Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Leśna / Rodzinne pływanie w kajaku

Mistrzostwa Polski Seniorów

Rodzinne pływanie w kajaku

Rodzinne pływanie w kajaku

W Krakowie przy ul. Kolnej, w sobotę i niedzielę odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w slalomie kajakowym. Z Leśnej startował Bogdan Sztuba (53 l.) trener „Kwisy”, ale również jego synowie – Igor (24 l.) i Kacper Sztuba (18 l.). Najwiekszym faworytem był najmłodszy Kacper, który w 2016 roku został Mistrzem Polski Seniorów w konkurencji kanadyjek jedynek (C1) jeszcze jako 17-letni junior. Igor wówczas zajął drugie miejsce. Tym razem Igor był 6, Kacper 2 w konkurencji C1, a Bogdan - tato i trener w konkurencji K1 był 21.

Mistrzostwa Polski Seniorów to najważniejsza impreza w kraju, a nabiera większego znaczenia jeśli bronisz tytułu Mistrza Polski. Oczywiście jestem szczęśliwy i zadowolony z wyniku, bo oddałem bardzo dobry przejazd na ciężkiej trasie, nie wystarczyło to jednak na zwycięstwo choć wszyscy już myśleli, że mój wynik jest nie do pobicia. Grzesiek Hedwig (olimpijczyk z Rio), który wygrał ze sporą przewagą pokazał, że jest najlepszy w kraju, ale musi mieć się na baczności bo młodzi gonią (uśmiech). Na 3 miejscu był Piortek Szczepański (5 m. na I Olimpijskich w Rio w konkurencji C2). Ja się cieszę z wyniku, bo pokazałem wszystkim, że wynik z ubiegłego roku nie był przypadkiem, a teraz tylko potwierdziłem swoją dobrą formę. Plany na dalszą część sezonu to start w Mistrzostwach Świata Juniorów w Bratysławie, Mistrzostwa Europy Juniorów w niemieckim Hohelinburgu, dwa Puchary Świata we Włoszech i Hiszpanii oraz na zakończenie sezonu najważniejszy start seniorski czyli Mistrzostwa Świata Seniorów we Francji - podsumowuje Kacper Sztuba.

Kacper Sztuba został objęty stypendium ministra spotu i turystyki – program Team 100.

21 czerwca 2017 odbyła się uroczysta inauguracja programu Team 100. To program zainicjowany przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę, którego mecenasem jest Polska Fundacja Narodowa, a operatorem Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Celem Programu jest wsparcie stu najbardziej perspektywicznych sportowców w obszarze procesu szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa, a także w obszarze pozasportowym, aby umożliwić im łączenie kariery sportowej z nauką lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych oraz godne reprezentowanie Rzeczypospolitej Polskiej i jej dobrego imienia.

Programem, objęci są wybrani zawodnicy w młodzieżowych kategoriach wiekowych – juniora lub młodzieżowca, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami właściwych polskich związków sportowych, regulacjami europejskich lub międzynarodowych federacji sportowych.

Oprócz wsparcia finansowego w wysokości 40 000 zł brutto zawodnicy otrzymają możliwość wykonania badań kondycji zdrowotnej i fizycznej w Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym.

 

Wyniki na: http://kolna.pl/wyniki-zawodow/627-2017-07-08-14-46-45.html

Autor: Jacek Sztuba
comments powered by Disqus