Piątek, 25 maja 2018r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Strona główna / Miasto

Miasto

Wraca temat zabudowy przy ratuszu

Niespełna dwa miesiące temu pisalismy o planach zabudowy starego miasta w Lubaniu, które zresztą wywołały żywą dyskusję wśrod mieszkańców. Dziś temat szeoko skomentował Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

czytaj więcej

Lubań będzie pierwszy w regionie? (Sonda)

Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych?

Piotrków Trybunalski, Sopot, Bytom to miasta, gdzie samorządy wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Do grona tych miast już w przyszły wtorek dołączyć może również Lubań.

czytaj więcej

Wędkarski festyn

Miło powiadomić najmłodszych lubańskich wędkarzy, że podobnie jak w latach ubiegłych, starsi koledzy z koła PZW Wiarus w Lubaniu oraz wędkarze i związkowcy NSZZF i PW Zakładu Karnego w Zarębie organizują wędkarski festyn z okazji Dnia Dziecka.

czytaj więcej

Lubań

Powstaje miejsce dla zakochanych

Kilka lat trwały przygotowania łąk nad Siekierką, aby zupełnie zmienić ich wygląd. Miejsce to nazywane było „błoniami siekierkowskimi”, jednak wszystko wskazuje na to, że nazwa ta została zrewidowana i przynajmniej w części zmieniona na „Zakątek Miłości”. Przyznać trzeba, że wizja ta to pomysł burmistrza, który od kilku lat stara się ożywić ten fragment miasta.

czytaj więcej

Lubań

O czym marzy MOSiR

Lubańska infrastruktura sportowa wymaga sporych nakładów. Najbardziej palące potrzeby jak wymiana nawierzchni hali sportowej czy remont pływalni Laguna to wydatki liczone w dziesiątkach i setkach tysięcy złotych. Do tego dyrekcja MOSiR w Lubaniu ma wiele pomysłów na uatrakcyjnienie sportowej oferty. Czy znajdą się na to pieniądze?

czytaj więcej

11.05.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: Lubań na targach w Löbau oraz patriotyczne obchody majowych rocznic

czytaj więcej

Nie za wszelką cenę

Wodny plac zabaw? Tak, ale nie teraz

Anulowano przetarg na budowę wodnego placu zabaw. – Firmy dają zawrotne ceny, licząc na desperację samorządowców w roku wyborczym. Uważam, że powinno się budować racjonalnie – mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. Kolejny przetarg będzie ogłoszony w drugiej połowie roku.

czytaj więcej

Zaproszenie

Dzień Otwarty w OSS SG w Lubaniu

4 czerwca 2018 r. w godzinach 9.00 - 13.00 zapraszamy mieszkańców Lubania do odwiedzenia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

czytaj więcej

KSSEMP - podstrefa Lubań

Największym problemem jest parowozownia

20 lat działalności, ponad 1100 miejsc pracy i przeszło 81 mln zł poniesionych nakładów finansowych. Podstrefa Lubań mocno wrosła w lubański krajobraz i mimo pewnych niedogodności nie zamierza zwijać żagli.

czytaj więcej

Lubańska Noc Muzeów

Przed nami Noc Muzeów. Tej nocy muzea w całej Polsce otwierają swoje drzwi dla zwiedzających do późnych godzin nocnych. Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza w sobotę 19 maja od 18:00 do 24:00.

czytaj więcej

Konvent´a 2018. Fotorelacja

Lubań na targach

W ostatni weekend kwietnia miasto Lubań uczestniczyło w targach Konvent´a 2018 w Löbau.

czytaj więcej

Czyta Krystyna Czubówna

Wiosna na Kamiennej Górze

Dziś do sieci trafił krótki filmik opisujący budzący się do życia park i życie uczuciowe ptactwa tam zamieszkującego. Lektorem użyczającym swego głosu jest Krystyna Czubówna.

czytaj więcej

Lubań

Wre praca nad Darem

Wielkimi krokami nadchodzi święto lokalnej aktywności – czyli Dzień Aktywnej Rodziny. Impreza nie bez powodu nazywana jest po prostu DARem.

czytaj więcej

Czy mamy do czynienia z łamaniem prawa wyborczego?

Zaczęły się wyborcze igrzyska

Mimo że nie podano daty wyborów i oficjalnie kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, rozpoczął się już czas wzajemnych uszczypliwości i połajanek. Ostatnio, aby „dowalić” wykorzystano jednego z lokalnych przedsiębiorców. Wydaje się jednak, że ktoś się zapędził.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia