Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Leśna / Okradał komórki gospodarcze

Leśna

Okradał komórki gospodarcze

Okradał komórki gospodarcze

Foto: KP Leśna

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali 24- letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który dokonał przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna przy pomocy młotka wyłamywał kłódki zabezpieczające wejście do komórek gospodarczych, zabierając z nich ; opał i narzędzia. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Jak ustalili policjanci, sprawca w grudniu 2016 roku dokonał kradzieży z włamaniem do komórek gospodarczych na terenie gminy Leśna. Mężczyzna oprócz opału oraz narzędzi kradł przedmioty mogące stanowić jakąkolwiek wartość materialną. W trakcie prowadzonych czynności z podejrzanym funkcjonariusze ujawnili pochodzącą z kradzieży podkaszarkę spalinową, która został przekazana właścicielowi.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli elektryczną pilarkę stołową, która mogłaby pochodzić z kradzieży. W związku z tym, śledczy proszą o zgłoszenie się osoby, której skradziono takie urządzenie w Komisariacie Policji w Leśnej. W razie posiadania dokumentów potwierdzających własność wymienionego urządzenia pokrzywdzony powinien je okazać.

Zatrzymany usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, za które to grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
comments powered by Disqus