Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Leśna / Rodzina roku z deszczu pod tęczę

Leśna

Rodzina roku z deszczu pod tęczę

Rodzina roku z deszczu pod tęczę

Leśna już po raz piąty wyłoni Rodzinę Roku! Turniej rodzin wystartuje 20 maja, a towarzyszyć mu będzie moc atrakcji. Na leśniańskim Rynku tego dnia wpadniemy „z deszczu pod tęczę”, odwiedzimy bajkową szafę, Księgogród, ogród zabaw i animacji. Każdy smakosz będzie mógł skosztować lokalnych słodkości, a wieczorem do zabawy zaprosi zespół JACARO.

„Piesze Wędrówki Rodzinne o tytuł Rodziny Roku”.

Zapraszamy rodziny z terenu całej gminy Leśna do rywalizacji o tytuł Rodziny Roku. Piesze Wędrówki to projekt dla miłośników spacerów, piękna przyrody i niesamowitych widoków. Podczas wędrówki rodziny wspólnie odkryją piękne okolice Leśnej oraz zapomniane zakątki miasta. Będzie trochę historii, ciekawostek przyrodniczych, zdrowego zmęczenia, konkurencji rodzinnych i wspaniale spędzonego wolnego czasu. Każda rodzina zgodnie z treścią QUESTA i wyznaczoną mapą będzie musiała przejść wyznaczoną trasę, rozwiązać zgadywanki zapisać ich rozwiązania i zaliczyć punkty kontrolne. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania swoich rodzin do 18 maja, w siedzibie Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej lub poprzez stronę internetową www.okis.lesna.pl. Oczywiście na zdobywców tytułu czekają niesamowite nagrody.

Dodatkowo na Rynku w Leśnej zorganizowany zostanie Festyn Rodzinny „Z deszczu pod tęczę”. Na scenie plenerowej wystąpią zespoły działające przy Ośrodku Kultury i Sportu oraz dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z Gminy Leśna. Festyn będzie ogólnodostępny dla każdego mieszkańca. Każdy będzie mógł skorzystać z atrakcji planowanych na ten dzień. W namiocie profilaktycznym będzie można sprawdzić jak działają alkogogle i narkogogle. W bajkowej szafie wymienić się artykułami dla dzieci. Księgogród zaprosi na Narodowe czytanie „Wesela”, kiermasz książek i zajęcia plastyczne.
O dobrą zabawę na festynie zadba również Izerski Skrzat, a Klaun przedstawi „Gapciowatość”- spektakl dla całych rodzin, z wykorzystaniem pantomimy, gagów, iluzji, pokazów cyrkowych i nie tylko. 

Na gości festynu czekało będzie malowanie buziek, kreacje balonowe, pokaz baniek mydlanych, kolorowe warkoczyki, kreatywne warsztaty dla całych rodzin. Dzięki wspólnej zabawie rodziny nie uczestniczące w pieszych wędrówkach mogą również spędzić aktywnie, a przede wszystkim wspólnie czas ze swoimi dziećmi.

W bezliku atrakcji nie zapomniano również o łakomczuchach i tych zgłodniałych po wspólnej zabawie, na wszystkich czeka uczta z lokalnych wypieków. Zmagania rodzin zarówno tych wędrujących po tytuł Rodziny Roku, jak i tych bawiących się na festynie zakończy wieczorny koncert zespołu JACARO.

Autor: red/OKISLesna
comments powered by Disqus