Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Miasto

Miasto

Aktualizacja

Pożar w Kościelniku

Dziś, około godziny 18  rozpoczął się groźnie wyglądający pożar w Kościelniku - płonęły zabudowania gospodarcze tuż obok budynku mieszkalnego.

czytaj więcej

Konkurs na stanowisko

Dyrektor biblioteki rezygnuje

Na początku marca br. dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu – Małgorzata Piotrowska – złożyła rezygnację z pełnionej funkcji na ręce Burmistrza Arkadiusza Słowińskiego. Już został ogłoszony konkurs na to stanowisko.

czytaj więcej

ŁCR zaprasza na partyjkę

Porozmawiajmy o szachach...

Szachy uczą logicznego, ścisłego myślenia i rozwijają wyobraźnię. Bez niej nawet najlepszy rachmistrz byłby przy szachownicy bezradny. Szachy to jednak nie tylko umiejętność szybkiego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika. Jak żaden inny sport, uczą umiejętności przydatnych nie tylko w codziennym życiu, ale również w prowadzeniu biznesu oraz nauce w szkole.

czytaj więcej

Kolejna inwestycja w mieście

Automatec inwestuje w Lubaniu

Do końca roku firma Automatec wybuduje w Lubaniu swoją nową siedzibę, której wizualizację możecie zobaczyć powyżej. Koszt inwestycji to około 10 milionów złotych. Docelowo w firmie zatrudnienie ma znaleźć dodatkowo około 60 osób.

czytaj więcej

Imka będzie w strefie

Strefa ekonomiczna rośnie

Komitet Rady Ministrów przyjął 13 marca projekt rozporządzenia w sprawie rozszerzenia kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zakłada on włączenie do niej 84 ha i wyłączenie 37 ha. W efekcie jej powierzchnia zwiększy się o ponad 46 ha. Terenu i miejsc pracy ma przybyć także w mieście i gminie Lubań.

czytaj więcej

Kwiatki z miasta

"Niezły bajzel"

Jeden z naszych czytelników zadzwonił do naszej redakcji, z prośbą o interwencję. Okazuje się, że po realizacji jednej z miejskich inwestycji, cały gruz oraz ziemia wydobyta przy pracach ziemnych, trafiła zamiast na wysypisko, tuż obok jego domu, na przedłużenie ulicy Górniczej w Lubaniu.

Udaliśmy się do siedziby PEC, aby zapytać o cały ten bałagan.

 

 

czytaj więcej

Ranking Ministerstwa Finansów

W Lubaniu bogato czy biednie?

Ministerstwo Finansów przygotowało swoisty ranking najbiedniejszych i najbogatszych gmin w całym kraju. Jak, jako mieszkańcy Lubania, wypadamy na tle okolicznych miejscowości?

czytaj więcej

Wiosenne porządki

„Pieski” problem

Dzięki wspaniałej pogodzie za oknem, namacalnie doświadczyć możemy nadchodzącej wiosny. Niedługo wszyscy tłumnie przeniesiemy się nieco bliżej natury. Miasto już rozpoczęło działania, aby nasz kontakt z łonem natury nie skończył się nadepnięciem na „minę”.

czytaj więcej

Złote rozwiązanie

Lubań się bogaci?

Jeśli przyjąć, że milczenie jest złotem to Rada Gospodarcza w Lubaniu już zaczęła nasze miasto wzbogacać. Okazuje się, że mimo szumnych zapowiedzi o jakiekolwiek informacje na temat jej działań, wyjątkowo trudno.

czytaj więcej

Urząd Miasta i Rada Gospodarcza zaprasza:

Spotkaj się z Kamilem Cebulskim

Polecamy ciekawą inicjatywę Urzędu Miasta, który zaprasza mieszkańców miasta, przedsiębiorców oraz osoby zaangażowane w biznes do udziału w wykładzie pt. „Myśleć jak Milionerzy”, który poprowadzi Pan Kamil Cebulski – rektor szkoły ASBIRO okrzyknięty przez media „najmłodszym polskim milionerem”.

czytaj więcej

Nowe ceny

Drożej za wodę i ścieki

Podczas XLVIII Sesji Rady Miasta Lubań rajcy miejscy przyjęli jednogłośnie nowe stawki za wodę i ścieki, które będą obowiązywały od 1 kwietnia 2014 roku.

czytaj więcej

10 letnia strategia dla Lubania

Co z Lubaniem? – Punkt trzeci

Tłumaczymy trzeci punkt strategii dla Lubania. Lektura dwóch poprzednich punktów przyniosła oczywiste wnioski, ten także nie wyróżnia się specjalną innowacyjnością - mamy zamiar lepiej wykorzystywać nasze położenie przy autostradzie A4 i drodze krajowej numer 30.

czytaj więcej

Zmarł Tadeusz Biłous

Tadeusz był człowiekiem wielkiego serca, dobrodusznym i zawsze służącym pomocą bliźniemu. Od lat związany z lubańską Lewicą, był członkiem Unii Pracy. Kochał Lubań. Miasto i powiat traktował jak swoją małą ojczyznę.

czytaj więcej

Sesja Rady Powiatu

Członek zarządu rezygnuje

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Lubańskiego radni jednogłośnie przyjęli decyzję Andrzeja Kempińskiego o rezygnacji z funkcji członka zarządu.

czytaj więcej

Szkolenie z pierwszej pomocy

Nie boją się ratować

Trwa pierwsze z zadań realizowanych w ramach "Programu Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań". Dzieci i młodzież pod okiem instruktorów ćwiczą, by nie bać się ratować.

czytaj więcej

Sesja Rady Miasta

Schronisko pod Lubaniem?

Sprawą, która wywołała największe emocje w trakcie dzisiejszej Sesji Rady Miasta Lubań była zdecydowanie decyzja o ewentualnym przystąpieniu do tworzenia schroniska tuż za granicą naszego miasta.

czytaj więcej

10 letnia strategia dla Lubania

Co z Lubaniem – punkt drugi

Kontynuujemy czytanie przedstawionej przez naszych włodarzy strategii dla Lubania. Dziś pora na punkt drugi - Podniesienie poziomu rozwoju społecznego mieszkańców miasta.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 Następna Ostatnia