Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Leśna / Śnięte ryby w parku

Leśna

Śnięte ryby w parku

Śnięte ryby w parku

Foto: GB

Staw w leśniańskim parku, odkąd zaczęło się nim opiekować koło wędkarskie z Leśnej, wyraźnie odżył. Dzięki społecznym pracom oraz zarybieniom akwen stał się miejscem atrakcyjnym dla spacerowiczów oraz lokalnej społeczności wędkarskiej. To tutaj organizowany był Dzień Dziecka dla najmłodszych adeptów wędkarstwa, swoje zajęcia nad stawem mieli też członkowie Szkółki Wędkarskiej. Niestety 12 grudnia br. sytuacja obróciła się o 180 stopni.

- W związku z obfitymi opadami deszczu do stawu spłynęły różne nieczystości. W wyniku tego zdarzenia zginęła znaczna część ryb. Ból jest tym większy, że niedawno staw został zarybiony. Jesteśmy załamani – nie krył żalu Bartłomiej Oleszczuk z koła PZW Leśna.

O zdarzeniu został poinformowany przedstawiciel Okręgu Polskiego Związku w Jeleniej Górze, a także Urząd Miasta w Leśnej. Reprezentanci koła wędkarskiego z Leśnej wierzą, że uda się znaleźć przyczynę zaistniałej sytuacji. Na reakcję instytucji nie trzeba było długo czekać. Nad stawem pojawiła się komisja z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Leśna z Wiceburmistrz Gabrielą Pijanowską na czele. Do analizy zostały pobrane próbki wody.

- Bardzo cieszymy się, że odzew na zaistniałą sytuację był tak duży i szybki – powiedział Bartosz Oleszczuk. Dodajmy, że władze miasta wobec stawu oraz otaczającego go terenu mają duże plany. W przyszłym roku ma on być całkowicie spuszczony w celu wyczyszczenia. Ryby, które przeżyły zostaną przetransportowane na inny zbiornik. W ramach prac m.in. ma zostać także wyremontowany odpływ. Po pracach naturalnie akwen ponownie zostanie zarybiony.

Autor: GB
comments powered by Disqus