Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Leśna / Leśniańskie kolędowanie

Fotorelacja

Leśniańskie kolędowanie

Leśniańskie kolędowanie

Foto: Powiat Lubań

Wczoraj w Kościele p.w. Chrystusa Króla odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu ,,Zespołu w Składzie". Muzycy zabrali licznie przybyłych mieszkańców w niezwykłą muzyczną podróż.

Niezwykli muzycy, którzy na co dzień grają w takich zespołach jak : Arka Noego, Armia, Luxtorpeda, Happysad czy Deus Meus - bez wątpienia pozostawili po sobie niezapomniane wrażenia. W programie w/w koncertu znalazły się nie tylko autorskie opracowania polskich kolęd i pastorałek w ciekawej aranżacji członków zespołu, ale także samodzielne kompozycje twórców.

Słuchacze byli przenoszeni od wysmakowanych klasycznych wersji, poprzez jazzowe klimaty - do spontanicznych, żywiołowych rytmów, które oczarowywały zgromadzonych, zachęcając do wspólnego śpiewu. Cechą koncertu, która wszystkim stała się bardzo bliska, była zaskakująca, różnorodność. Barwne opracowania mieniły się odniesieniami do klasyki i pozytywnie zaraźliwej ludowej - różnorodności. Muzycy, bez względu na zimowe warunki, wspólnie kolędowali z licznie zgromadzoną publicznością.

- Podczas koncertu udało nam się stworzyć wspólnotę wraz z leśnieńską publicznością. Od pierwszych dźwięków starsi oraz młodsi mieszkańcy uczestniczyli w tym kolędowaniu z nami. Muszę przyznać, że Leśna zapisuje się w naszej pamięci bardzo wyjątkowo - podkreśliła po koncercie Katarzyna Bogusz, wokalista zespołu.

To wspaniałe muzyczno - ewangeliczne spotkanie odbyło się z inicjatywy ks. Artura Kotrysa oraz ks. Marka Kościńskiego z parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Leśnej. Organizatorzy podkreślili fakt, że był on wyrazem podziękowania dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Ci uczniowie napisali wzruszające listy do, cierpiących w szpitalach, rówieśników. Koncert ten dedykowany był również wszystkim parafianom, którzy (jak podkreślają księża z leśnieńskiej parafii) są wspaniałymi, wrażliwymi ludźmi.

Udało nam się porozmawiać z liderem zespołu - Robertem Drążek, który był pod ogromnym wrażeniem aktywności i zaangażowania mieszkańców z Leśnej. Pan Robert zaznaczył, że ich kolędowanie : ,, ...skierowane jest dla całych rodzin - dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jak widać było dzisiaj - duży nacisk kładziemy na to, aby kolędować wspólnie z publicznością. Po raz pierwszy wyruszyliśmy w trasę z kolędami czternaście lat temu i od tego momentu ...chcemy razem kolędować, opowiadać i podtrzymywać tę piękną polską tradycję. Pomysł powstania zespołu, koncertującego tylko raz w roku, powstał z mojej inicjatywy i Krzysztofa Kmiecika. Zaprosiliśmy do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków z różnych stron Polski, z którymi lubimy przebywać i tworzyć własne aranżacje pięknych, polskich kolęd i pastorałek".

To poniedziałkowe leśniańskie muzykowanie, bez wątpienia, było wyjątkowo cenne i klimatyczne. Zapewne na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Autor: Powiat Lubań
comments powered by Disqus