Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Miasto

Miasto

Konsultacje

Strategia Rozwoju Sudety 2030

Zapraszamy na konsultacje dotyczące Strategii Rozwoju Sudety 2030. Dokumentu, który kreśli przyszłościową wizję naszego regionu, cele strategiczne oraz priorytety działania. Opracowywana strategia określa również bariery rozwojowe i obszary problemowe.  

czytaj więcej

Już za tydzień wchodzi w życie

Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych

Od 20 czerwca 2018 roku nie kupimy na terenie Lubania alkoholu na wynos po 22. Dokładnie tego dnia wejdzie w życie uchwała Rady Miasta Lubań ograniczająca sprzedaż alkoholu do spożycia poza miejscem sprzedaży w godzinach nocnych.

czytaj więcej

Lubańska Noc Kupały

Już po raz piąty na Błoniach Siekierkowskich odbędzie się Lubańska Noc Kupały. Na lubanian czeka ogrom dobrej zabawy, bedzie folkowa zumba, warsztaty, ognisko i kolorowe szaleństwo z proszkiem holi. 

czytaj więcej

Lubań

Fontanna zagrożeniem dla zdrowia?

Skwer przy Wieży Brackiej od pierwszego dnia po remoncie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Lubania. Druga fontanna w mieście okazała się ulubionym miejscem dziecięcych zabaw w upalne dni. Jednak, czy fontanna jest bezpiecznym miejscem zabaw?

czytaj więcej

Granty rozdane

Lubań dla Niepodległej

Na początku marca burmistrz Lubania zaprosił aktywne grupy mieszkańców do współorganizacji obchodów 100. Rocznicy Niepodległości, ogłaszając program małych grantów. Dzis juz wiadomo, które projekty otrzymają wsparcie.

czytaj więcej

Gimnazjaliści już po balu

Każdego roku krótko przed wakacjami trzecioklasiści byłego Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu bawili się na balu z okazji ukończenia kolejnego etapu nauki.

czytaj więcej

Przetarg na remont spichlerza

Wraca temat remontu Domu Solnego

Po ubiegłorocznej „aferze dachówkowej” remont pokrycia dachowego na Domu Solnym stanął pod znakiem zapytania. Okazało się bowiem, że przełożenie pokrycia dachowego z wykorzystaniem zabytkowej dachówki przekracza możliwości miejskiego budżetu. Teraz magistrat wraca do tematu dzięki ministerialnej dotacji. Przy okazji wykonano badania belek i krokwi, które rzucają nowe światło na historię spichlerza.

czytaj więcej

Majowa sesja Rady Miasta

Jak działa miejski system ciepłowniczy, na jakim etapie znajdują się przygotowania do Sudeckiego Festiwalu Minerałów, w jaki sposób zaplanować letni wypoczynek najmłodszych i czy wprowadzić ograniczenia w sprzedaży alkoholu - to główne tematy, które zajęły radnych na majowej sesji.

czytaj więcej

4.06.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: przegląd artystyczny seniorów, noc muzeów, dzień japoński, igrzyska osób z niepełnosprawnością, Przegląd Piosenki Nieprzetartego Szlaku, otwarcie skweru przy Wieży Brackiej, Lubańskie Święto Rowerowe, inspiracje Panem Tadeuszem.

czytaj więcej

Lubań

Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych przegłosowany

W ubiegłym tygodniu radni zdecydowali o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na terenie Lubania w godzinach nocnych. W głosowaniu udział brało 18 radnych, 7 osób było przeciw, dwie wstrzymały się od głosu, a grupa 9 radnych była za przyjęciem uchwały. W związku z tym już za kilka tygodni nie kupimy na terenie miasta alkoholu na wynos po 22.

czytaj więcej

Czyja zguba?

Metrowy jaszczur na Torowej

Wygląda na to, że dziś służby wzywane są do nietypowych zdarzeń. Rano strażacy ratowali cielę, w południe lubańscy strażnicy miejscy ratowali metrową iguanę.

czytaj więcej

Litwa daleka, ale bliska

W weekend 19-20 maja lubańska delegacja przebywała w Prienai. Partnerzy z Litwy obchodzili święto miasta oraz 100 lat niepodległości kraju.

czytaj więcej

Park po rewitalizacji można oglądać również dzięki kamerce online

Tłumy na otwarciu nowej fontanny

Uroczyste otwarcie skweru przy Wieży Brackiej w Lubaniu oraz uruchomienie nowej fontanny przyciągnęło tłumy mieszkańców.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Czas na porządki

Jeden z naszych czytelników skierował list do burmistrza Lubania, opatrujac go obiecującym tytułem „Czas na porządki”. Zapytaliśmy naszego włodarza, co odpowie dociekliwemu mieszkańcowi.

czytaj więcej

Wraca temat zabudowy przy ratuszu

Niespełna dwa miesiące temu pisalismy o planach zabudowy starego miasta w Lubaniu, które zresztą wywołały żywą dyskusję wśrod mieszkańców. Dziś temat szeoko skomentował Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

czytaj więcej

Lubań będzie pierwszy w regionie? (Sonda)

Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych?

Piotrków Trybunalski, Sopot, Bytom to miasta, gdzie samorządy wprowadziły zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Do grona tych miast już w przyszły wtorek dołączyć może również Lubań.

czytaj więcej

Wędkarski festyn

Miło powiadomić najmłodszych lubańskich wędkarzy, że podobnie jak w latach ubiegłych, starsi koledzy z koła PZW Wiarus w Lubaniu oraz wędkarze i związkowcy NSZZF i PW Zakładu Karnego w Zarębie organizują wędkarski festyn z okazji Dnia Dziecka.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia