięty

Na sesji Rady Miejskiej w Leśnej w dniu 28 sierpnia 2015 r. burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Leśnej Stanisławem Marczyńskim ogłosili wyniki konkursu pn. Najładniejszy ogródek przydomowy, zagroda, gospodarstwo agroturystyczne Gminy Leśna” w 2015 roku. 

czytaj więcej

Złotniki Lubańskie

Sołecki Turniej w Piłkę Nożną

W dniu 22.08.2015 roku z inicjatywy Sołectwa Złotniki Lubańskie po raz drugi odbył się Gminny Turniej Sołectw w Piłkę Nożną o „Puchar Złotnik”. Inicjatorzy za cel turnieju postawili propagowanie aktywnego trybu życia oraz promowanie uprawiania sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, ale w głównej mierze integrację mieszkańców sołectw Gminy Leśna. Oprócz drużyn sołeckich, tak jak przed rokiem, udział wzięła również drużyna „BAWOROWO” Leśna.

czytaj więcej

Kolejna odsłona sporu pomiędzy braćmi Sikorskimi a Gminą Leśna

Burmistrz nie respektuje woli rady?

W marcu tego roku burmistrz Leśnej, Mirosław Markiewicz zwołał sesję nadzwyczajną, mającą na celu przedstawienie radnym sprawy dotyczącej sporu firmy „Justas” spółka z o.o. z gminą Leśna. Na owej sesji podjęto decyzję o powołaniu komisji eksperckiej w celu zbadania sprawy. Do dziś takie ciało nie powstało.

czytaj więcej

Prośba o pomoc

Zwracam się z bardzo wielką prośbą do ludzi dobrej woli. Z takim apelem zgłosił się do nas mieszkaniec Leśnej, który w wieku 7 lat uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał paraliżu prawej strony ciała oraz jej niedowładu. 

czytaj więcej

Kajak polo

Mistrzostwa i memoriał w Leśnej

8-9.08.2015 w Leśnej odbyły się VI Mistrzostwa Polski Weteranów w Kajak Polo oraz turniej dla dzieci. Miejscem tych  zawodów był stadion do kajak polo przy ul. Polnej w Leśnej. Natomiast 7.08.2015 miał miejsce IX Memoriał im. Ireneusz Kielera dzieci i weteranów w slalomie na rzece Kwisie.

czytaj więcej

Czy centrum Leśnej pozbędzie się uciążliwych TIR-ów?

Most tymczasowy na stałe?

Jesienią tego roku rozpoczną się przygotowania do remontu mostu na rzece Kwisie w Leśnej. Sam remont rozpocząć ma się w marcu 2016 roku, a jego zakończenie zaplanowano na październik. W tym czasie mieszkańcy Leśnej korzystać będą z mostu tymczasowego, który wyeliminuje uciążliwe objazdy. Pojawił się też pomysł wykupienia przeprawy tymczasowej i przeznaczenia jej w późniejszym terminie jedynie do przeprawy aut ciężarowych z urobkiem z kamieniołomów.

czytaj więcej

Królowa sportu w Leśnej

Czy budowa bieżni wywróci budżet?

Już z końcem listopada mieszkańcy Leśnej powinni cieszyć się nową czterotorową bieżnią lekkoatletyczną, której budowa dofinansowana została kwotą 610 tyś zł z środków przyznanych przez Urząd Marszałkowski. Przed kilkoma dniami rozstrzygnięto przetarg na wykonanie obiektu, jak się okazało, kwota jaką zapłaci gmina za budowę obiektu będzie o ponad pół miliona większa od zakładanej.

czytaj więcej

Le sna

70-lecie Włókniarza Leśna

W sobotę 27.06.2015 miały miejsce obchody 70-lecia istnienia Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego “Włókniarz” Leśna. Dzień wcześniej odbyła się msza św. w intencji byłych i obecnych zawodników, trenerów i działaczy klubu, którą na zaproszenie zarządu klubu odprawił ks. Andrzej Janicki, były zawodnik MGKS Włókniarz Leśna.

czytaj więcej

Emocjonalna relacja z meczu - to trzeba przeczytać!

Drużyna LTS Leśna w Dobiegniew Cup 2015

W dniach od 5.07 do 12.07.2015 r. grupa 15 chłopców z Gminy Leśna oraz 2 z Lubania brała udział w XXI edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dobiegniew Cup 2015 im. Kazimierza Górskiego. Dobiegniew Cup to największy, letni, młodzieżowy turniej piłkarski w Polsce.

czytaj więcej

Apel do mieszkańców Gminy Leśna

Brakuje wody

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami powietrza i bardzo dużym zużyciem wody z sieci wodociągowej oraz w studniach prywatnych, burmistrz Leśnej zwraca się do mieszkańców Gminy Leśna z prośbą o ograniczenie poboru wody.

czytaj więcej

(FOTO)

Rajd Ikar 2015

XI Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Ikar 2015 zakończył się 14 czerwca na Rynku w Leśnej. Bazą tegorocznego rajdu był Zamek Czocha, a trasa prowadziła polsko – czeskim pograniczem. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Walery Czarnecki, starosta lubański.

czytaj więcej

Wkrótce w Leśnej powstanie Referat Inicjatyw Obywatelskich

Zrób to sam

Chyba każdy wypowiedział kiedyś zdanie rozpoczynające się od słów: Fajnie by było gdyby w naszym mieście... i tu pada pomysł! I owszem pomysły są, jednak o wiele gorzej jest z ich realizacją, nie wspominając o ich finansowaniu. W Urzędzie Miasta i Gminy Leśna właśnie powstaje referat, którego zadaniem ma być pomoc przy realizacji takich właśnie pomysłów. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Józef Kret

  żył 86 lat

  Zm. 14.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 19.03.2018 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań