Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Miasto

Miasto

Śnieg i sople, czyj problem

Jak co roku, gdy sezon zimowy zacznie się na dobre, niczym bumerang powraca pytanie, kto jest odpowiedzialny za prawidłowe utrzymanie stanu chodników, dachów oraz co należy zrobić z zalegającym śniegiem i lodem, kto ma go posprzątać i czy trzeba to robić?

czytaj więcej

Lubań

Tłumy na zabawie Mikołajkowej

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, dzisiejsze Mikołajki zorganizowane na hali sportowej MOSiR-u udowodniły, że wiara w Mikołaja, przynajmniej wśród najmłodszych mieszkańców Lubania, wciąż jest żywa.

czytaj więcej

Fotogaleria

Mikołaj w lubańskim szpitalu

Święty Mikołaj jest niezawodny! Mali pacjenci lubańskiego szpitala przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy na oddział przybył Mikołaj ze Śnieżynką, a mieli ze sobą cały worek prezentów.

czytaj więcej

Projekt budżetu na rok 2018

Budżet nie zadowoli wszystkich

Nie od razu Rzym zbudowano, mamy na pewno do odrobienia szereg zaległości, kwestia wyboru co zrobimy w danym momencie, ja państwu proponuję w tym budżecie takie a nie inne rozwiązania. Uznałem, że takie powinny być priorytety miasta, żeby w jak największy sposób realizować to co zadowoli mieszkańców naszego miasta – mówił podczas sesji poświęconej budżetowi miasta Lubań na rok 2018 burmistrz, Arkadiusz Słowiński.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Jesienna do remontu?

Na 20 grudnia zaplanowano zakończenie budowy drogi awaryjnej dla Osiedla Piastów. Inwestycja przyjmowana, delikatnie mówiąc różnie, ma zapewnić bezproblemowy dojazd dla służb ratunkowych przy ewentualnym wypadku bądź blokadzie najważniejszego w tamtym rejonie skrzyżowania. Z perspektywy bezpieczeństwa inicjatywa jak najbardziej słuszna i potrzebna, szkoda że budując jedną drogę, niszczy się nowiutką ulicę Jesienną.

czytaj więcej

Komunikacyjna paranoja

Posypią się mandaty?

O mistrzach parkowania można pisać elaborat za elaboratem. Pewnie każdemu kierowcy zdarzyło się nieszczególnie zaparkować, cóż zdarza się. Może jednak warto pomyśleć, że zastawianie chodnika, szczególnie w sąsiedztwie szkół i osiedli, utrudnia poruszanie się pieszym. Czy rodzic z wózkiem ma zacząć fruwać?

czytaj więcej

Dom Solny

Na remont potrzebne 2,5 mln zł

Wznowiono prace na dachu Domu Solnego. Zmiany w zakresie remontu nakazane przez WKZ spowodowały wzrost kosztów do 2,5 miliona złotych. Prace zabezpieczające budowlę mają potrwać do 20 grudnia.

czytaj więcej

Nowa koncepcja

Zamiast mini parku wodny plac zabaw

W połowie października burmistrz Lubania ogłosił zmianę koncepcji budowy wodnego mini parku rozrywki, który powstać miał w parku na Kamiennej Górze. Przedstawiona zmiana wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Mieliśmy okazję poznać szczegóły najnowszej koncepcji.

czytaj więcej

Budżet miasta Lubań na rok 2018

Pierwsze czytanie budżetu zdjęte z obrad

Dziś w trakcie posiedzenia jednej z miejskich komisji, poznać mieliśmy pierwsze założenia do projektu budżetu na rok 2018 dla Miasta Lubań. W kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych dokument ten miał być bardzo ciekawą lekturą. Niestety punkt dotyczący wydatków w roku wyborczym szybko został zdjęty z porządku obrad.

czytaj więcej

SP4 w Lubaniu

Dzień z Technologią

Po raz trzeci społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu wzięła udział w konkursie na zorganizowanie Dnia z Technologią. Podczas poprzednich edycji szkoła była laureatem konkursu, zajmując odpowiednio miejsce- III w 2015 r. i II w 2016 r.

czytaj więcej

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: - turniej bokserski; - złoty jubileusz Samych Swoich; - Zaduszki poetyckie pamięci Henryka Gila; - lubańskie obchody patriotyczne oraz mecz charytatywny dla małego Mikołaja.

czytaj więcej

Trzy tygodnie po przejściu Orkanu Grzegorz

Czy ktoś to w końcu posprząta?

Od pamiętnego dnia, gdy w Lubań uderzył Orkan Grzegorz minęły ponad trzy tygodnie. Niestety nie wszędzie skutki wichury zostały usunięte.

czytaj więcej

Idą Święta!

Ruszył montaż świątecznych ozdób

Jak na całym świecie i do Lubania dociera przedświąteczny szał. Z roku na rok pierwsze oznaki Bożego Narodzenia przychodzą coraz szybciej, już dziś w mieście pojawiły się pierwsze świąteczne ozdoby.

czytaj więcej

Zaproszenie

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy

Niebanalne ozdoby, wyjątkowe prezenty, tradycyjne smaki, bezpłatne piernikowe warsztaty i przedświąteczna atmosfera – to stałe punkty w programie Bożonarodzeniowego Jarmarku w Lubaniu.

czytaj więcej

Rada Seniorów Miasta Lubań

Seniorzy obradują

Kwestia wykorzystywania paliwa RDF, Uniwersytet III Wieku i bieżące sprawy miejskie zajęły Radę Seniorów Miasta Lubań na listopadowym spotkaniu.

czytaj więcej

Awaria sieci wodociągowej w ul. Mickiewicza w Lubaniu

Poważna awaria wodociągu

W sobotę rano (18.11.2017r). awarii uległ jeden z głównych rurociągów dostarczających wodę dla mieszkańców Lubania. W związku z tym wystąpiły czasowe braki wody lub obniżenie ciśnienia w najwyższych rejonach miasta. LPWiK już pracuje nad usunięciem awarii.

czytaj więcej

Osiedle Piastów

Droga awaryjna

Ewentualny wypadek drogowy i idąca za tym blokada skrzyżowania na Osiedlu Piastów dotychczas uniemożliwiały mieszkańcom dotarcie do domu i wyjazd. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, rozpoczęła się budowa dróg awaryjnych pomiędzy ulicą Jagiellońską - Esperantystów – Jesienną.

czytaj więcej

Mecz charytatywny

PGE TURÓW vs "Adaś"

Już jutro o 15. drużyna PGE Turowa zmierzy się z reprezentacją lubańskiego "Adasia". Dopingiem wspieramy zawodników, a kupując bilet pomagamy Mikołajkowi w walce z chorobą. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia