Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Leśna / Leśna: Nowe drogi

Leśna: Nowe drogi

Leśna: Nowe drogi

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: pixabay.com

Od września mieszkańcy Wolimierza i Leśnej mogą cieszyć się nową nawierzchnią kilku odcinków gminnych dróg. W Wolimierzu wykonano nową nawierzchnię, korytka betonowe oraz przepusty na odcinkach stanowiących dojazd do pięciu posesji. Koszt inwestycji to 432 tys. zł i w całości został pokryty ze środków budżetu państwa przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W Leśnej natomiast zakończyły się remonty dróg dojazdowych do nieruchomości przy ul. Kochanowskiego, Świerczewskiego i Baworowo 21. Stan dotychczasowej, bazaltowej nawierzchni pozostawiał wiele do życzenia i wymagał ciągłych napraw, w związku z tym wykonano ok.300 mb nowej, mineralno - bitumicznej nawierzchni oraz plac będący komunikacją dla jednej z dróg. Inwestycję w całości sfinansowała Gmina Leśna, a jej koszt wyniósł ponad 74 tys.zł.

Jeszcze lepsze humory mogą mieć mieszkańcy ul. Baworowo w Leśnej. Z początkiem października ruszyły tam prace budowlane i zostanie tam położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Koszty tych działań to 94 tys.zł.

Autor: PL/red.
comments powered by Disqus