Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Leśna / 300 pereł w Kwisie

Fotorelacja

300 pereł w Kwisie

300 pereł w Kwisie

Foto: eLuban.pl

Już po raz czwarty za sprawą stowarzyszenia Leśna Marklissa, patronacie Starosty Lubańskiego i Burmistrza Leśnej, w okolice dawnej szlifierni pereł powróciły cenne mięczaki.

Witam na IV Poławianiu pereł w rzece Kwisie. Spotykamy się w niezwykłym miejscu - naszej leśniańskiej dolinie pereł, w miejscu które jest symbolem naszego dobrodziejstwa, bogactwa krajobrazów, historii i naszej wielokulturowej tradycji. Dziś mamy zawody i każdy z Państwa może rywalizować o perłę z Kwisy. Cieszę się, że wydarzenie to łączy współczesność z historią, zabawę z kulturą i wiedzę o naszym regionie z rywalizacją. - tak przywitała poławiaczy pereł Agnieszka Smolińska, dyrektor OKiS w Leśnej.

Mimo zmiennej aury chętnych do wyłowienia perły nie brakowało, a wszystko pod czujnym okiem sędziego. Festynowa atmosfera, występy wokalne, atrakcje dla dzieci i grochówka dopełniły wydarzenie. Imprezę swoją obecnością zaszczycił poseł na Sejm Stanisław Huskowski, który na poławianie pereł w rzece Kwisie przybył w towarzystwie starosty lubańskiego Walerego Czarneckiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IV Międzynarodowego poławiania pereł w rzece Kwisie.

Autor: red.
comments powered by Disqus