Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Miasto

Miasto

Lubań

Powstaje miejsce dla zakochanych

Kilka lat trwały przygotowania łąk nad Siekierką, aby zupełnie zmienić ich wygląd. Miejsce to nazywane było „błoniami siekierkowskimi”, jednak wszystko wskazuje na to, że nazwa ta została zrewidowana i przynajmniej w części zmieniona na „Zakątek Miłości”. Przyznać trzeba, że wizja ta to pomysł burmistrza, który od kilku lat stara się ożywić ten fragment miasta.

czytaj więcej

Lubań

O czym marzy MOSiR

Lubańska infrastruktura sportowa wymaga sporych nakładów. Najbardziej palące potrzeby jak wymiana nawierzchni hali sportowej czy remont pływalni Laguna to wydatki liczone w dziesiątkach i setkach tysięcy złotych. Do tego dyrekcja MOSiR w Lubaniu ma wiele pomysłów na uatrakcyjnienie sportowej oferty. Czy znajdą się na to pieniądze?

czytaj więcej

11.05.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: Lubań na targach w Löbau oraz patriotyczne obchody majowych rocznic

czytaj więcej

Nie za wszelką cenę

Wodny plac zabaw? Tak, ale nie teraz

Anulowano przetarg na budowę wodnego placu zabaw. – Firmy dają zawrotne ceny, licząc na desperację samorządowców w roku wyborczym. Uważam, że powinno się budować racjonalnie – mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. Kolejny przetarg będzie ogłoszony w drugiej połowie roku.

czytaj więcej

Zaproszenie

Dzień Otwarty w OSS SG w Lubaniu

4 czerwca 2018 r. w godzinach 9.00 - 13.00 zapraszamy mieszkańców Lubania do odwiedzenia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

czytaj więcej

KSSEMP - podstrefa Lubań

Największym problemem jest parowozownia

20 lat działalności, ponad 1100 miejsc pracy i przeszło 81 mln zł poniesionych nakładów finansowych. Podstrefa Lubań mocno wrosła w lubański krajobraz i mimo pewnych niedogodności nie zamierza zwijać żagli.

czytaj więcej

Lubańska Noc Muzeów

Przed nami Noc Muzeów. Tej nocy muzea w całej Polsce otwierają swoje drzwi dla zwiedzających do późnych godzin nocnych. Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza w sobotę 19 maja od 18:00 do 24:00.

czytaj więcej

Konvent´a 2018. Fotorelacja

Lubań na targach

W ostatni weekend kwietnia miasto Lubań uczestniczyło w targach Konvent´a 2018 w Löbau.

czytaj więcej

Czyta Krystyna Czubówna

Wiosna na Kamiennej Górze

Dziś do sieci trafił krótki filmik opisujący budzący się do życia park i życie uczuciowe ptactwa tam zamieszkującego. Lektorem użyczającym swego głosu jest Krystyna Czubówna.

czytaj więcej

Lubań

Wre praca nad Darem

Wielkimi krokami nadchodzi święto lokalnej aktywności – czyli Dzień Aktywnej Rodziny. Impreza nie bez powodu nazywana jest po prostu DARem.

czytaj więcej

Czy mamy do czynienia z łamaniem prawa wyborczego?

Zaczęły się wyborcze igrzyska

Mimo że nie podano daty wyborów i oficjalnie kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, rozpoczął się już czas wzajemnych uszczypliwości i połajanek. Ostatnio, aby „dowalić” wykorzystano jednego z lokalnych przedsiębiorców. Wydaje się jednak, że ktoś się zapędził.

czytaj więcej

Po przetargach na boisko i wodny plac zabaw

Dobre i nie najlepsze wieści

Miasto Lubań jest już po dwóch przetargach dotyczących budowy infrastruktury sportowej na terenie Lubania w 2018 roku. W związku z tym mamy dwie informacje - dobrą dla piłkarzy i nie najlepszą dla dzieci.

czytaj więcej

Ruszyła strona Sudeckiego Festiwalu Minerałów

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że za dwa tygodnie ruszyć ma strona internetowa Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Jednak już dziś w mediach społecznościowych organizatorzy zaprosili do odwiedzania nowo powstałej witryny.

czytaj więcej

17.04.2018

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: Lubański Jarmark Wielkanocny, drogi awaryjne, płyta "Jubilate Deo", fit-weekend oraz skarby w studni.

czytaj więcej

"Ratowanie pomnika przyrody"

Tną drzewa w kociołku

Kolejne wycinki w parku na Kamiennej Górze ponownie wywołały poruszenie w mediach społecznościowych. Mieszkańcy Lubania widząc zdjęcia wyrżniętych drzew nie szczędzą gorzkich słów pod adresem włodarzy. O rewitalizacji parku pisaliśmy już kilkukrotnie, jak widać wciąż zbyt mało. Tym razem na medialne zamieszanie szybko zareagowały samorządowe służby informacyjne publikując tekst "Ratowanie pomnika przyrody".

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia