Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto

Miasto

Dom Solny

Milion na zabezpieczenie

Remont Domu Solnego już od blisko roku powraca jak bumerang. Zalecenia konserwatora zabytków, wydane już w trakcie robót, dziesięciokrotnie zwiększyły koszt inwestycji. Zgodnie z zapowiedziami, lubański magistrat wystąpił do ministerstwa kultury i uzyskał milion złotych na wykonanie prac zabezpieczających.

czytaj więcej

Przypominamy! Zmiana organizacji ruchu

Chaos komunikacyjny w centrum Lubania

Od kilku dni, w związku z remontem, wyłączony z ruchu został fragment ul. Spółdzielczej w Lubaniu. W związku z tym w centrum Lubania ZMIENIONO ORGANIZACJĘ RUCHU i wyznaczono objazdy. Dla wielu kierowców jest to wyzwanie, z którym najwyraźniej sobie nie radzą.

czytaj więcej

7.02.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia wideoinformatora. W nim: ferie zimowe, kolędowanie u Bukowińczyków, nowa pracownia chemiczna w SP4, sportowcy roku 2017 oraz otwarcie sali tanecznej w MDK.

czytaj więcej

Wojna z minerałami w tle?

Sudecki Festiwal Minerałów vs. Lwóweckie Lato Agatowe

Z końcem ubiegłego tygodnia na profilu społecznościowym Lwóweckiego Lata Agatowego opublikowano tekst, w którym Arkadiusz Gutka, oskarża Lubań o wyjątkowo płytkie i amoralne działania. Mówi wprost, że Lwówek jest okradany, a Lubań ma na celu zniszczenie LLA. Natomiast Mariola Szczęsna, burmistrz Lwówka Śląskiego zapowiada pozew przeciwko lubańskiemu samorządowi.

czytaj więcej

Dom Solny zabezpieczony

Zakończono Prace w Domu Solnym, ponownie rozpoczną się w marcu. Przed samorzadem jeszcze walka o kolejne dotacje, aby zakończyć inwestycję.

czytaj więcej

Lubań

Pikieta za utrzymaniem aresztu

W piątek o 16. pod Aresztem Śledczym w Lubaniu odbyła się pikieta mieszkańców przeciwnych likwidacji lubańskiego aresztu. Co prawda w pikiecie nie wzięli udziału najbardziej zainteresowani, ale wzbudziła ona spore zainteresowanie mediów.

czytaj więcej

Lubań

Ferie z MOSiR

Zgodnie z tradycją zimowych ferii, MOSiR w Lubaniu, tym razem we współpracy z MOPS w Lubaniu, stał się miejscem zajęć dla aktywnych dzieciaków.

czytaj więcej

Lubań bez JOW-ów

Według opinii Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu, Lubań znalazł się w gronie 276 samorządów w Polsce, gdzie zniesione zostaną JOW-y. W najbliższych wyborach samorządowych mieszkańcy Lubania jako jedyni w powiecie, swoich reprezentantów wybierać będą w wyborach proporcjonalnych.

czytaj więcej

Elektroniczne legitymacje szkolne

Rok szkolny 2018/2019 przyniesie kilka zmian, jedną z nich będzie możliwość wydawania elektronicznych legitymacji szkolnych i przedszkolnych. Nie będzie to jednak obowiązek, a wola gminy.

czytaj więcej

Patrycja Markowska gwiazdą LAWY 2018

Styczeń to czas klarowania się planów. Najwyższa pora zapoznać się z pierwszą gwiazdą LAWY 2018. Panie i Panowie, w lipcu sceną lubańskiego amfiteatru zawładnie najbardziej charakterny alt w Polsce!

czytaj więcej

19.01.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: unijne dotacje dla Lubania, spotkanie noworoczne oraz o tym jak największa orkiestra na świecie zagrała również w Lubaniu.

czytaj więcej

Petycja w sprawie likwidacji Aresztu Śledczego

Burmistrz Lubania pisze petycję

18 stycznia br. region i kraj obiegła wiadomość o likwidacji Aresztu Śledczego w Lubaniu. 19 stycznia burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński wystosował do Ministra Sprawiedliwości petycję o zmianę tej decyzji. 

czytaj więcej

Orkan Friederike fotorelacja

Obyło się bez większych szkód

Orkan Frederika, który wczorajszego wieczora przeszedł nad naszym regionem spustoszenie siał głównie w drzewostanie. Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce na drodze między Lubaniem a Przylaskiem. Kierowcy zablokowani powalonymi drzewami w trakcie podmuchów wiatru słyszeli pękające w lesie drzewa.

czytaj więcej

Sprawdź czym oddychasz

Powietrze w Lubaniu monitorowane

To czym oddychamy od dłuższego czasu nie schodzi z czołówek wiadomości. Smog i jakość powietrza spędza sen z powiek niejednemu mieszkańcowi Lubania. Dobra wiadomość jest taka, że przez najbliższy rok będziemy mogli sami sprawdzić jakość powietrza. Wszystko za sprawą stacji pomiarowej, która pojawiła się przy ul. Łącznej.

czytaj więcej

Zaproszenie dla organizacji

Stwórzmy wspólnie „DAR” 2018

Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” i Łużyckie Centrum Rozwoju zapraszają organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, kluby) i grupy nieformalne z Lubania oraz powiatu lubańskiego do współtworzenia Dnia Aktywnej Rodziny „DAR” – edycja 2018. Deklaracje udziału można składać do 31 stycznia.

czytaj więcej

Głosowanie zakończone

Wybierz kamerkę

Na Kartingach, a może w parku przy ulicy Kombatantów? Dziś do godziny 15.00 lubanianie mieli możliwość wskazać miejsce, w którym powinna pojawić się kamera. Wkrótce podamy wyniki głosowania.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia