Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Leśna / 20 000 na nowy piec

Leśna

20 000 na nowy piec

20 000 na nowy piec

Foto: pixabay.com

W całej Polsce samorządy podejmują działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Gmina Leśna zachęca mieszkańców do wymiany instalacji grzewczych proponując dofinansowanie nawet 20 000 złotych. Czasu nie zostało wiele, gdyż deklaracje przystąpienia do programu można składać tylko do 7 lipca.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego. Celem programu jest poprawa jakości powietrza na terenie Dolnego Śląska poprzez likwidację kotłów stałopalnych starej generacji.

O dofinansowanie mogą wystąpić zarówno właściciele prywatnych nieruchomości jak i wspólnoty mieszkaniowe. W ramach programu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu będzie mógł objąć wsparciem finansowym do 50 % wartości kosztów inwestycji. Wsparcie obejmuje przedsięwzięcia polegające na likwidacji kotłów starej generacji oraz na zakupie i montażu przyjaznego środowisku źródła ciepła np. kocioł gazowy czy kocioł na olej lekki opałowy. Korzystając ze wsparcia możemy liczyć na częściowy zwrot kosztów nie tylko zakupu nowych urządzeń grzewczych, ale także przygotowania dokumentacji technicznej, demontażu starych urządzeń czy zakupu i wykonania nowych wewnętrznych instalacji gazowych i energetycznych.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do złożenia wstępnej deklaracji dotyczącej likwidacji kotłów stałopalnych starej generacji oraz zakupu i montażu przyjaznego środowisku źródła ciepła na terenie Gminy Leśna w latach 2017 i 2018 w lokalach lub budynkach mieszkalnych.

Deklarację można pobrać tutaj oraz w Referacie Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska przy ul. E. Orzeszkowej 11b w Leśnej.
Deklarację należy złożyć do dnia 7 lipca 2017 r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Leśnej, ul. Rynek 19, 59-820 Leśna – osobiście, listownie lub drogą elektroniczną na adres [email protected]
Deklaracje złożone po ww. terminie nie zostaną uwzględnione we wniosku składanym przez Gminę do WFOŚIGW we Wrocławiu.

Autor: red.
comments powered by Disqus