Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Miasto

Miasto

Co już wiemy o imprezie

Wstępny plan Sudeckiego Festiwalu Minerałów

Przygotowania do Sudeckiego Festiwalu Minerałów idą pełną parą. Dziś organizatorzy po raz pierwszy opublikowali plan centralnej części festiwalu. Zapowiada on imprezę z naprawdę wielkim rozmachem. Będzie to największe wydarzenie tego typu w historii Polski.

czytaj więcej

Przeżyli to jeszcze raz

7 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbyła się premiera płyty Jubilate Deo. Na płycie zarejestrowano wykonanie oratorium specjalnie napisanego i wykonanego dla uczczenia ustanowienia patronatu św. Marii Magdaleny nad Lubaniem.

czytaj więcej

Lubańskie H2O

W czasie kiedy mieszkańcy miasta dokonywali ostatnich przedświątecznych przygotowań, również Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. nie próżnowało. Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody dała lubanianom wodę na najwyższym poziomie.

czytaj więcej

Zapis transmisji na żywo z konferencji

Artefakty z XIX w. studni. Konferencja

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o niezwykłym znalezisku jakiego dokonali pracownicy Muzeum Regionalnego w Lubaniu. W odkrytej na terenie budowy XIX-wiecznej studni znaleziono wiele cennych artefaktów w tym kolekcję broni białej i palnej. Na dzień dzisiejszy Muzeum Regionalne zapowiedziało konferencję, na której zaprezentuje wydobyte zbiory. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z tego wydarzenia.

czytaj więcej

Spektakl "Boeing Boeing"

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na spektakl "Boening Boening" w wykonaniu aktorów „Teatru Komedia” z Wrocławia 22 kwietnia (niedziela), godz. 18.00.

czytaj więcej

Kolekcja lubańskiej broni w XIX – wiecznej studni

W Lubaniu odkryto studnię pełną artefaktów

Jeszcze nie przebrzmiały informacje o odkrytych na terenie Lubania poniemieckich sztolniach, a już mamy kolejne niezwykle ciekawe znalezisko. Wczoraj w trakcie prac archeologicznych w innej części miasta, wydobyto z XIX-wiecznej studni około 50 sztuk broni białej i palnej oraz wiele innych ciekawych artefaktów.

czytaj więcej

Ewakuacja mieszkańców

Niewybuch na Piramowicza

Trwają prace przy budowie nowego parkingu na ul. Piramowicza. Dziś rano odkryto na terenie budowy pocisk moździerzowy. Dowódca patrolu saperskiego zdecydował o ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków. 

czytaj więcej

Ruszył przetarg na budowę boiska

Długość robi różnicę

Klub Sportowy Łużyce Lubań od lat trenuje w fatalnych warunkach. Dziś około 250 młodych piłkarzy ćwiczy na łące i płycie boiska, która uchodzi za najgorszą w okręgu. Wkrótce ma się to zmienić. Jeśli w pierwszym terminie zostanie wyłoniony wykonawca, to od przyszłego sezonu piłkarze będą trenowali na nowoczesnym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Niestety zabraknie 5 metrów, aby obiekt nadawał się do rozgrywania meczów o punkty.

czytaj więcej

Przyjazne centrum Lubania – dylematy samorządu

W centrum Lubania sporo się zmienia. Trwające remonty to nie wszystko, są także bardziej odległe plany i wizje. O mieście, jego centrum i kształtowaniu przyjaznej przestrzeni z Arkadiuszem Słowińskim, burmistrzem Lubania, rozmawiają dziennikarze Łużyckiego Centrum Rozwoju.

czytaj więcej

Sesja Rady Miasta

Burzliwie w marcu

Na przedświątecznej sesji debatom radnych nie było końca. Odwołanie i wybór nowego przewodniczącego komisji rewizyjnej, przesunięcie remontu ulicy Mostowej, rozpatrywanie skarg i długa lista projektów uchwał oraz wystąpienia zaproszonych gości wypełniły marcowe obrady.

czytaj więcej

Sonda

Zabudowa ul. Spółdzielczej? Tak czy Nie

Informacja o planowanej zabudowie ul. Spółdzielczej, zgodnie z planem rewitalizacji, wywołała dyskusję wśród mieszkańców. Przeciwnicy zabudowy terenu między fontanną a ul. Spółdzielczą chcą oprotestować założenia rewitalizacyjne miasta i proponują referendum. Głosów zwolenników tej koncepcji jest zdecydowanie mniej. A jak wam podoba się ten pomysł?

czytaj więcej

Mrozy zdewastowały drogi

Wkrótce rusza łatanie dziur

Jak co roku, po zimie, lubańskie trakty wymagają łatania. Proceder nieuchronny i konieczny do zrealizowania wraz z nadejściem wiosny. W tam roku magistrat na ten cel przeznaczy niemal        700 000 zł.

czytaj więcej

Wymienią ogrodzenie

Czas na wiosenne porządki! Po licznych prośbach i uwagach Polskie Koleje Państwowe przystąpiły do wymiany ogrodzenia oddzielającego teren torów kolejowych.

czytaj więcej

Wzdłuż ul. Spółdzielczej uwolniono działki budowlane

Nowe kamienice w centrum Lubania?

W centrum Lubania trwa remont, który zmienia przebieg ul. Spółdzielczej. W związku z tym w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje, że uwolnione w ten sposób działki zostaną przeznaczone pod zabudowę. O sprawę zapytaliśmy Arkadiusza Słowińskiego, burmistrza Lubania.

czytaj więcej

Prokuratura Krajowa

Zatrzymani przez CBA złożyli wyjaśnienia

Kilka dni temu na terenie Bogatyni, Lubania i Zgorzelca CBA dokonało zatrzymań osób powiązanych z nieprawidłowościami przy inwestycjach na terenie gminy Bogatynia. Do winy przyznał się jedynie kierownik budowy. Były wiceburmistrz Bogatyni oraz przedsiębiorca z Lubania nie przyznają się do winy. Wobec podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe oraz dokonano zabezpieczenia mienia.

czytaj więcej

Inwestycja nie będzie realizowana w roku 2018

Remont ul. Mostowej wypadł z planów

„Już byli w ogródku, już witali się z gąską” - tak można powiedzieć o mieszkańcach ulicy Mostowej w Lubaniu, którzy przez ostatnie kilka miesięcy cieszyli się z tegorocznego remontu drogi. Wczoraj podczas sesji Rady Miasta Lubań okazało się, że nic z tego nie będzie.

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Mistrzowie parkowania

O tym, że w Lubaniu brakuje parkingów nikogo nie trzeba przekonywać. Dodatkowo trwa remont ul.Spółdzielczej i Ratuszowej, co tylko potęguje problem. Nasza czytelniczka sfotografowała mistrzów parkowania przed własnym garażem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia