Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Strona główna / Miasto

Miasto

20.07.2018 - SFM

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. Dziś opowiemy o Sudeckim Festiwalu Minerałów.

czytaj więcej

Sudecki Festiwal Minerałów

Złota konferencja

Dziś w trakcie konferencji wprowadzającej do Sudeckiego Festiwalu Minerałów zaprezentowano w Lubaniu trzy okazy złota rodzimego. Wartość prezentowanego fragmentu kolekcji jest oszałamiająca i liczona w setkach tysięcy euro. Organizatorzy imprezy postanowili w plenerze zaprezentować małą próbkę kolekcji „Gorączka złota”, którą będzie można zobaczyć już od 12 lipca.

czytaj więcej

Straż Miejska Lubań

Strażnicy ujęli złodzieja tuż po kradzieży

Pecha miał złodziej, 27-letni mieszkaniec Lubania, który w miniony piątek - 29 czerwca br. około godziny 20.00 w jednym z okolicznych dyskontów dokonał kradzieży. Łupem mężczyzny padły trzy hulajnogi.

czytaj więcej

Lubań

Nowy/stary prezes LPWiK

Wczoraj na stanowisko prezesa LPWiK powrócił Jan Głuszek. Tym samym, po dwóch latach piastowania tego stanowiska, posadę stracił Marek Święcicki.

czytaj więcej

Lubań

Jak spędzić wakacje?

Wypoczynek letni za pasem. Warto wiedzieć, że jednostki i organizacje miejskie oraz inne instytucje działające w Lubaniu, zapraszają na bezpłatne zajęcia wakacyjne.

czytaj więcej

Ciąg dalszy. Może czas na miejska łaźnię?

Wczorajsza publikacja o amatorze darmowych kąpieli w miejskiej fontannie wywołała burze wśród czytelników. Jak się okazuje, zachowanie tego jegomościa oburzyło również strażników miejskich, którym nie szczędziliście gorzkich słów w komentarzach.

czytaj więcej

Przedszkole Miejskie nr 5 w Lubaniu

Remont znowu ruszy

Remont Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubaniu już od dwóch lat podgrzewa atmosferę wśród mieszkańców. Formuła „zaprojektuj i wybuduj”, zgodnie z przewidywaniem opozycyjnych radnych, nie sprawdziła się. W związku z tym pomiędzy miastem a ówczesnym wykonawcą toczą się postępowania sądowe. Natomiast przed kilku dniami wyłoniono nowego wykonawcę i już w lipcu po raz kolejny ruszy remont przedszkola.

czytaj więcej

Echa publikacji

Może czas na miejską łaźnię?

Przed tygodniem pisaliśmy o nowej fontannie w centrum Lubania, która wykorzystywana jest przez dzieci jako wodny plac zabaw. Dziś otrzymaliśmy zdjęcie pokazujące, że nie tylko dzieci korzystają z miejskiego wodotrysku.

czytaj więcej

TV Łużyce

Skatepark ma być jak nowy

W Lubaniu przeprowadzany jest generalny lifting skateparku. To, że urządzenia się zużyły, świadczy chyba o tym, że miejsce naprawdę jest uczęszczane przez młodzież.

czytaj więcej

Konsultacje

Strategia Rozwoju Sudety 2030

Zapraszamy na konsultacje dotyczące Strategii Rozwoju Sudety 2030. Dokumentu, który kreśli przyszłościową wizję naszego regionu, cele strategiczne oraz priorytety działania. Opracowywana strategia określa również bariery rozwojowe i obszary problemowe.  

czytaj więcej

Już za tydzień wchodzi w życie

Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych

Od 20 czerwca 2018 roku nie kupimy na terenie Lubania alkoholu na wynos po 22. Dokładnie tego dnia wejdzie w życie uchwała Rady Miasta Lubań ograniczająca sprzedaż alkoholu do spożycia poza miejscem sprzedaży w godzinach nocnych.

czytaj więcej

Lubańska Noc Kupały

Już po raz piąty na Błoniach Siekierkowskich odbędzie się Lubańska Noc Kupały. Na lubanian czeka ogrom dobrej zabawy, bedzie folkowa zumba, warsztaty, ognisko i kolorowe szaleństwo z proszkiem holi. 

czytaj więcej

Lubań

Fontanna zagrożeniem dla zdrowia?

Skwer przy Wieży Brackiej od pierwszego dnia po remoncie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Lubania. Druga fontanna w mieście okazała się ulubionym miejscem dziecięcych zabaw w upalne dni. Jednak, czy fontanna jest bezpiecznym miejscem zabaw?

czytaj więcej

Granty rozdane

Lubań dla Niepodległej

Na początku marca burmistrz Lubania zaprosił aktywne grupy mieszkańców do współorganizacji obchodów 100. Rocznicy Niepodległości, ogłaszając program małych grantów. Dzis juz wiadomo, które projekty otrzymają wsparcie.

czytaj więcej

Gimnazjaliści już po balu

Każdego roku krótko przed wakacjami trzecioklasiści byłego Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu bawili się na balu z okazji ukończenia kolejnego etapu nauki.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia