Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Leśna / Przebiec 100 km w 10 godzin

To dobre wyzwanie na sobotę

Przebiec 100 km w 10 godzin

Przebiec 100 km w 10 godzin

Bogdan Sztuba IV Imakon Półmaraton "Z biegiem Kwisy"

Foto: Kowalfoto

W sobotę 4 listopada 2017 r. na orliku lekkoatletycznym w Leśnej jeden z członków Stowarzyszenia "Zabiegani z Leśnej" podejmie próbę przebiegnięcia 100 km w ciągu 10 godzin.

Inicjatorem i biegaczem, który podjął wyzwanie jest Bogdan Sztuba, mieszkaniec Leśnej. Pan Bogdan ma 53 lata, jest kowalem, uprawia kajakarstwo górskie i cały czas biega - rocznie około 2000 km. Na swoim koncie ma Koronę Maratonów czyli w przeciągu dwóch lat przebiegł królewski dystans w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Powiem tak: Trzeba sobie wyznaczać jakieś cele. W tamtym rok przebiegliśmy w trójkę 50 km z Harrachowa do Leśnej, to było w listopadzie. W grudniu przebiegłem sam do Zakrętu Śmierci w Szklarskiej Porębie i z powrotem do Leśnej co dało 73 km. Teraz podjąłem następne wyzwanie, aby przebiec 100 km. Jak przebiegnę będę wyznaczał sobie następne cele – usłyszeliśmy od Pana Bogdana.

W sobotę, 4 listopada na orliku w Leśnej towarzyszyć Bogdanowi będą również inni członkowie "Zabieganych" pokonując kilometry, ale na mniejszych dystansach. Zapraszamy więc wszystkich chętnych kibiców do odwiedzenia stadionu lekkoatletycznego. Każdy chętny do biegania będzie mógł przyłączyć się, by towarzyszyć śmiałkom w tej eskapadzie!

"Jeśli chcesz coś wygrać, biegnij na 100 metrów. Jeśli chcesz czegoś doświadczyć, przebiegnij maraton" – mawiał legendarny czeski biegacz długodystansowy Emil Zatopek. Czym więc będzie przebiegnięcie 100 km?

Do zobaczenia w Leśnej!

Foto: Norbert Kowalewski

Autor: red. / Zabiegani z Leśnej
comments powered by Disqus