Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Leśna / Wieczornica "Pieśni patriotycznej"

Wieczornica "Pieśni patriotycznej"

Wieczornica

Uczniowie Szkoły Podstawowej z O.G im. Jana Pawła II w Smolniku zostali zaproszeni do uczestnictwa w "Koncercie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej", który został zainicjowany i zorganizowany przez S.P. im. Orła Białego w Kościelniku , w gminie Lubań.

Szkołę w Smolniku podczas koncertu reprezentował zespół wokalny "Tacy-nie inni", laureaci Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej we Wrocławiu, w składzie : Kacper Dziędzioła, Magdalena Sęk, Amelia Gazda, Zuzanna Benke, Justyna Witecka, Julia Gapska, Wiktoria Marszałek.
Zaprezentowali się również soliści: uczennica - Zuzanna Benke, przyjaciel szkoły - Hubert Baran i absolwent placówki - Dawid Kusibab. Wymienieni artyści wykonali pięć utworów: "Dziś idę walczyć mamo", "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej", "Polskie kwiaty", "Siekiera, motyka ... ", "Czarne chmury".

Po gościnnej, pełnej emocji prezentacji, wykonawcy otrzymali gromkie brawa. Na koniec spotkania wręczono artystom oraz ich opiekunkom, M. Michalik i D. Kusibab, w podziękowaniu za piękne wykonanie pieśni i krzewienie poczucia tożsamości narodowej, okolicznościowe dyplomy oraz symboliczne róże.

Wszyscy uczestniczyli także we wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych i żołnierskich, zaproponowanych przez gospodarzy. W tym niecodziennym spotkaniu z muzyką i w atmosferze nieukrywanych wzruszeń, spowodowanych treściami, wypełnionymi miłością do "Ziemi ojczystej", wszyscy czuli się jak w jednej rodzinie.

Opiekunki grupy wyraziły wdzięczność i ogromne zadowolenie z powodu słów uznania, które w kierunku młodych artystów skierowała dyrektor szkoły, Ewa Pietrzyk, dziękując za prezentację przygotowanych utworów. Ta patriotyczna lekcja pozostanie w pamięci uczestników, jako sympatyczne wspomnienie wspólnej muzycznej uczty w duchu poczucia, że  "...Pierścienie świetlnych lat nad nami, ziemia ojczysta pod stopami. Nie będę ptakiem wypłoszonym ani jak puste gniazdo po nim...".

Autor: DK, MM
comments powered by Disqus