Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto

Miasto

Konkurs rozstrzygnięty

Nowy dyrektor MDK

Wczoraj komisja konkursowa złożona z urzędników lubańskiego magistratu wybrała nowego dyrektora lubańskiego Miejskiego Domu Kultury. Został nim Bartosz Kuświk.

czytaj więcej

Rozwiewamy wątpilwości

Co z galerią na dworcu?

Zapowiadana budowa parku handlowego na dworcu PKS w Lubaniu wciąż budzi sporo zainteresowania wśród mieszkańców naszego miasta. Nasza redakcja dostaje sporo pytań odnośnie zapowiadanej inwestycji, bowiem w niektórych lokalnych mediach pojawiły się, nie do końca precyzyjne informacje, na temat sporej przemiany placu przy ulicy Szarych Szeregów.

czytaj więcej

Co robią w mieście?

Remonty małe i duże cz.2

Wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy o mniejszych inwestycjach realizowanych na terenie naszego miasta. Teraz przyjrzeliśmy się remontom dróg, na które w tym roku nasz magistrat przeznaczył ponad 4 mln złotych. Wydaje się, że w tym przypadku nic nie jest zgodne z założeniami i planami przedstawianymi nam dotychczas przez Urząd Miasta.

czytaj więcej

Co robią w mieście?

Remonty małe i duże

W Lubaniu poza wielkimi remontami i inwestycjami zmieniają się też rzeczy małe, które nie robią imponującego wrażenia, ale za to rozwiązują codzienne bolączki mieszkańców. Oto co zmieniło się ostatnio na naszych ulicach i co gotowe będzie już wkrótce.

czytaj więcej

Przeprowadzka w Magistracie

Strażnicy od wszystkiego

Może się zdarzyć, że przez najbliższych parę dni nie uświadczymy na ulicach Lubania żadnego ze Strażników Miejskich. Powód jest prozaiczny, wszyscy zajęci są odświeżaniem swojej przyszłej siedziby i samą przeprowadzką.

czytaj więcej

Śmiertelny wypadek

Nie żyje Marcin Bykowski

W Wykrotach, za rondem w kierunku Zgorzelca samochód osobowy Volkswagen Sharan  zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Man. W wyniki wypadku śmierć na miejscu poniósł Marcin Bykowski, były dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

czytaj więcej

Uwaga!

Szykują się zmiany w Urzędzie Miasta!

Trwa właśnie reorganizacja w lubańskim urzędzie miasta. Możliwe, że w najbliższych dniach będziemy musieli zmienić niektóre dotychczasowe przyzwyczajenia. Przeniesiona zostanie m.in. siedziba Straży Miejskiej.

czytaj więcej

Lubań

Poszukiwany właściciel

W dniu dzisiejszym do siedziby Straży Miejskiej został przywieziony pies, który bez opieki przemieszczał się ulicą Mostową. Z wyglądu psa wynika, że posiada właściciela.

czytaj więcej

Babski punkt widzenia

O wolności...

Marudzenie z pewnością jest moją przywarą, cóż kobieta zmienną jest i dziś nie będzie marudzenia!

czytaj więcej

Od A do Z

Kto może rozdawać karty?

Choć eurowybory z naszej perspektywy, były jakieś takie bez wyrazu, to chcąc nie chcąc, dostarczyły nam pewnych danych na temat naszej lokalnej sceny politycznej, tak na pół roku przed wyborami samorządowymi. Na informacje te oczywiście patrzymy z ograniczonym zaufaniem, wszak mamy na uwadze, że czekacjący nas akt demokracji bezpośredniej różni się od tego majowego, w sposoób znaczny, zarówno zasadami jak i samą specyfiką. Poprzestańmy na tym ogólnym stwierdzeniu, a skupmy się na tym, co da się wyczytać z wyników eurowyborów.

czytaj więcej

Program imprezy

Lawa 2014

Rozpoczął się czerwiec i coraz częściej pojawiają się pytania ze strony zaniepokojonych mieszkańców, co wiadomo o tegorocznej Lawie? Sytuacji nie poprawia fakt, że Dyrektor Miejskiego Domu Kultury złożył rezygnację i tak naprawdę nie wiadomo czy okręt zwany „Lawa” nie rozbije się na bazaltowych rafach miejskiej imprezy.

czytaj więcej

Wyremontowano przedwojenny dom przedpogrzebowy

Podziemia kaplicy

Od ubiegłego tygodnia w Lubaniu można korzystać z usług Komunalnego Domu Przedpogrzebowego, który znajduje się w zmodernizowanych pomieszczeniach pod kaplicą na cmentarzu miejskim w Lubaniu. Dom przedpogrzebowy to kolejne przedsięwzięcie miejskiego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych.

 

czytaj więcej

Lubań i Königsbrück

"Dwie bramy do Górnych Łużyc"

W poniedziałek w Lubaniu gościła oficjalna delegacja z Königsbrück. Burmistrzowie obydwu miast omawiali zasady współpracy na wielu płaszczyznach.

czytaj więcej

Nielegalna działalność gazet samorządowych

Przepisy nie obowiązują wszystkich?

Regionalna Izba Obrachunkowa (organ nadzorujący finase gmin) zajęła jednoznaczne stanowisko w sprawie wydawania gazet samorządowych, wynika z niego, że w prasie samorządowej nie mają prawa pojawiać się materiały o charakterze politycznym oraz reklamy i ogłoszenia. Spore wątpliwości budzi również sama sprzedaż przez samorządy gminnych gazet. Czy to znaczy, że ze sklepowych półek zniknie Ziemia Lubańska przynajmniej w formie jaką dziś znamy? Raczej nie, nasz samorząd od kilku miesięcy wie, że działa wbrew prawu i nic z tym nie robi. 

czytaj więcej

Lubańska Noc Muzeów

Wczorajsza wieczorna aura skutecznie zniechęcała do wyjścia z pieleszy domowych. A jednak, było warto. Im dalej Jan Kapistran przemierzał rynek, tym bardziej deszcz ustawał.  Aktorzy inscenizacji  przenieśli obserwatorów  do średniowiecznego Lubania. Później czekał na uczestników nocy muzeów spektakl Teatru Dziewiątka, i tu … wyśmienita dawka naprawdę dobrego teatru, Czapki z głów!

 

 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 Następna Ostatnia