Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Leśna / Bal sołtysa w Gminie Leśna

Bal sołtysa w Gminie Leśna

Bal sołtysa w Gminie Leśna

Foto: Małgorzata Borysiewicz

W sobotę 4 lutego br. w Ośrodku Wypoczynkowym „Złoty Sen” w Złotnikach Lubańskich odbył się po raz piąty Bal Sołtysa w Gminie Leśna. Był on nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także do integracji wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców sołectw.

Oficjalnego otwarcia Balu dokonała Sołtys Sołectwa Złotniki Małgorzata Borysiewicz witając wszystkich przybyłych gości, sołtysów, przedstawicieli środowisk wiejskich oraz osób wspierających sołectwa. Jako organizator podkreśliła, że ten bal to chyba jedyna i najlepsza okazja, aby na jednej sali spotkali się wszyscy sołtysi i osoby, które nieustannie angażują się w życie miejscowości wiejskich. Wszyscy sołtysi życząc sobie nawzajem owocnej współpracy w obecnym roku wznieśli toast lampką szampana.

Jak co roku podczas balu odbył się Turniej Sołecki, podczas którego nie zabrakło humorystycznych konkursów. Mistrzem sołeckich zmagań zostało Sołectwo Świecie, II miejsce (po zaciętej dogrywce) zajęło Sołectwo Miłoszów, a III miejsce przypadło Sołectwu Stankowice.

Zwycięskie drużyny otrzymały cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez: Urząd Miejski w Leśnej, Firmę Tom-Kop Agnieszka i Tomasz Śliwińscy ze Stankowic, Kopalnię Kruszywa Polskie w Grabiszycach. Pozostałe sołectwa otrzymały nagrody ufundowane przez Firmę Jelenia Plast z Jeleniej Góry. Każdy Sołtys otrzymał drobny upominek przekazany przez ZGiUK w Lubaniu. Wszystkim darczyńcom nagród składam ogromne podziękowania!!!

Pierwsze dźwięki muzyki zespołu Bass-Ton poderwał uczestników do tańca i przy każdej kolejnej piosence chętnych na parkiecie nie brakowało. Nie sposób nie wspomnieć o tradycyjnym „Walczyku Czekoladowym”, podczas którego panowie mogli wykazać się fundując swoim paniom słodki upominek w postaci czekolady, a cały dochód z walczyka , jak co roku, został przekazany dla chorego dziecka z naszej gminy.

Tańczono i bawiono się do białego rana. Czy zabawa była udana? O jej wyjątkowości świadczyć może zadowolenie i uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych gości. Z ust uczestników można usłyszeć słowa: ” świetna organizacja, kultura osobista połączona z humorem sołtysów i wszystkich bawiących złożyły się na atmosferę balu, której długo się nie zapomina”. Serdecznie Dziękuję wszystkim za bardzo liczne przybycie oraz niezapomniane wrażenia i cóż …wszystko wskazuje na to, że do zobaczenia na VI Balu Sołtysa w Gminie Leśna….

Autor: Małgorzata Borysiewicz
comments powered by Disqus