Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto

Miasto

Spotkanie Noworoczne 2018

Spotkanie władz z lokalnymi liderami

Jak co roku burmistrz Lubania zaprosił na Spotkanie Noworoczne liderów lokalnej społeczności, aby podsumować dokonania samorządowców i przedstawić plany na rok 2018.

czytaj więcej

Burmistrz już bez asystenta

Jan niezbędny

Złośliwi mówią o nim „kierowca burmistrza”, jednak szef bez niego nie wyobraża sobie sprawnej pracy urzędu. Za sprawą nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych z początkiem grudnia Jan Hałakuć stracił posadę asystenta burmistrza.

czytaj więcej

Lubań

Co z budynkiem po SP2?

W wyniku reformy edukacji w zasobach miasta pozostał budynek po Szkole Podstawowej nr 2 w Uniegoszczy. Dziś dawna podstawówka świeci pustkami i czeka na nowych lokatorów.

czytaj więcej

33 mln zł na instalację przetwarzania odpadów w Lubaniu

Kolejna duża inwestycja ZGiUK

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu blisko 33 mln zł inwestuje w rozbudowę regionalnej instalacji przetwarzania odpadów. Projekt w połowie finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Umowę na blisko 17 mln zł podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski, prezes ZGiUK Michał Turkiewicz, burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński i radny wojewódzki Kazimierz Janik.

czytaj więcej

Dofinansowanie na promocję

Szykuje się duża promocja Lubania

„Partner jako gość wśród przyjaciół” – to nazwa projektu, który uzyskał dofinansowanie z Euroregionu Nysa-Neisse-Nissou. Lubań będzie partnerem kwietniowych Targów Konventa w Loebau, które corocznie odwiedza 20 tys. osób. Prezentacja miasta zajmie halę o powierzchni 800 m2.

czytaj więcej

Rodzice zbierali pieniądze na remont

Baletowa gruntownie odnowiona

Rodzice uczestników zajęć tanecznych uzbierali kilka tysięcy złotych, resztę dołożył Miejski Dom Kultury w Lubaniu – i wspólnymi siłami udało się doprowadzić do gruntownego remontu sali baletowej w lubańskim MDK-u. A sala naprawdę tego wymagała.

czytaj więcej

Lubań

Miejskie inwestycje

Od miesiąca w robocie są drogi awaryjne na Osiedlu Piastów. Z początkiem grudnia ruszyły prace na skwerze przy Wieży Brackiej.

czytaj więcej

Lubańscy radni kolędują

Od kilku lat burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd inne grupy mieszkańców miasta. W tym roku zaproszenie do wspólnego przedsięwzięcia otrzymali miejscy radni. Czy radni mają głos? Oczywiście. I to głos decydujący, w bardzo ważnych dla miasta sprawach. Tym razem jednak dali się poznać z trochę innej strony.

czytaj więcej

Kalendarz pełen skarbów

Od poniedziałku 18 grudnia w Informacji Turystycznej w Lubaniu będzie można nabyć kalendarz Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Na jego kartach są fotografie najpiękniejszych, najrzadszych i najcenniejszych okazów minerałów z całego świata.

czytaj więcej

Mineralodzy i Lubań

W lipcu 2018 po raz pierwszy w mieście odbędzie się Sudecki Festiwal Minerałów. Przygotowania już idą pełną parą. Ale jak właściwie wyglądają wielkie giełdy mineralogiczne? Kim są ludzie, którzy kochają skarby? I co Lubań ma do mineralogii?

czytaj więcej

Winda dla szpitala

Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński zawnioskuje do Rady Miasta o przyznanie dotacji lubańskiemu szpitalowi. Kwota 73 tysięcy złotych umożliwi wymianę windy transportowej, niezbędnej by personel medyczny działał szybko i skutecznie.

czytaj więcej

Mieszkańcy chcą wymieniać piece

Dotacji nie będzie?

Wymiana starego kopciucha na ekologiczny piec to wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych, dla każdego domowego budżetu to ogromne obciążenie. Wiele gmin w Polsce wspiera mieszkańców w tym trudnym zadaniu. Mieszkańcy Lubania pytają czy miasto ich wspomoże?

czytaj więcej

Odszedł Kamil Nowosielski

Wczoraj odszedł Kamil Nowosielski. Zakończyła się jego wieloletnia, heroiczna walka z glejakiem. Nie można tu mówić o przegranej, te kilka lat pokazało, że razem z Kamilem i jego rodziną walczyli wszyscy w jedności serca i buncie dla życiowej niesprawiedliwości.

czytaj więcej

Niebezpieczne zmiany dla samorządów

ZMP protestuje

Burmistrz czy prezydent, którego znasz i popierasz, nie będzie mógł kandydować w wyborach , bo politycy uznali, że robi to zbyt długo. Posłowie PiS wprowadzają zmiany w samorządach, które zamiast zwiększyć, ograniczą nasze prawa. Protestuje przeciwko temu Związek Miast Polskich.

czytaj więcej

Lubań

Nowe oblicze parku

Z początkiem tygodnia w parku przy Wieży Brackiej rozpoczęły się pierwsze prace. Finalnie mieszkańcy Lubania już w maju powinni otrzymać park, który nawiązywał będzie do stanu z początku XX w. spełniając jednocześnie współczesne standardy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia