Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Leśna / Lądowanie LPR w Leśnej

Lądowanie LPR w Leśnej

Foto: eLuban.pl

Dziś około 12.30 na stadionie sportowym w Leśnej lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyleciał on po 65-letniego mieszkańca tej miejscowości, który zasłabł w mieszkaniu.

- W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zgłoszenie pogotowia ratunkowego, dotyczące wyjazdu zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej z Lubania do udzielenia pomocy medycznej osobie, która zasłabła w Leśnej – mówi portalowi eLuban.pl z-ca komendanta KP PSP w Lubaniu, mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło. - Po przybyciu na miejsce dowódca stwierdził, że osoba jest nieprzytomna, ale ma podstawowe czynności życiowe. Zostały podjęte działania z zakresu ratownictwa medycznego, ułożono mężczyznę w pozycji bezpiecznej i podano tlen. Następnie zostało zadysponowane pogotowie lotnicze. Gdy przyleciał śmigłowiec, strażacy zabezpieczali transport i przeładunek osoby do śmigłowca.

Jak mówią mieszkańcy Leśnej, 65 – latek dochodził do siebie po niedawno przebytym udarze. - Powoli było coraz lepiej, wychodził już pomału na spacery. Teraz ludzie mówią, że to zawał – usłyszeliśmy od obserwujących lądowanie śmigłowca.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Jeleniej Górze.

W akcji udział brały dwa zastępy PSP z Lubania i jeden zastęp OSP z Leśnej.

Autor: red.
comments powered by Disqus