Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Miasto

Miasto

Konsultacje zakończone

Maria Magdalena będzie patronką Lubania!

Znamy wyniki konsultacji społecznych, w których pytano mieszkańców „Czy Maria Magdalena powinna zostać patronką Lubania?”. Do urzędu miasta trafiło ponad 1100 formularzy w tej sprawie.

czytaj więcej

Lista kandydatów i obwodów

Gdzie i na kogo głosujemy?

Nadchodzące wybory wprowadzają wiele zmian. Wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych do rad gmin spowodowało m.in. zmianę okręgów wyborczych i obwodów do głosowania. Zobaczcie gdzie powinniście się udać, aby oddać swój głos.

czytaj więcej

Lubań/ Uniegoszcz

Lubań zyskał ulicę

Wczoraj miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą ulicy „Księdza Ignacego Kukli – Bukowińczyka” chodzi tu o łącznik pomiędzy ul. Różaną a cmentarzem na Uniegoszczy. 

czytaj więcej

Kwiaty pod Kurchanem

Święto Niepodległości

Dziś w całym kraju organizowane są oficjalne obchody Święta Niepodległości. Dokładnie 96 lat temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, powierzając mu tym samym, misję stworzenia rządu narodowego. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

czytaj więcej

Wykład nt. społeczeństwa obywatelskiego

Gliński w Lubaniu

W sobotę do lubańskiego tretu przybył prof. Piotr Gliński, by w naszym mieście wygłosić wykład na temat społeczeństwa obywatelskiego.

czytaj więcej

Sondaż wyborczy!

SONDA: Kto burmistrzem?

Kandydaci na burmistrzów odpowiedzieli już na ostatnie pytanie w naszej internetowej debacie. Czas na waszą ocenę ich propozycji. Na kogo oddacie głos w nadchodzących wyborach? Sprawdźcie kto ma największe szanse na najważniejszy urząd w mieście!

czytaj więcej

Debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Lubania

SKOB organizuje debatę

W sobotę 8 listopada w  lubańskim Trecie, w sali konferencyjnej o godzinie 12.00, odbędzie się debata kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Lubania. Zapraszamy mieszkańców i media na spotkanie z kandydatami- Konradem Rowińskim – Robertem Daszkiewiczem – Ewą Gutek – Wojciechem Zembikiem i Arkadiuszem Słowińskim. 

czytaj więcej

Ostatnie pytanie!

Debata: Jak zatrzymać młodych?

To już ostatnie pytanie w naszej internetowej debacie. Dziś chcemy się dowiedzieć jak kandydaci na burmistrza Lubania mają zamiar zatrzymać młodych w naszym mieście.

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

Marszałek w Lubaniu

W Lubaniu już rozpoczęto świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś do centrum miasta przybył Józef Piłsudski.

czytaj więcej

Czwarte pytanie w debacie

Kto w otoczeniu burmistrza?

Dziś publikujemy kolejne pytanie do kandydatów na burmistrzów w Lubaniu. Zobaczcie kogo widzą w swoim najbliższym otoczeniu po wygranych wyborach.

czytaj więcej

Spadające dachówki

O włos od tragedii tak można powiedzieć o sytuacji jaka miała dziś miejsce około godziny 16.00 na ul. Mikołaja w Lubaniu. Spadające dachówki uszkodziły auto i omal nie poraniły przechodzącej obok kobiety z dzieckiem.

czytaj więcej

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Po raz kolejny uczniowie lubańskich szkół wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej pod nazwą „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014”.

czytaj więcej

Niecodzienna wizyta w lubańskiej Straży Miejskiej

„Będziemy strażnikami!”

Komendę Straży Miejskiej w Lubaniu odwiedzili dziś uczniowie klasy trzeciej lubańskiej Szkoły Podstawowej Nr 2. Ciekawe świata dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca funkcjonariuszy.

czytaj więcej

Debata kandydatów na fotel Burmistrza miasta Lubania

Pytanie drugie

Dziś publikujemy kolejne pytanie do osób kandydujących na stanowisko Burmistrza miasta Lubania. Od kiedy opublikowaliśmy pierwsze pytanie, wprowadziliśmy usprawnienia zasugerowane przez niektóre komitety i kandydatów.

czytaj więcej

Odnowa przyszkolnego boiska

Przy boisku sportowym „MOJE BOISKO ORLIK 2012” znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu przygotowano teren pod trawiaste boisko sportowe. Zdążyliśmy się przekonać, że Orliki to nie tylko miejsce i sprzęt, ale przede wszystkim ludzie pasjonujący się sportem i dbający o właściwe zagospodarowanie obiektu.

czytaj więcej

Sonda eLuban.pl

Likwidować Straż Miejską?

Straż Miejska to kolejny temat, o którego poruszenie prosiliście. Nasz czytelnik w liście do redakcji dość obszernie opisał swoje stanowisko w sprawie gminnych straży. Prosił także o zapytanie Was o tę sprawę. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 Następna Ostatnia