Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Leśna / Spotkanie Wigilijne 2016 w Leśnej

Fotorelacja

Spotkanie Wigilijne 2016 w Leśnej

Spotkanie Wigilijne 2016 w Leśnej

Foto: lesna.pl/eLuban.pl

Pod opieką dwóch wielkich aniołów przebiegało 22 grudnia 2016 roku spotkanie wigilijne na leśniańskim rynku. Było nietypowe nie tylko ze względu na obecność aniołów…

Akcentów świątecznych nie mogło zabraknąć. Dlatego na wstępie kominiarz leśniański Stanisław Leszczyński z wieży ratusza wykonał na trąbce kolędę. Betlejemskie Światełko Pokoju przynieśli na rynek jak zawsze harcerze. Ksiądz Jan Dąbski proboszcz Parafii pw. Jana Chrzciciela w Leśnej pobłogosławił opłatki oraz złożył mieszkańcom świąteczne życzenia. Były także życzenia świąteczno-noworoczne przekazane przez burmistrza Leśnej Mirosława Markiewicza.

Kolejnym elementem wigilijnej tradycji były świąteczne życzenia. Składali je sobie bliscy, znajomi i… całkiem obcy ludzie. I dzielili się opłatkiem. To piękny i wzruszający element leśniańskich wigilii.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy na scenie. W repertuarze królowały kolędy i piosenki świąteczne, jak tradycja nakazuje. Spotkanie na scenie i poza nią prowadził jak co roku Waldemar Kleszcz.

Zaskoczeniem dla wielu byli tegoroczni wykonawcy kolęd. Przedszkolaki i uczniowie jak zwykle pięknie zaprezentowali kolędy i scenki bożonarodzeniowe. Ale na scenie pojawili się również niecodzienni kolędnicy. Dla zebranych kolędy śpiewali m.in. pracownicy ośrodka pomocy społecznej, domu kultury, Urzędu Miejskiego, „Synergii”, dyrektorzy szkół i przedszkoli. To było to novum, przyjmowane z aplauzem.

 

Autor: Mirosław Słodziński
comments powered by Disqus