Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Leśna / II Młodzieżowa Gala Sportu

Leśna

II Młodzieżowa Gala Sportu

II Młodzieżowa Gala Sportu

Foto: lesna.pl

25 listopada 2016 roku w sali Hotelu Leliwa odbyła się II Młodzieżowa Gala Sportu. Podczas tej gali 36 uczniów z gminy Leśna zostało uhonorowanych za szczególne osiągnięcia sportowe w roku 2016. Inicjatorem tej uroczystości był burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz.

Jak podkreślił w słowie wstępnym burmistrz Leśnej celem, który przyświecał uroczystemu nagrodzeniu naszych najmłodszych sportowców było docenienie i zauważenie osiągnięć sportowych naszej młodzieży. W tym roku wnioski o nagrodzenie uczniów za ich osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie Gminy Leśna złożyli do Burmistrza Leśnej: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku (drużyna piłki siatkowej + trener), Gimnazjum w Leśnej (zespół aerobiku rekreacyjnego), Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy „Kwisa” w Leśnej (zawodnicy kajakarstwa górskiego i kajak polo + 2 trenerów) oraz 2 rodziców.

Zgodnie z gminnym regulaminem przyznawania nagród za osiągnięcia sportowe Burmistrz Leśnej mógł przyznać wyróżnienia dla sportowców, którzy osiągnęli miejsca medalowe na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Podczas tegorocznej gali 32 uczniów otrzymało listy gratulacyjne i nagrody pieniężne, a 3 trenerów – listy gratulacyjne i puchary. Burmistrz Leśnej poinformował też o przyznaniu – na wniosek prezesa klubu LUKS „Kwisa” – 4 stypendiów sportowych w 2017 roku.

Nagrody wręczali: burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Leśnej Stanisław Marczyński oraz sekretarz Gminy Leśna Anna Stelzer. Po części oficjalnej zaprosili oni przybyłych gości na słodki poczęstunek.

Autor: Mirosław Słodziński
comments powered by Disqus