Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Medycyna / Bezpłatne konsultacje psychologiczne

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

Foto: OWD w Lubaniu

Bycie rodzicem małego dziecka to ogromna radość. Jednocześnie stanowi ono ogromną zmianę i wyzwanie dla młodych rodziców. Chcesz zadać pytania dotyczące rozwoju Twojego dziecka? Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zaprasza rodziców do korzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

Konsultacje z psychologiem to okazja do porozmawiania na temat swoich wątpliwości, niepokojów i radości macierzyństwa oraz ojcostwa. Wspólnie z psychologiem poszukasz najlepszego rozwiązania problemów oraz uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Konsultacja jest formą pomocy dla rodziców oraz dzieci w wieku 6-13 lat. Polega na zorientowaniu się i określeniu problemu, jak również na szukaniu jego rozwiązań z uwzględnieniem sytuacji oraz możliwości rodziny.

Głównym celem konsultacji jest rozpoznanie trudności (osobistych lub wychowawczych), z jakimi zgłaszają się rodzice, zapoznanie się z oczekiwaniami i potrzebami rodziców, wsparcie rodziców w problemie, rozjaśnienie i lepsze zrozumienie sytuacji życiowej, wskazanie adekwatnej oferty pomocy. Konsultacja psychologiczna może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zachowań dziecka, jego tempa i poziomu rozwoju,wybraniu najodpowiedniejszej formy pomocy i ustaleniem celów i zasad dalszej współpracy, zapewnieniu możliwości pomocy psychologicznej.

Aby skorzystać z konsultacji, prosimy o wcześniejsze umówienie się pod numerem telefonu               75 722-39-69

Autor: OWD w Lubaniu
comments powered by Disqus