Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Leśna / Będzie pomiar powietrza w Leśnej

Będzie pomiar powietrza w Leśnej

Będzie pomiar powietrza w Leśnej

Czujnik Airly

Foto: wiemczymoddycham.pl

Już wkrótce w Leśnej zostanie zamontowany zewnętrzny czujnik jakości powietrza. Lokalizacja ta została zgłoszona w konkursie organizowanym przez Grupę Aviva i uzyskała bardzo dużą ilość głosów.

W ramach konkursu można było zgłaszać dowolne lokalizacje w kraju. W drodze internetowego plebiscytu, 100 z nich otrzymało zewnętrzny sensor mierzenia jakości powietrza. W gronie tym znalazła się również lokalizacja w Leśnej przy ul. Żeromskiego.

Miło mi poinformować wszystkich zainteresowanych, że wspólnym wysiłkiem wygraliśmy czujnik jakości powietrza, który będzie zainstalowany w Leśnej. Czujnik będzie dokonywał pomiarów nie rzadziej niż 24 razy na dobę. Dane będą przesyłane na pocztę elektroniczną oraz będą umieszczane w bezpłatnych i ogólnodostępnych serwisach internetowych. Czujnik będzie mierzył m.in. poziom pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM10. Wiem, że sam pomiar nie wpłynie na poprawę czystości powietrza i naszego zdrowia, ale świadomość stanu rzeczy jest konieczna do ewentualnych dalszych działań. - czytamy na FB profilu byłego burmistrza Leśnej, Jana Surowca.

W internetowym plebiscycie dzięki zaangażowaniu mieszkańców lokalizacja w Leśnej uzyskała 571 głosów co dało wysokie 9 miejsce i zapewniło wygraną.

Czujnik to niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

Dane z zamontowanego czujnika już wkrótce śledzić będzie można pod tym linkiem.

Autor: red.
comments powered by Disqus